Ιταλία Αχ Manarola μου!!! – Ανοιξιάτικο Ταξίδι στις Πέντε Γαίες

Μηνύματα
16
Likes
0
Ναι Έλενα μου τα έχω διαβάσει, πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου ! Ανυπομονώ να βρεθώ εκεί !!! :D
Απ οτι έχω διαβάσει απο την Αννι για να περπατήσεις στα δρομάκια πληρώνεις ε; Είναι ακριβό αυτό το εισητήριο; Ο πιο εύκολος τρόπος να κινηθείς είναι με τρένο ή με τα πλοιάρια; Γιατι απ οτι είδα έχει και πλοιάρια που πάνε απο το ένα χωριό στο άλλο.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Ναι Έλενα μου τα έχω διαβάσει, πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου ! Ανυπομονώ να βρεθώ εκεί !!! :D
Απ οτι έχω διαβάσει απο την Αννι για να περπατήσεις στα δρομάκια πληρώνεις ε; Είναι ακριβό αυτό το εισητήριο; Ο πιο εύκολος τρόπος να κινηθείς είναι με τρένο ή με τα πλοιάρια; Γιατι απ οτι είδα έχει και πλοιάρια που πάνε απο το ένα χωριό στο άλλο.
Nαι πληρωνεις , 3 ευρω νομιζω ηταν αν θυμαμαι καλα... καλυτερα με τρενα γιατι τα πλοιαρακια δεν προσεγγιζουν παντα λογω καιρου ,δηλαδη δεν εκτελουν τα δρομολογια...
 
Μηνύματα
16
Likes
0
Οκ σε ευχαριστώ πολύ. Όταν θα πάμε La Spezia και απο εκέι θα πάρουμε το τρένο για Vernazza όπως μου έχεις πει πόση ώρα κάνει περίπου; Για να ξέρω σε περίπτωση που αργήσουμε όπουδήποτε τι ώρα πρέπει να ξεκινήσουμε να επιστρέψουμε να πάρουμε το τρένο για την επιστροφή. Και οι διαδρομές των τρένων στα χωρία είναι συχνές ;
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Τα sentieri (δρομακια) ειναι under construction ή μαλλον re-construction μετα απο τις πλημμυρες, μονο δυο ειναι ανοιχτα (via del amore κ απο monterosso σε vernazza). Πληρωνεις 1.5 ευρω το καθενα, αλλα αν παρεις την ημερησια καρτα 5 Terre Card κοστιζει περιπου 10 κ περιλαμβανει απεριοριστες διαδρομες με τρενο σε ολα τα χωρια (απο la spezia μεχρι levanto) και τα μονοπατια (οσα θα ειναι ανοιχτα τον Αυγουστο). Την καρτα την προμηθευσαι απο οποιοδηποτε σιδ. σταθμο της περιοχης.(πχ La Spezia)
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Οκ σε ευχαριστώ πολύ. Όταν θα πάμε La Spezia και απο εκέι θα πάρουμε το τρένο για Vernazza όπως μου έχεις πει πόση ώρα κάνει περίπου; Για να ξέρω σε περίπτωση που αργήσουμε όπουδήποτε τι ώρα πρέπει να ξεκινήσουμε να επιστρέψουμε να πάρουμε το τρένο για την επιστροφή. Και οι διαδρομές των τρένων στα χωρία είναι συχνές ;
ποια ημερομηνια θα εισαι εκει;
 
Μηνύματα
16
Likes
0
Ευχαριστώ piccolo_mondo. Η διδρομη απο Manarola-Riomaggiore (Via de l amore) πόση ώρα διαρκεί; Να το επιχειρίσουμε ή επειδη θα έχουμε λίγο χρόνο να πάμε καλύτερα με το τρένο;
Έλενα στις 27 Αυγούστου λέμε.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
11:10 εχει τρενο για 5terre:)
10:40 εχει τρενο για Monterosso μονο
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Μαριλένα said:
Ευχαριστώ piccolo_mondo. Η διδρομη απο Manarola-Riomaggiore (Via de l amore) πόση ώρα διαρκεί; Να το επιχειρίσουμε ή επειδη θα έχουμε λίγο χρόνο να πάμε καλύτερα με το τρένο;
Έλενα στις 27 Αυγούστου λέμε.
Βασικα ειναι το μονο μονοπατι που θα ελεγα να επιχειρησετε, διαρκει περιπου 20 λεπτα - μιση ωρα.
 
Μηνύματα
16
Likes
0
Που ακριβώς στην trenitalia Βρίσκω τις διδρομές αυτές; Γιατί βάζω στο search La spezia-Cinque terre και δεν μου το βγάζει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.625
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom