Βέλγιο Ολλανδία Βέλγιο - Ολλανδία Καλησπερα μια ερωτηση..

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Με το Thalys είναι 1:40 και με το αυτοκίνητο πε΄ριπου 2 ώρες. Διαλέγεις και παίρνεις.
Μιλάω εκ πείρας (δοκιμασμένα και τα δύο)
Σωστά.. Όταν ταξιδέψαμε εμείς ήταν βέβαια πανάκριβο για τη μία ώρα που γλίτωνες (2.45 λεπτά έλεγε το δικό μας αλλά λόγω καθυστερήσεων το κανε 3 και κάτι) οπότε προτιμήσαμε το "απλό" τρένο που ήταν σε έκπτωση με 48 ευρώ το άτομο πηγαινε-έλα..
 

maria blue

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Έχω ένα θέμα ρε παιδια .. Πόσες μέρες να μείνω βρυξελλες πόσες μπριζ και πόσες Άμστερνταμ .. Βοηθήσετε με please
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Έχω ένα θέμα ρε παιδια .. Πόσες μέρες να μείνω βρυξελλες πόσες μπριζ και πόσες Άμστερνταμ .. Βοηθήσετε με please
Bρυξέλλες για να δεις τα βασικά αξιοθέατα και να γυρίσεις λίγο την πόλη πιστεύω ότι 2 βραδια/3 μέρες είναι καλά. Η Μπριζ είναι μικρή αλλά αξίζει να μείνεις και βράδυ, μιάμιση μέρα με μία διανυκτέρευση νομίζω αρκεί.. Και από τις 7 μέρες που έχεις μένουν 2 διανυκτερεύσεις για Άμστερνταμ.. Το τελευταίο βράδυ πριν επιστρέψετε καλό είναι να μείνετε Βρυξέλλες..
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Κάτι τέτοιο σκεφτόμουν .. Αλλα να σε ρωτήσω τα τρένα μπορω να τα κλείσω απο τώρα;
Φαντάζομαι πως ναι.. Εγώ πάντως τα έκλεισα επι τόπου για όλες τις διαδρομές, οι εκπτώσεις ίσχυαν κανονικά και δεν είχα κανενα πρόβλημα μιας και τα δρομολόγια ήταν πολύ συχνά.. Το Άμστερνταμ ήταν απόφαση της τελευταίας στιγμής για μας, εσύ που θα το έχεις οργανωμένο και με διανυκτερεύσεις καλύτερα δες αν μπορείς να κλείσεις από τώρα. Πάντως για εντός Βελγίου δε θα έχεις πρόβλημα. Αν ενδιαφέρεσαι για Thalys θα σου πουν καλύτερα όσοι έχουν χρησιμοποιήσει..
 

maria blue

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Παιδια καλησπέρα Θέλω την βοηθεια σας γιατι έχω Μπερδεφτει.. 2 του απρίλη είμαι βρυξελλες λέω να μείνω 2 βραδιά , την δεύτερη μέρα λέω να πάω μόνο ημερο μπριζ και την τριτη μέρα να φύγω για Άμστερνταμ τι λέτε είναι δύσκολο; Η να μην πάω καθόλου μπριζ η να μείνω μια μέρα παραπάνω στις βρυξελλες να είναι πιο άνετα .. Αλλα απ?την άλλη να χάσω μια μέρα απ?το Άμστερνταμ ; Τι λέτε;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.630
Likes
12.444
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ποσες μερες συνολικα ειναι το ταξιδι σου;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.809
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
2/4, 3/4 και 4/4 διαν/ση Βρυξέλλες. 5/4 πας και διανυκτερεύεις στη Μπρύζ. 6/4 φεύγεις για Άμστερνταμ. Διαν/σεις στις 6/4 και 7/4. 8/4 αναχωρείς από Άμστερνταμ για Βρυξέλλες κι από εκεί για Αθήνα το βράδυ.

Αν δεν σου αρέσουν τόσο οι Βρυξέλλες, βγάζεις μία από 'κει και τη βάζεις στο Άμστερνταμ.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
2/4, 3/4 και 4/4 διαν/ση Βρυξέλλες. 5/4 πας και διανυκτερεύεις στη Μπρύζ. 6/4 φεύγεις για Άμστερνταμ. Διαν/σεις στις 6/4 και 7/4. 8/4 αναχωρείς από Άμστερνταμ για Βρυξέλλες κι από εκεί για Αθήνα το βράδυ.

Αν δεν σου αρέσουν τόσο οι Βρυξέλλες, βγάζεις μία από 'κει και τη βάζεις στο Άμστερνταμ.
Βαλτη καλυτερα στο Αμστερνταμ .
.....τη μερα !!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.951
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom