Αυστρία Αριστοκρατική Βιέννη

mariap.

Member
Μηνύματα
110
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
παιδια μακαρι να καταφερω να παω βιεννη,ειναι το ονειρο μου!θελω να ρωτησω αν με γκρουπ μπαινουν σ ολα τα δωματια των παλατιων η οχι?και αν βιβλια(οπως βιογραφιες των ηγεμονων τους)μπορεις να βρεις στα ελληνικα.:roll:
καλησπέρα,
πήγα περυσι βιέννη,ήταν τέλεια,σου εύχομαι να πας σύντομα!
το σε πόσα δωμάτια θα πας στα παλάτια εξαρτάται απο το τι εισιτήριο θα αγοράσεις,υπάρχουν διφόρων ειδων εισιτήρια.επίσης στα παλάτια μέσα έχει μαγαζάκια ποθ έχει ότι μπορείς να φανταστείς,οπότε σίγουρα θα βρείς βιογραφίες
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
με γκρουπ πηγες?για ποσες μερες και ποσο κοστησε?
 

mariap.

Member
Μηνύματα
110
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
με γκρουπ πηγες?για ποσες μερες και ποσο κοστησε?
Όχι πήγαμε 7 κοπέλες,25-29/12 πέρυσι,πληρώσαμε 580ευρώ.
αν θέλεις πληροφορίες διάβασε την εμπειρία μου στο "χριστουγεννα στην βιέννη" στις ταξιδιωτικές ιστορίες και ότι θέλεις ευχαρίστως να σου πω :D
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Όχι πήγαμε 7 κοπέλες,25-29/12 πέρυσι,πληρώσαμε 580ευρώ.
αν θέλεις πληροφορίες διάβασε την εμπειρία μου στο "χριστουγεννα στην βιέννη" στις ταξιδιωτικές ιστορίες και ότι θέλεις ευχαρίστως να σου πω :D
διαβασα για το ταξιδι σου,ωραιο!γιατι λες οτι δεν "συμπαθησες" την συσσι?τι ακουσες γι αυτην?αγγλικα μπορεις να μιλησεις εκει?(γιατι δεν ξερω αλλη γλωσσα)υπαρχουν χωροι για καπνιζοντες(στα καφε και εστιατορια)Η βγαινεις εξω :mad: να καπνισεις?σ ευχαριστω!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
με γκρουπ πηγες?για ποσες μερες και ποσο κοστησε?

Bιέννη πήγα με group πρωτοχρονιά πρίν 2 χρόνια
5 μερες με 550 ευρω με charter της Α3 μειναμε στο hilton stadpark αν θες να σου στειλω με πμ το ονομα του γραφείου
αλλα αν πας μόνος σου δεν θα εχεις κανενα απολύτως πρόβλημα ...είναι ''ευκολη '' πόλη να πας ως ανεξαρτητος
 

katherin

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος της Ευρώπης
παιδια μακαρι να καταφερω να παω βιεννη,ειναι το ονειρο μου!θελω να ρωτησω αν με γκρουπ μπαινουν σ ολα τα δωματια των παλατιων η οχι?και αν βιβλια(οπως βιογραφιες των ηγεμονων τους)μπορεις να βρεις στα ελληνικα.:roll:
Σου Εύχομαι να τα καταφέρεις και να βρεθείς στη Βιέννη γιατί πραγματικά είναι μία πάρα πολύ όμορφη πόλη.
Στο Σιενμπρουν και στο Χοφμπουργκ υπήρχαν 2 ή 3 κατηγορίες εισιτηρίων που περιελάμβαναν διαφορετικό αριθμό δωματίων, με διαφορετική βέβαια τιμή.Εμείς είχαμε διαλέξει τον μικρότερο αριθμό δωματίων αλλά και αυτό ήταν αρκετό για να εξουθενώσει τους άντρες της παρέας που δεν έδειξαν τον ίδιο ενθουσιασμό με εμάς.
Στο κατάστημα με αναμνηστικά που υπήρχε μέσα στο Σιενμπρουν υπήρχαν κάποια βιβλία και στα ελληνικά, αλλά δεν θυμαμαι αν αυτά αφορούσαν βιογραφίες ηγεμόνων:roll:. Εγώ είχα αγοράσει ένα με την ιστορία του ανακτόρου (στα ελληνικά).
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Σου Εύχομαι να τα καταφέρεις και να βρεθείς στη Βιέννη γιατί πραγματικά είναι μία πάρα πολύ όμορφη πόλη.
Στο Σιενμπρουν και στο Χοφμπουργκ υπήρχαν 2 ή 3 κατηγορίες εισιτηρίων που περιελάμβαναν διαφορετικό αριθμό δωματίων, με διαφορετική βέβαια τιμή.Εμείς είχαμε διαλέξει τον μικρότερο αριθμό δωματίων αλλά και αυτό ήταν αρκετό για να εξουθενώσει τους άντρες της παρέας που δεν έδειξαν τον ίδιο ενθουσιασμό με εμάς.
Στο κατάστημα με αναμνηστικά που υπήρχε μέσα στο Σιενμπρουν υπήρχαν κάποια βιβλία και στα ελληνικά, αλλά δεν θυμαμαι αν αυτά αφορούσαν βιογραφίες ηγεμόνων:roll:. Εγώ είχα αγοράσει ένα με την ιστορία του ανακτόρου (στα ελληνικά).
αυτο ακριβως ειναι το "κολλημα" του αντρα μου,οτι θα θελω ολη μερα να γυροφερνω στα παλατια και αυτος τα σκυλοβαριεται αυτα....κλασσικα!αλλα που θα παει,θα τα καταφερω!!!:roll:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
αυτο ακριβως ειναι το "κολλημα" του αντρα μου,οτι θα θελω ολη μερα να γυροφερνω στα παλατια και αυτος τα σκυλοβαριεται αυτα....κλασσικα!αλλα που θα παει,θα τα καταφερω!!!:roll:

μαλλον απο αυτο το τελευταιο ""του αντρα μου """ να υποθεσω οτι εισαι γυναικα και σε λένε μάρα :shock::shock:
άλλαξε το συμβολο του (φίλου) γιατι θα μπερδευτεις στο τελος και η ιδια :haha::haha:

αν βαριεται θα τον αφησεις σε καποιο ζεστο cafe που εχει πολλα διπλα στο παλατι το χειμερινο και εσυ θα βολταρεις ανενόχλητη
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
ναι,δεν ειμαι"γιωργος"!!:haha: οσο για να πιει καφε οσο εγω θα ειμαι "τρελλαμενη" μ αυτα που θα βλεπω,αναρωτιεμαι ποσους καφεδες θα πιει γιατι εγω εχω σκοπο να τα δω ολαααα!!!!:D
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
ναι,δεν ειμαι"γιωργος"!!:haha: οσο για να πιει καφε οσο εγω θα ειμαι "τρελλαμενη" μ αυτα που θα βλεπω,αναρωτιεμαι ποσους καφεδες θα πιει γιατι εγω εχω σκοπο να τα δω ολαααα!!!!:D

να μην αναρωτιέσαι και να μην αγχώνεσαι καθόλου ......:haha::haha:
εχει τόσες επιλογές για καφέ και γλυκά στην Βιέννη που δεν θα βαρεθει να δοκιμαζει
και πίστεψε λόγο κρύου τραβιούνται τα άτιμα σαν καραμέλες :haha::haha::haha:
 

mariap.

Member
Μηνύματα
110
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
διαβασα για το ταξιδι σου,ωραιο!γιατι λες οτι δεν "συμπαθησες" την συσσι?τι ακουσες γι αυτην?αγγλικα μπορεις να μιλησεις εκει?(γιατι δεν ξερω αλλη γλωσσα)υπαρχουν χωροι για καπνιζοντες(στα καφε και εστιατορια)Η βγαινεις εξω :mad: να καπνισεις?σ ευχαριστω!
ναι υπάρχουν χώροι για καπνίζοντες,και μάλιστα σε ένα πολύ ωραίο καφέ που πήγαμε κοντά στο δημαρχείο ο χώρος των καπνιστών ήταν γεμάτος έλληνες :clap:
όσο για την σίσσυ, απλά έτυχε και στα δύο παλάτια να πετύχουμε group ελλήνων και έτσι είχαμε "δωρεάν" ξενάγηση,απλά απ όσα άκουσα δεν την συμπάθησα,ήταν κακομαθημένη απλά μου έδωσε αυτή την εντύπωση ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom