ΗΠΑ Από την Νέα Υόρκη στο Μαϊάμι

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
θα πρέπει να αποκλείσω το Μαϊάμι.
μην το κάνεις, εκτός αν είσαι πολύ φανατικ της παραλίας, βλ. GTS κλπ. και θέλεις αμέσως στο νησί.
κλείσε βεβαια χοτέλ στο South beach να μπεις στο κλιμα αμέσως...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αφού δεν σας ενοχλεί το κρύο (για να πηγαίνετε Ν.Υ Χριστούγεννα) τότε γιατί σώνει και καλά να πάτε Φλόριντα? Δεν μπορώ να φανταστώ χειρότερη περίοδο για να πάει κάποιος στη Φλόριντα. Υπάρχουν υπέροχα μέρη για να περάσει κανείς Χριστούγεννα στη Βόρεια Αμερική. Πολύ κρύο ναι, αλλά πολύ όμορφα παράλληλα.
Τουλάχιστον αν καταλήξετε στη Φλόριντα, ξεχάστε προσφορές κτλ, και φροντίστε να αγοράσετε εισιτήρια που σας επιστρέφουν στην Ευρώπη κατ'ευθείαν από εκεί.
η αφορμή του ταξιδιού βρίσκεται στο 1ο ποστ και δεν εξυπακούεται ότι δεν τους ενοχλεί το κρύο. απορώ πώς κατεληξες σε τετοιο συμπεράσμα. η περίοδος είναι υπέροχη δε να πάει Φλόριντα. το καλύτερο κλιμα. πότε δηλ είναι η καλύτερη περίοδος? και εν τέλει ο τίτλος του θέματος είναι ασαφής? εμένα μου φανηκε σαφέστατος και οι ερωτήσεις της ποστερ πολυ συγκεκριμένες. ας αφησουμε τη βορεια αμερική και τα παρκα της Utah και ας τη βοηθήσουμε σε αυτά που θέλει.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.789
Likes
18.247
μην το κάνεις, εκτός αν είσαι πολύ φανατικ της παραλίας, βλ. GTS κλπ. και θέλεις αμέσως στο νησί.
κλείσε βεβαια χοτέλ στο South beach να μπεις στο κλιμα αμέσως...
Κι εγώ θα πήγαινα Μαϊάμι στη θέση της. Άλλωστε και το Μαϊάμι έχει παραλία, αλλά δε θα πήγαινα γι'αυτή φυσικά, νομίζω έχει αρκετό ενδιαφέρον για 3-4 μέρες :lol:
Αφιερωμένο στο ταβέρ από εμάς τα παπούδια :haha:
 
Last edited by a moderator:

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.974
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αφιερωμένο στο ταβέρ από εμάς τα παπούδια :haha:
Έχεις υπόψη σου το μέσο όρο ηλικίας στην πολιτεία της Florida? Με διαφορά ο υψηλότερος στην αμερική, όπου τα παπούδια από όλη τη χώρα παίρνουν σύνταξη και μετακομίζουν εκεί.... Εκεί πήγαινε η αναφορά που έκανα.
 

Sugar

Member
Μηνύματα
206
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Αφού δεν σας ενοχλεί το κρύο (για να πηγαίνετε Ν.Υ Χριστούγεννα) τότε γιατί σώνει και καλά να πάτε Φλόριντα? Δεν μπορώ να φανταστώ χειρότερη περίοδο για να πάει κάποιος στη Φλόριντα. Υπάρχουν υπέροχα μέρη για να περάσει κανείς Χριστούγεννα στη Βόρεια Αμερική. Πολύ κρύο ναι, αλλά πολύ όμορφα παράλληλα.

Τουλάχιστον αν καταλήξετε στη Φλόριντα, ξεχάστε προσφορές κτλ, και φροντίστε να αγοράσετε εισιτήρια που σας επιστρέφουν στην Ευρώπη κατ'ευθείαν από εκεί.

Πάω για γάμο στις 10/12 στο Long Island. Επιστρέφω 16/12 για Χριστούγεννα εδώ
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

GTS

Member
Μηνύματα
6.789
Likes
18.247
Έχεις υπόψη σου το μέσο όρο ηλικίας στην πολιτεία της Florida? Με διαφορά ο υψηλότερος στην αμερική, όπου τα παπούδια από όλη τη χώρα παίρνουν σύνταξη και μετακομίζουν εκεί.... Εκεί πήγαινε η αναφορά που έκανα.
Τα γνωρίζω αυτά, αλλά δε θεωρώ ότι η αξία ενός προορισμού καθορίζεται από το μ.ο. ηλικίας των κατοίκων του. Σιγά μην είναι και όλοι πια παππούδες στο Μαϊάμι...περισσότερα όταν θα το επισκεφτώ κι εγώ κάποτε, θα κρίνω όταν πάω και όχι χωρίς να έχω πλησιάσει σε απόσταση 500km.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Έχεις υπόψη σου το μέσο όρο ηλικίας στην πολιτεία της Florida? Με διαφορά ο υψηλότερος στην αμερική, όπου τα παπούδια από όλη τη χώρα παίρνουν σύνταξη και μετακομίζουν εκεί.... Εκεί πήγαινε η αναφορά που έκανα.
Δεν εχει σημασια ο μεσος ορος κατοικιας των κατοικων αλλα των επισκεπτων. Με 100 πλέον nightclubs μονο στο South Beach θα ελεγα ότι ο μεσος ορος των τουριστων ειναι αρκετα χαμηλός. Εκτός και αν τα παππουδια ειναι after τυποι στο Μαιάμι...
 

AlexG

Member
Μηνύματα
144
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα γίνονται...
Εν πρωτοις εξαρταται απο το budget σας. Αν πχ ας πουμε το "αντεχετε", θα μπορουσατε να βάλετε 1 μερα Las Vegas, 2 μέρες Washington, D.C., 1 Atlantic City και μετά να πεταχτείτε 3 μέρες Μαϊάμι (inc. trip to Key West), 3 μέρες Orlando (inc. Walt Disney World)

αν απο την αλλη θελετε κατι πιο lite, και η Βοστώνη είναι όμορφη, όπως και Montreal/Quebec
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εν πρωτοις εξαρταται απο το budget σας. Αν πχ ας πουμε το "αντεχετε", θα μπορουσατε να βάλετε 1 μερα Las Vegas, 2 μέρες Washington, D.C., 1 Atlantic City και μετά να πεταχτείτε 3 μέρες Μαϊάμι (inc. trip to Key West), 3 μέρες Orlando (inc. Walt Disney World)
σουπερ το προγραμμα..αν και κουραστηκα με το που το διαβασα...μαλλον ειναι για αλλους αυτα..
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Εν πρωτοις εξαρταται απο το budget σας. Αν πχ ας πουμε το "αντεχετε", θα μπορουσατε να βάλετε 1 μερα Las Vegas, 2 μέρες Washington, D.C., 1 Atlantic City και μετά να πεταχτείτε 3 μέρες Μαϊάμι (inc. trip to Key West), 3 μέρες Orlando (inc. Walt Disney World)

αν απο την αλλη θελετε κατι πιο lite, και η Βοστώνη είναι όμορφη, όπως και Montreal/Quebec
Το προγραμμα αυτό ειναι σκοτωμα. Δηλαδή πως ακριβως βγαίνει? Άλλο ταξιδι Washington + Atlantic City (που δεν ξερω τι θα μπορουσαν να κανουν στο Atlantic City τοΔεκεμβριο), άλλο Μαϊάμι + Ορλαντο, και το Las Vegas τωρα αντε να το συνδιάσει με Μαιαμι χωρις Ορλαντο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.974
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δεν εχει σημασια ο μεσος ορος κατοικιας των κατοικων αλλα των επισκεπτων. Με 100 πλέον nightclubs μονο στο South Beach θα ελεγα ότι ο μεσος ορος των τουριστων ειναι αρκετα χαμηλός. Εκτός και αν τα παππουδια ειναι after τυποι στο Μαιάμι...
Είμαι κι εγώ βέβαιος πως ο μέσος όρος κατοικίας είναι χαμηλότατος. Ισόγειο ή και ημιυπόγειο μη σου πω. :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.673
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom