Βέλγιο Αποστολή στην Μπρίζ!!

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Πολύ καλό ξενοδοχείο στήν Μπρύζ το

OLD HOUIS DE PEELLAERT

www.depeellaert.be


Τεσσάρων αστέρων.Υπέροχο παλαιό κτίριο,άψογα ανακαινισμένο καί προσεγμένο.Σέ ήσυχη περιοχή καί πολύ κοντά στίς κεντρικές πλατείες(Markt-Burg).

Τιμές στό τέλος Ιουλίου 110 ΕΥΡΩ τό δίκλινο μέ πρωϊνό.
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Παιδιά συμφωνώ με όλους σας για τη Μπρυζ, αλλά προτείνω σε όσους ξαναπάνε προς τα κει και μία εκδρομή προς Αμβέρσα!Εγώ είχα πάει την περίοδο των Χριστουγέννων Βρυξέλες, Μπρυζ, Γάνδη, Βατερλώ και αφιέρωσα και μία ημέρα στην Αμβέρσα, η οποία ήταν κουκλίστικη!Στολισμένη υπέροχα και έσφιζε από ζωή παρά τους -4!Μείναμε ώσπου νύχτωσε, ήταν φωτισμένη τέλεια, ήπιαμε ζεστό κρασάκι για το κρύο στην κεντρική πλατεία και δεν θέλαμε να φύγουμε με τίποτα...:p
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Παιδιά συμφωνώ με όλους σας για τη Μπρυζ, αλλά προτείνω σε όσους ξαναπάνε προς τα κει και μία εκδρομή προς Αμβέρσα!Εγώ είχα πάει την περίοδο των Χριστουγέννων Βρυξέλες, Μπρυζ, Γάνδη, Βατερλώ και αφιέρωσα και μία ημέρα στην Αμβέρσα, η οποία ήταν κουκλίστικη!Στολισμένη υπέροχα και έσφιζε από ζωή παρά τους -4!Μείναμε ώσπου νύχτωσε, ήταν φωτισμένη τέλεια, ήπιαμε ζεστό κρασάκι για το κρύο στην κεντρική πλατεία και δεν θέλαμε να φύγουμε με τίποτα...:p

Eιχες προβλημα με βροχη?Αυτες οι πολεις θα ειναι καλυτερες ανοιξη-καλοκαιρι,που τουλαχιστον βρεχει λιγοτερο.
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Όχι ιδιαίτερο...Κατά τη διάρκεια κάποιων ημερών, ψιλόβρεχε!Μπορεί να είναι καλύτερα την άνοιξη, συμφωνώ.Ολλανδία, ας πούμε, είχα πάει Μάϊο και ήταν πολύ όμορφα, λόγω του οτι έβλεπες παντού λουλούδια, είχε φοβερή ζέστη και δεν έβρεξε καθόλου.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
H ομορφότερη περίοδος για τη Brugge πάντως, όπου αναδεικνύεται καλύτερα η μεσαιωνική της ατμόσφαιρα και ανασαίνει και λίγο από τους τουρίστες, είναι ο Δεκέμβριος....
 

resi21

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Διαβάζοντας την ιστορία σου και μαγευτικα.Εψαχνα καιρο που θα πάω με τη συζηγό μου για την φετινή μας επέτειο και μόλις διάβασα την ιστορία απλά εκλεισα εισητήρια και ξενοδοχείο σε 2 ώρες.
Νοεμβριος 13 με 17 ελπίζω να μη μας ταράξει στις βροχές.
Αν μπορείς να βοηθήσεις και να δώσεις οδηγίες θα σου είμαι ευγνώμων!!!
Σ'ευχαριστω που με βοηθησες να βρω τον επόμενο προορισμό μου.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Είναι εύκολη πόλη.Κοίταξε τήν επίσημη σελίδα:

www.brugge.be


Πάρε καί τόν οδηγό τής πόλης όταν φθάσεις(Love Brugge-2 ΕΥΡΩ-σέ όποια γλώσσα θέλεις) καί όλα είναι απλά.

Τόν οδηγό μπορείς νά τόν "κατεβάσεις" καί από τήν παραπάνω σελίδα.΄Εχει προτάσεις από ντόπιους γιά όλα(αξιοθέατα,μαγαζιά,εστιατόρια κτλ).
 

lilianfal

Member
Μηνύματα
23
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΛΟΜΒΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
νησί του πάσχα στη χιλή
μμμμ...καλη ιδεα

Ο τίτλος της ταινίας νομίζω ότι κολλάει γάντι στην προκειμένη περίπτωση. Για όσους το έχουν δεί το εν λόγω έργο, για τυχούσες παρεξηγήσεις να πώ,ότι δεν πήγαμε εκεί για κάποια...μαφιόζικη αποστολή! :bleh:...
φευγω......
 

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εχω κανονίσει ταξίδι τέλη Νοεμβρίου (3 μέρες) στις Βρυξέλλες και θέλουμε να αφιερώσουμε (μιας και θα εχουμε νοικιασει αμαξι) μια ημερησια στην Brugge (πρωι ως απογευμα)!! Με τα μύδια με τρόμαξες λίγο γτ τα τρώω μόνο εγώ στην παρέα!! Στηρίζομαι στο ότι θα είναι στημένη η Χριστουγεννιάτικη αγορά και όλο και κάτι σε λουκάνικο θα βρεθει!! Εχεις να προτείνεις κάτι που να μην χάσουμε σε αξιοθέατο ή μαγαζί? Για το Μουσείο Σοκολάτας το έχω ξεχωρίσει γτ είμαι fan και θέλω να πάω!!Αξίζει να φύγουμε 1-2 ώρες πιο νωρίς από την Brugge για να πιούμε έναν καφέ και στην Γάνδη που είναι στο δρόμο του γυρισμού ή δεν θα το συνιστούσες???
 

tzonek

Member
Μηνύματα
21
Likes
4
Σούπερ κείμενο! Εύχομαι να περνάτε πάντα τέλεια! Μόλις πήρα ιδέα για την επόμενη εξόρμηση!! Λογικά θα χρειαστώ τα φώτα σας!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.235
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom