Αργεντινη vs Βραζιλία

Αργεντινή vs Βραζιλία


  • Total voters
    46

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.540
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τώρα θα μας πει και για τις παραλίες του Mar de Plata... σξερει από παραλίες όσο κι από φαγητό.

Να περάσει το επόμενο παρατραγουδο.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.287
Τώρα θα μας πει και για τις παραλίες του Mar de Plata... σξερει από παραλίες όσο κι από φαγητό.

Να περάσει το επόμενο παρατραγουδο.
Δεν μιλήσαμε για τις παράλιες κύριε, μην πάτε τη συζήτηση οπού σας συμφέρει.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.540
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν μιλήσαμε για τις παράλιες κύριε, μην πάτε τη συζήτηση οπού σας συμφέρει.
Μιλήσαμε κι έριξες τη μπάλα στη Χαλκιδική, που μάλλον δε συμμετέχει στην ψηφοφορία.

Στο μεταξύ η Βραζιλια εχει και παραλίες ανώτερες της Χαλκιδικής, αλλά μην το επιτέλους στους βόρειους, κάνουν σαν τους Αργεντινους όταν σε ρωτάνε πώς σου φάνηκε το κρέας τους και απαντας "πολύ καλό αλλά στη Βραζιλία ήταν 2 σκαλιά πιο πανω".
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Ειλικρινά έφαγες κρέατα στη Βραζιλία και σου φάνηκε ότι τα αργεντίνικα ήταν καλύτερα? Ε ρε καψιμο που σας έχουν κάνει στους γευστικός κάλυκες οι παπαρδελες και τα εσπρεσα.

Ρωτήστε το Mr D. που ζει στο Μπουε ος Αιρες γιατί πάει στη Βραζιλία για να φάει.
Ο Mr.D είναι ο "γνωστός" μας κολυμβητής με την samsonite;
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
7.989
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Εγώ ως ναυτικός και όχι ως κακοποιό στοιχείο (από το, Εκεί που συχνάζουν πόρνες, ναυτικοί και άλλα κακοποιά στοιχεία) και έχωντας βγεί από Αργεντινή, μόνο στο Ροζάριο το 1994 (με το πλοίο είμαστε δεμένοι στο San Lorenzo και φορτώναμε καλαμπόκι για Δανία, Fredericia) και από Βραζιλία 2 φορές
Rio Grande do Sul (έξοδος για τα λοιπά ! στο Porto Alegre)και μία Santos σε κοντινες χρονιές 1994 και 1996 ......... Ρίχνω μονοκούκι στην Αργεντινή (διακαής πόθος να την γυρίσω,ελπίζω !) η Βραζιλία μου άφησε μια φτώχεια, μια επικινδυνότητα, ενά πιο προτόγωνο συναισθημα σε σχέση με την λουστραρισμένη εικόνα που πήρα απο το λίγο της Αργεντινής. Αυτό (συγγνώμη για την απλή ανάλυση, αλλά αυτό έχω σαν βίωμα).
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.540
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ο Mr.D είναι ο "γνωστός" μας κολυμβητής με την samsonite;
Αυτος ο ίδιος αυτοπροσώπως. Τον εχου καταδικάσει οι αφέντες του να ζει στην Αργεντινή αλλά όλο και καταφέρνει να πεταχτεί Βραζιλία.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
548
Likes
4.013
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Εγώ ως ναυτικός και όχι ως κακοποιό στοιχείο (από το, Εκεί που συχνάζουν πόρνες, ναυτικοί και άλλα κακοποιά στοιχεία) και έχωντας βγεί από Αργεντινή, μόνο στο Ροζάριο το 1994 (με το πλοίο είμαστε δεμένοι στο San Lorenzo και φορτώναμε καλαμπόκι για Δανία, Fredericia) και από Βραζιλία 2 φορές
Rio Grande do Sul (έξοδος για τα λοιπά ! στο Porto Alegre)και μία Santos σε κοντινες χρονιές 1994 και 1996 ......... Ρίχνω μονοκούκι στην Αργεντινή (διακαής πόθος να την γυρίσω,ελπίζω !) η Βραζιλία μου άφησε μια φτώχεια, μια επικινδυνότητα, ενά πιο προτόγωνο συναισθημα σε σχέση με την λουστραρισμένη εικόνα που πήρα απο το λίγο της Αργεντινής. Αυτό (συγγνώμη για την απλή ανάλυση, αλλά αυτό έχω σαν βίωμα).
Εμ κακοποιός εμ θες και το ιλουστρασιόν τρομάρα σου! 😛
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Kι ομως!
Μην αρχισεις τα "μου ειπε ο φιλος του φιλου του κουμπαρου μου"
Δεν το πιστεύω γιατί δεν έχω βρει πουθενά καλύτερες. Τώρα αν μιλάμε για μερικές σε όλη τη χώρα η μία στο Βορρά και η άλλη στο Νότο...Κι έχουν την "λάδι" θάλασσα της Χαλκιδικής;

Άλλο παραλία για ινσταστορι κι άλλο για να κολυμπήσεις
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.501
Likes
8.021
Δεν το πιστεύω γιατί δεν έχω βρει πουθενά καλύτερες. Τώρα αν μιλάμε για μερικές σε όλη τη χώρα η μία στο Βορρά και η άλλη στο Νότο...Κι έχουν την "λάδι" θάλασσα της Χαλκιδικής;

Άλλο παραλία για ινσταστορι κι άλλο για να κολυμπήσεις
Για να κολυμπησεις λεω κι εγω: απολυτως κρυσταλλινα νερα (χωρις αντιηλιακα), δροσερα και παιζει να εισαι και εντελως μονος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.861
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom