Αυστρία Αυστρία - Ταξίδι στη Βιέννη!!

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
517
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Εχω ξαναρθει δεν θα παω σε αξιοθεατα πλην ενος μουσειου. Για δροσια ηρθαμε.
αποβραδο στη σταση κοκκινο μετρο alte dunai και φυσικα βολτα στο νησακι αλλα και στα παρκα της πολης ειναι οτι καλυτερο....Ειδικοτερα αν ζορισουν οι θερμοκρασιες εδω οι Αυστριακοι δινουν μαθηματα!!! Βγαζουν Υδροκουρτινες και γεμιζουν ολους τους δρομους και παρκα με ειδικες βρυσες που τρεχει Δροσερο νερο πιο κρυο απο Ψυγειο το οποιο ερχεται απο Αλπεις!!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
αποβραδο στη σταση κοκκινο μετρο alte dunai και φυσικα βολτα στο νησακι αλλα και στα παρκα της πολης ειναι οτι καλυτερο....Ειδικοτερα αν ζορισουν οι θερμοκρασιες εδω οι Αυστριακοι δινουν μαθηματα!!! Βγαζουν Υδροκουρτινες και γεμιζουν ολους τους δρομους και παρκα με ειδικες βρυσες που τρεχει Δροσερο νερο πιο κρυο απο Ψυγειο το οποιο ερχεται απο Αλπεις!!!
Με 17 βαθμους που θα πεσουν στους 14 και βροχη συνεχεια ΓΙΑΤΙ?
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.572
Εχω ξαναρθει δεν θα παω σε αξιοθεατα πλην ενος μουσειου. Για δροσια ηρθαμε.
Εγώ για δροσιά πάω μέχρι το σαλόνι που έχουμε το air-condition... 😂
Με 17 βαθμους που θα πεσουν στους 14 ΓΙΑΤΙ?
Για απόθεμα για την Ελλάδα... 🙄
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
517
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Με 17 βαθμους που θα πεσουν στους 14 και βροχη συνεχεια ΓΙΑΤΙ?

ααα δεν το ηξερα οτι σας βρεχει.....τοτε πρεπει να αρχισεις τα Αξιοθεατα κλειστου τυπου και Μουσεια αμεσως....κριμα γιατι θα σου ελεγα να πας στο φεστιβαλ κινηματογραφου που γινεται στο Δημαρχειο καθε βραδυ και εχει πληθωρα εκδηλωσεων με υπαιθρια περιπτερα φαγητο καμια 20 αρια και γιγαντοοθονη με μουσικα events. Εγω ειδια το πρωτο μου live μετα την καραντινα απο το 2020 αφου ειχε μια Φιλαρμονικη της Βιεννης να την διευθυνει μια γυναικα μαλιστα!

FB_IMG_1625414837246.jpg
FB_IMG_1625414837246 (1).jpg
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
ααα δεν το ηξερα οτι σας βρεχει.....τοτε πρεπει να αρχισεις τα Αξιοθεατα κλειστου τυπου και Μουσεια αμεσως....κριμα γιατι θα σου ελεγα να πας στο φεστιβαλ κινηματογραφου που γινεται στο Δημαρχειο καθε βραδυ και εχει πληθωρα εκδηλωσεων με υπαιθρια περιπτερα φαγητο καμια 20 αρια και γιγαντοοθονη με μουσικα events. Εγω ειδια το πρωτο μου live μετα την καραντινα απο το 2020 αφου ειχε μια Φιλαρμονικη της Βιεννης να την διευθυνει μια γυναικα μαλιστα!

View attachment 362941 View attachment 362942
Εχω παει στα αξιοθεατα λεμε και ο καιρος δεν επιτρεπει φεστιβαλ.
Αυτο το ταξιδι εγινε για πλακα, γιατι βρηκα δωρεαν εισιτηρια και διαμονη. Εχω αλλο back to back.
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.572
Ταξίδεψα Βιέννη τον Δεκέμβριο του 2019. Έμεινα μια εβδομάδα και αγόρασα το Flexi Pass για 5 αξιοθέατα. Πρέπει να είχε 58 ευρώ ενώ τώρα έχει 65 ευρώ. Βασικά δεν επέλεξα την Vienna Pass γιατί είχε περιορισμό στις μέρες ενώ με την κάρτα που πήρα μπορούσα να τα μοιράσω σε όλες τις μέρες.
Επίσης αγόρασα εβδομαδιαίο εισιτήριο για τα μέσα που συνέφερε πολύ, επειδή όπως είπα, έμεινα ολόκληρη εβδομάδα.
The Vienna Flexi PASS | Vienna PASS
Καλησπέρα. Με το Vienna Flexi Pass μπορείς να μπαίνεις στα μουσεία χωρίς την αναμονή στην ουρά;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.439
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom