Πολωνία Αποριες για κρακοβια

Billouk

Member
Μηνύματα
496
Likes
1.628
Αποτι διαβασα υπάρχουν κάποιες ώρες που μπορείς να μπεις δωρεάν χωρίς οδηγό (αποτι βλεπω στο σάιτ για το νεομρβιο λέει από τη 1 και μετά) αλλιώς πιο πριν έχει οδηγό και είδα στα αγγλικά λέει με 20 ευρώ το άτομο.
Λες να το πάω μόνος μου με τα βιβλίο;
Ναι, άνετα. Μακάρι να προλάβεις και τα δύο! Αλατορυχεία δεν πήγα, δεν προλάβαινα!
 

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
23
Αλατορυχεια έχω ξαναπάει πριν 15 χρόνια αλλά με άλλα γυναίκα τότε!
Έκλεισα τη μια μέρα αλατορυχεια και την επόμενη Άουσβιτς όλα καλά.
 
Last edited by a moderator:

vangelis69

Member
Μηνύματα
155
Likes
193
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή - Παταγονία
Θα φτάσω Σάββατο απόγευμα και θα φύγω για Αθήνα το επόμενο Σάββατο πρωί νωρίς.
Πώς να έκανα το πλάνο ; σίγουρα θέλω αλατορυχεια και Άουσβιτς.

Στο Άουσβιτς πρέπει οπωσδήποτε να πληρώσω ξεναγό ή μήπως μπορώ να το γλυτώσω αυτό το εξοδο; κάνει μεγάλη διαφορά;
Επίσης ο οικονομικότερος τρόπος να κλείσω εισητηρια για το αλατορυχειο ποιος είναι;
Δυστυχώς είμαι ζορισμενος οικονομικά όποτε όπου μπορώ πρέπει να γλυτωνω
Στο Άουσβιτς μπορείς να μπεις δωρεάν. Μπες στην επίσημη ιστοσελίδα και θα δεις αναλυτικά μέρες και ώρες!
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
155
Likes
193
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή - Παταγονία
Γεια σας θα ήθελα να ακούσω γνώμες σχετικά με τον προορισμό της Κρακοβίας την άνοιξη του 2024 για ένα ταξίδι 3-4 ημερών που σκέφτομαι να πραγματοποιήσω..είμαι λίγο σκεπτική σχετικά με τον πόλεμο στην Ουκρανία ...πιστεύετε πως είναι κάτι που θα έπρεπε να λάβω υπόψιν μου; θεωρείτε ότι είναι ασφαλής προορισμός;
Μην το σκέφτεσαι καθόλου. Ασφαλέστατος είναι!!!
 

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
23
Παιδιά για τραμ και λεοφωρεια πως περνούμε εισητηριο; γίνεται να πληρώνω με κάρτα μέσα στο λεοφωρειο/τραμ απευθείας ή πρέπει να τα έχω πάρει πιο πριν;

Άλλη μια ερώτηση.εχετε να προτείνετε παραδοσιακές ταβέρνες για να φάω ΩΡΑΙΟ παραδοσιακό φαγητό; δε θέλω τουριστικά εστιατόρια
Επίσης αν έχετε να προτείνετε καμιά ωραία μπυραρία με ωραίο περιβάλλον ευπρόσδεκτο.
Ευχαριστώ
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.255
Likes
6.744
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
23
παιδια ψαχνω pubσ-μπυραριες σαν τις κλασικες τις γερμανικες ,πετρα και ξυλο μεσα και μπυρες με ποικιλιες λουκανικα και τυρια.
κοιταω φωτοςε απο διαφορες αλλα δε βρισκω πουθενα να σερβιρουν αυτα που θελω.
καμια προταση?
 

ΔΑΝΑΡ

Member
Μηνύματα
13
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
ΣΙΚΕΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΤΣΟΥ ΠΙΤΣΟΥ
Αποτι διαβασα υπάρχουν κάποιες ώρες που μπορείς να μπεις δωρεάν χωρίς οδηγό (αποτι βλεπω στο σάιτ για το νεομρβιο λέει από τη 1 και μετά) αλλιώς πιο πριν έχει οδηγό και είδα στα αγγλικά λέει με 20 ευρώ το άτομο.
Λες να το πάω μόνος μου με τα βιβλίο;
Εμείς πήγαμε πρόσφατα και επιλέξαμε ελληνική ξενάγηση με την Άννα Πραγματικά άξιζε κάθε ευρώ που δώσαμε. Θα έχεις πιο ολοκληρωμένη ενημέρωση για τα γεγονότα και τους σκοπούς δημιουργίας του στρατοπέδου. Στο Birkenau χωρις οδηγό δεν θα καταλάβεις και πολλά. Κάποιοι φίλοι μου που πήγαν χωρίς, μετά με ρωτούσαν τι ήταν αυτά που έβλεπαν.
 

CHRISTINE S.

Member
Μηνύματα
12
Likes
9
Η καλύτερη ξεναγός που έχω συναντήσει είναι η Αννα και καλός άνθρωπος.

Εστιατόρια: Pod Aniolami απλά κορυφή και δεν είναι ιδιαίτερα ακριβό.
Pod wawelem, Pod zlota pipa και morskie oko πολύ καλά και καλές τιμές, το morskie oko συνήθως έχει ζωντανή μουσική και όλο το στιλ του θυμίζει Zakopane δηλαδή τα βουνά.
 

ibarumahhh

Member
Μηνύματα
86
Likes
23
Εμείς πήγαμε πρόσφατα και επιλέξαμε ελληνική ξενάγηση με την Άννα Πραγματικά άξιζε κάθε ευρώ που δώσαμε. Θα έχεις πιο ολοκληρωμένη ενημέρωση για τα γεγονότα και τους σκοπούς δημιουργίας του στρατοπέδου. Στο Birkenau χωρις οδηγό δεν θα καταλάβεις και πολλά. Κάποιοι φίλοι μου που πήγαν χωρίς, μετά με ρωτούσαν τι ήταν αυτά που έβλεπαν.
Για τι τιμη μιλαμε η ξεναγηση με την αννα,περιπου?
 

ΔΑΝΑΡ

Member
Μηνύματα
13
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
ΣΙΚΕΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΤΣΟΥ ΠΙΤΣΟΥ
Για τι τιμη μιλαμε η ξεναγηση με την αννα,περιπου?
Εξαρτάται από τον αριθμό των ατόμων στο γκρουπ νομίζω.Εμας μας βγήκε 30€ το άτομο με τη μεταφορά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.698
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom