Αυτόματη διόρθωση ορθογραφίας.

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.010
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Υπάρχει και κάτι απλούστερο...

Πριν από την υποβολή του μηνύματος, πατάμε το κουμπάκι "προεπισκόπηση", ρίχνουμε μια ματιά και διορθώνουμε τα οφθαλμοφανή, τουλάχιστον...;)
Ναι. Κι έστω επεξεργασία μετά την υποβολή αν βγάζει ως και το δικό μας το ματάκι ;).
Κι αν κάποιος χθες καλωσόρισε το νέο μέλος takiss (που είναι τρία+ χρόνια μέλος και όχι δυόμιση που έγραψα - έτυχε να το πάρει το μάτι μου), απλά πάει και το σβήνει ή... τον καλωσορίζει απ' το ταξίδι του.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ενδιαφέρουσα η κουβέντα σας, αν και έχει απλωθεί πιο πολύ και από σοκολάτα επάνω σε κρέπα :D

Επί του θέματος: σε καμία περίπτωση η εκπαιδευτική μόρφωση ενός μέλους δεν αποτελεί προσωπικά για μένα ούτε καν ένδειξη πραγματικής μόρφωσης, πόσο μάλλον παράγοντας βαρύτητας των λεγομένων του σε ένα φόρουμ. Αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη, που ως ένα βαθμό προσδιορίζει και τη "γραμμή" του travelstories σε αυτό το θέμα.

Σε καμία περίπτωση δε νομίζω ότι είναι ευγενικό να τη "λέμε" σε κάποιον δημόσια για ένα ορθογραφικό, στην τελική στείλτε του pm να το διορθώσει. Δεύτερον, προσωπικά τα ορθογραφικά με "τσιγκλάνε" στο μάτι όταν διαβάζω, σε καμία περίπτωση όμως δεν έχω την απαίτηση σε ένα φόρουμ να γράφουν όλοι με μηδέν λάθη, επομένως τα αποδέχομαι και προχωρώ. Τώρα, αν ένα κείμενο έχει δεκαεπτά ορθογραφικά ανά πρόταση, τότε τι να κάνουμε, δε διαβάζεται και πρέπει κάποιος να το διορθώσει.

Το αν τα μέλη θα χρησιμοποιούν ορθογράφο για τα μηνύματά τους, το αφήνω στην δική σας ευχέρεια και κρίση. Προσωπική μου άποψη είναι ότι και να ξεφεύγουν ορισμένα λάθη δεν είναι και κάτι τρομερό.

Αυτά :)
 

proph

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία

Aeiforos

Member
Μηνύματα
51
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικό Πάρκο Β. Πίνδου!
Για μένα το φτιάξατε αυτό; Ευχαρηστώ, αλλά δεν βάζω FireFox, εκτός αν ξέρει κάποιος πώς μεταφέρουμε τα αγαπημένα από τον Explorer στο FireFox. Ξέρετε ή θα με ΕΙΠΩΣΤΙΤΕ;
 

stormy

Member
Μηνύματα
58
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι - Λονδίνο :)
Ταξίδι-Όνειρο
χμ.. RTW!
Εγώ προσωπικά μπορώ να σε ΕΙΠΩΣΤΟ :bleh: αλλά εντελώς εγκυκλοπαιδικα από το menu του Firefox επιλέγεις:

Bookmarks -> Organize Bookmarks
Import and Backup -> Import HTML
Επιλέγεις Import Bookmarks "from Microsoft Internet Explorer" -> Next -> Finish :)
Σου κάνει ένα φάκελο στα αγαπημένα με τον τίτλο "From Internet Explorer".

Η' αν δεν έχεις ήδη εγκατεστημένο τον Firefox είμαι σχεδόν σίγουρη ότι στην αρχική εγκατάσταση σου βγάζει επιλογή να κάνεις απευθείας import τα αγαπημένα από τον Internet Explorer..
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Η' αν δεν έχεις ήδη εγκατεστημένο τον Firefox είμαι σχεδόν σίγουρη ότι στην αρχική εγκατάσταση σου βγάζει επιλογή να κάνεις απευθείας import τα αγαπημένα από τον Internet Explorer..
ισχύει αυτό, το χω κάνει πολύ πρόσφατα, σου βγάζει όντως την επιλογή αυτή
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Επίσης, με τον Firefox είναι πανεύκολο να αποθηκεύσεις τα αγαπημένα σου σε περίπτωση που θέλεις να κάνεις format στον υπολογιστή σου κάποια στιγμή και να τα ξαναπεράσεις μετά την νέα του εγκατάσταση.
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Και επίσης, υπάρχουν τα xmarks.

Έχουν addons για Internet Explorer, για Firefox και για Safari. Βάζοντας το addon και δημιουργώντας λογαριασμό στο xmarks, συγχρονίζετε τα bookmars σας με το λογαριασμό σας στo xmarks. Οπότε, μπορείτε να τα έχετε ενημερωμένουμενα στους παραπάνω browsers, αλλά και να έχετε πρόσβαση σε αυτά από οπουδήποτε είστε (πχ κλάποιο internet cafe) απλά κάνοντας login στο xmarks.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.493
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom