Βέλγιο Ολλανδία Βέλγιο - Ολλανδία Καλησπερα μια ερωτηση..

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Google Belgium365.
Είναι ένας τουριστικός οδηγός που βγαίνει ετησίως και έχει πάμπολλες δραστηριότητες. Από εξαιρετικές μέχρι αδιάφορες.
Μας είχε βοηθήσει αρκετά.
Προφανώς εννοείς αυτό εδώ κι όχι κάποιον έντυπο οδηγό. Ευχαριστώ πολύ, θα το μελετήσω!Έχω επίσης και τον ταξιδιωτικό οδηγό του top 10 για Βρυξέλλες, Μπρυζ, Γάνδη και Αμβέρσα!
 

gmaman

Member
Μηνύματα
20
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Κύπρος
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Προφανώς εννοείς αυτό εδώ κι όχι κάποιον έντυπο οδηγό. Ευχαριστώ πολύ, θα το μελετήσω!Έχω επίσης και τον ταξιδιωτικό οδηγό του top 10 για Βρυξέλλες, Μπρυζ, Γάνδη και Αμβέρσα!
Βασικά βγαίνει και σε έντυπο αλλά το ίδιο κάνει.
 

goldfish

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Καλησπέρα και καλή χρονιά. Σκέφτομαι να επισκεφτώ το Βέλγιο τον Μάιο. Και σκοπεύω να μείνω 6 εως 7 μέρες. Πως να μοιράσω τις διανυκτερεσεις για να μείνω σε Βρυξέλλες, Μπριζ, Αμβέρσα και Γάνδη? ???
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
 
Μηνύματα
90
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
φιλανδια
Καλησπέρα και καλή χρονιά. Σκέφτομαι να επισκεφτώ το Βέλγιο τον Μάιο. Και σκοπεύω να μείνω 6 εως 7 μέρες. Πως να μοιράσω τις διανυκτερεσεις για να μείνω σε Βρυξέλλες, Μπριζ, Αμβέρσα και Γάνδη? ???
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
το ιδιο προβλημα εχω και εγω που λεω να κανω το ταξιδι τον αυγουστο.το πιο πιθανο 3 βρυξελλες με ημερησια γανδη 2μπριζ και 2 αμβερσα.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
5.424
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
το ιδιο προβλημα εχω και εγω που λεω να κανω το ταξιδι τον αυγουστο.το πιο πιθανο 3 βρυξελλες με ημερησια γανδη 2μπριζ και 2 αμβερσα.
ειναι too much 7 μερες για βελγιο.Βαλε και την ολλανδια μεσα που ειναι 3 ωρες μεχρι amsterdam
 
Last edited by a moderator:

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
το ιδιο προβλημα εχω και εγω που λεω να κανω το ταξιδι τον αυγουστο.το πιο πιθανο 3 βρυξελλες με ημερησια γανδη 2μπριζ και 2 αμβερσα.
Το προγραμμα σου ειναι καλο,εκτος της αμβερσας που δεν μειναμε και δεν ξερω ποσο χρειαζεται,για αυτο θα εβγαζα την μια βραδυα εκει κ θα την προσθετα στις βρυξελλες με σκοπο να πατε ημερισια λουξεμβουργο και να γυρισετε βρυξελλες για βραδυ.
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
το ιδιο προβλημα εχω και εγω που λεω να κανω το ταξιδι τον αυγουστο.το πιο πιθανο 3 βρυξελλες με ημερησια γανδη 2μπριζ και 2 αμβερσα.
εμείς πάντως που θα επισκεφτούμε το Βέλγιο 13-19 Απριλίου θα το κάνουμε 2 Antwerpen, 2 Brugge και 2 Βρυξέλλες!Από Brugge θα κάνουμε ημερήσια σε Γάνδη και από Βρυξέλλες σε Βατερλό ή Λέουβεν!Το πρόγραμμα μας το έφτιαξε ένα παιδί που μένει μόνιμα Βέλγιο και μας είπε επίσης ότι Μπρυζ και Αμβέρσα είναι οι δύο πιο ενδιαφέρουσες πόλεις του Βελγίου (ειδικά για την Αμβέρσα μας είπε πολλά πράγματα)!
 

astirpal

Member
Μηνύματα
58
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Γεια σας και απο εμενα. Θα ταξιδεψω προς Αμστερνταμ τον Ιουνιο και θα γυρισω απο Βρυξελλες. Θα μεινω συνολικα 7 νυχτες φτανω πρωι και φευγω αργα το απογευμα. Προβληματιζομαι να φτιαξω το προγραμμα. Σκεφτομουν 3 μερες Αμστερνταμ (εκδρομη Ενταμ, Βολενταμ κτλ), 2 Ουτρεχτη (εκδρομη Ντελφτ ισως Χαγη) και απο εκει με λεοφωρειο-τραινο (?) Γανδη για 2 μερες (εκδρομη Μπριζ) και τελος μιση μερα Βρυξελλες. Πως σας φαινεται; Με προβληματιζει βεβαια αν ειναι καλυτερα (συνδιασμος τιμης-χρονου) να φυγω απο Ουτρεχτη ή Αμστερνταμ για Γανδη και να αντιστρεψω ετσι τους 2 πρωτους προορισμους.
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
κοιτα και εγω κανω γρηγορα ταξιδια αλλα το δικο σου παρα ειναι βρε συ τραβηγμενο!!πως θα τα προλαβεις ολα αυτα?Γενικως τι σε ενδιαφερει να κανεις,μουσεια,καφεδες τι?παιζει ρολο και αυτο.Αν ακι δεν ειμαι φαν της πολης των Βρυξελλων θεωρω οτι δεν θα δεις τιποτα σε μιση μερα.Εγω εκανα ενα παρομοιο ταξιδι για αυοτ στο λεω.Καλα για το Αμστερνταμ δεν το συζητω...ξανασκεψου το
 

astirpal

Member
Μηνύματα
58
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Οχι δε νομιζω πως θα ασχοληθω με μουσεια σε αυτο το ταξιδι πιο πολυ θελω να παρατηρησω, να γυρισω, να φωτογραφισω, να δω. Οι Βρυξξελες δεν με απασχολουν καθολου και να μη πηγαινα δηλαδη μονο και μονο επειδη φευγω απο εκει, μπορει να παω απο Γανδη απευθειας στο αεροδρομιο των Βρυξξελων. Τι θα μου προτεινες απο που να κοψω; Γιατι και για την Ουτρεχτη εχω διαβασει πολυ καλα σχολια και θα θελα να "ζησω" την πολη εστω και για μια μερα. Και Γανδη θα ειμαι 2 μερες γεματες μονο θα περασω καποιες ωρες στην Μπριζ.
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Κοιτα εμενα περισσοτερο μου αρεσε η Γανδη απο Μπρυζ,αλλα η Μπρυζ θελει περισσοτερο χρονο,ειναι παρομοιες.Καλυτερα μεινε Μπρυζ να την δεις και βραδυ,η Γανδη σε μιση μερα σε γεμιζει..οκ για Βρυξελλες..και θα μιληω μονο για Χαγη και θα πω οτι ειναι πολυ ομορφη,για τις αλλες δεν μπορω να εκφερω γνωμη...Να περασεις τελεια...ειναι και φθηνα-καλες τιμες- τα τρενα να ξερεις.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.033
Likes
41.033
μπορει να παω απο Γανδη απευθειας στο αεροδρομιο των Βρυξξελων.
Επειδή το ψάχνω για δικό μου ταξίδι που θέλω να αποφύγω τις Βρυξέλλες, υπάρχει κάθε μια ωρα λεωφορείο που από Aμβέρσα πάει κατευθείαν στο αεροδρόμιο των Βρυξελλών σε 45 λεπτά με κόστος 10 ερώ. Οπότε, αν πετάς αργά το απόγευμα, μπορείς να περάσεις τη μέρα σου ως το απόγευμα στην Antwerp και να φύγεις αεροδρόμιο από κει.
http://www.airportexpress.be/
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.677
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom