Ισπανία Βαρκελώνη, μια βοήθεια

Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Pan Pan θα μπορούσα να καταχραστώ της καλοσύνης σου και να σου αναφέρω τι πλάνο πτήσεων έκανα να πάρω μία γνώμη;;; Μια εβδομάδα τώρα και δεν παίρνω απόφαση να τα κλείσω!
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Παιδιά καλησπέρα!!Καταρχην συγγνώμη που γράφω στο topic αυτο απλα εδω βρηκα τον panpan που απ οτι ειδα και αλλου ειναι ο ειδικος για βαρκελωνη!!:):)θα ειμαι βαρκελωνη 29/1-1/2!!!!!!1 του μηνος επιστροφη πρωι πρωι!!!
Καλησπέρα και από εμένα...
Αφού θες οπωσδήποτε Camp Nou, 30/01 έχει ματσαρα!!!! Barcelona - Atletico Madrid ... Στο λέω γιατί εγώ θα είχα βγάλει εισιτήριο ήδη αλλά αν δεν μπορείς να πάς ή δεν βρίσκεις τις ημέρες των αγώνων τα tour είναι κλειστά
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
Pan Pan θα μπορούσα να καταχραστώ της καλοσύνης σου και να σου αναφέρω τι πλάνο πτήσεων έκανα να πάρω μία γνώμη;;; Μια εβδομάδα τώρα και δεν παίρνω απόφαση να τα κλείσω!
Πες το ,να το αποφασίσεις.
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Λοιπον Αθήνα - Μαγιόρκα απ ευθείας με την αιγαίου στις 31/7 και ώρα αναχώρησης 22:00. Διανυκτερεύσεις από Κυριακή ξημερώματα (θα πάμε κατευθείαν για ποτάκι :p) έως και Τρίτη.

Τετάρτη πρωί πρωί αναχώρηση Μαγιόρκα - Βαρκελώνη στις 06,30. Λογικά 4 ή 5 διανυκτερεύσεις στην Βαρκελώνη.

Αναχώρηση για Αθήνα

1. Επέλεξα να πάω πρώτα μαγιόρκα γιατί τα εισιτήρια μεσοβδόμαδα Μαγιόρκα - Βαρκελώνη ήταν πάμθηνα σε σχέση με το αντίστροφο και να πέφτει και σκ.

2. Λέω να φύγω με την Αιγαίου Κυριακή βράδυ γιατί οι πτήσεις την Δευτέρα είναι με ανταπόκριση και 40 ευρώ πιο ακριβές. Δίνω άλλα 20 και κάνω την διανυκτεύρευση της Κυριακής.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
Ωραία,αλλά αν δεν τα κοψεις τα εισιτήρια σύντομα,οι τιμές θα πάνε στα ύψη.
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Καλά αυτό εννοείτε!!!! Δεν τα θεωρώ και ευκαιρία αλλά τι να κάνω! Έβρισκα πχ και για Ρώμη σχεδόν τα μισά λεφτά! Αλλά θέλαμε και θάλασσα. Τουλάχιστον είναι δώρο γάμου.
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Σ' ευχαριστώ πολύ. Η ισιτιμία που δίνει το site για την αγορά του εισιτηρίου είναι 1GBP=1.26e οπότε δεν αξίζει, χάνεις αρκετά, αν σκεφτείς ότι κάναμε συνάλλαγμα με 1.40. Υπάρχει κάποια ώρα που έχει ίσως λιγότερο κόσμο στα εκδοτήρια;
Κλείσε online και μην το πολυψάχνεις. Για ποιο site μιλάς; Στο http://www.sagradafamilia.org/en/tickets/ κλείνεις σε ευρώ και η μετατροπή γίνεται από την τράπεζά σου στη σωστή ισοτιμία. Σε κάθε περίπτωση να ξέρεις ότι αν δεν κλείσεις online κινδυνεύεις να μην μπορέσεις να μπεις καν μέσα καθώς υπάρχει όριο στον αριθμό επισκεπτών.
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Κλείσε online και μην το πολυψάχνεις. Για ποιο site μιλάς; Στο http://www.sagradafamilia.org/en/tickets/ κλείνεις σε ευρώ και η μετατροπή γίνεται από την τράπεζά σου στη σωστή ισοτιμία. Σε κάθε περίπτωση να ξέρεις ότι αν δεν κλείσεις online κινδυνεύεις να μην μπορέσεις να μπεις καν μέσα καθώς υπάρχει όριο στον αριθμό επισκεπτών.
Ναι απο αυτή τη σελίδα δοκίμασα να τα κλείσω. Γενικά η ισοτιμία που δίνει δεν είναι καθόλου καλή αλλά θα τα κλείσω, να είμαι σίγουρος. Σ' ευχαριστώ.
 

psideras

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Σχεδιάζω τετραήμερο ταξίδι στην Βαρκελώνη το Σεπτέμβριο. Οι πιο πιθανές ημερομηνίες περιλαμβάνουν την Κυριακή, 11 Σεπτεμβρίου η οποία είναι εθνική γιορτή της Καταλονίας.
Ξέρει κανείς να μου πει αν αξίζει να βρίσκομαι στη Βαρκελώνη εκείνη την ημέρα ή αν θα πρέπει να το αποφύγω; Δηλαδή σε τι κατάσταση βρίσκεται η πόλη εκείνες τις μέρες; (Λειτουργία καταστημάτων, δρόμοι, εκδηλώσεις συγκοινωνίες κτλ)
Ευχαριστώ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom