Βέλγιο Βελγιο, πρόγραμμα?

PK09

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Εγώ πάλι πιστεύω πως με λίγο τρέξιμο τα προλαβαίνεις όλα.

Αν δεις Βρυξέλλες (το κέντρο μόνο, μην περιμένεις να πας Atomium ή μουσεία) 12 απόγευμα και 13 πρωί, μπορείς 13 μεσημέρι να πας μια βόλτα Γάνδη (πάλι βόλτα στο κέντρο, ίσως να προλάβεις να μπεις και στο κάστρο ή να κάνεις μια βόλτα με ένα καραβάκι) και να φτάσεις Μπρυζ για διανυκτέρευση 13 βράδυ.

Βόλτα Μπρυζ 13 πρωί και μετά αναχώρηση για Αμβέρσα το μεσημέρι.

Θεωρώ χειρότερο σκότωμα το να χάσεις 2 ώρες στο πήγαινε-έλα στις 13 για να κάνεις μονοήμερη Μπρυζ και να διανυκτερεύσεις πάλι Βρυξέλλες.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
Σε αυτό το ενδεχόμενο, υπάρχει δυνατότητα αποθήκευσης αποσκευών στο σταθμό της Γάνδης;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι

teoxen

Member
Μηνύματα
49
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
μηλος
Ταξίδι-Όνειρο
μαλβιδες
Εχει παει καποιος εδω? barlee nassau
Αν ναι πω γιατί δεν βρίσκω κάτι. Μόνο με αμάξι?
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Καλημέρα, την περίοδο ευρωεκλογών είναι καλύτερα να κάνει κανείς 4ημερο Βρυξέλλες και να μείνει Γάνδη ή Βρυξέλλες; Τι προτείνετε;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Καλημέρα, την περίοδο ευρωεκλογών είναι καλύτερα να κάνει κανείς 4ημερο Βρυξέλλες και να μείνει Γάνδη ή Βρυξέλλες; Τι προτείνετε;
Η Γανδη ειναι πολυ μικρη για να επενδυσει καποιος 4 βραδια. Θα βαρεθειτε.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Η Γανδη ειναι πολυ μικρη για να επενδυσει καποιος 4 βραδια. Θα βαρεθειτε.
Άρα να μείνουμε 3 βραδια Βρυξέλλες; Και ημερήσιες με τρένο Γάνδη κ μπριτζ; Να πω την αμαρτία μου θα ήθελα να μπορούσα να πάνε κ efteling αλλά θέλει αυτοκίνητο βλέπω κ δεν θα θέλαμε να νοικιάσουμε... Χωρια που είναι λίγες οι μέρες.... 4 σύνολο , τρία βράδια
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Άρα να μείνουμε 3 βραδια Βρυξέλλες; Και ημερήσιες με τρένο Γάνδη κ μπριτζ; Να πω την αμαρτία μου θα ήθελα να μπορούσα να πάνε κ efteling αλλά θέλει αυτοκίνητο βλέπω κ δεν θα θέλαμε να νοικιάσουμε... Χωρια που είναι λίγες οι μέρες.... 4 σύνολο , τρία βράδια
Πρεπει να θεσετε προτεραιοτητες: για τι πατε και τι ακριβως θελετε να δειτε. Οι Βρυξελλες και η Μπριζ εχουν τα σημαντικοτερα αξιοθεατα στη χωρα. Ακολουθει η Αμβερσα και τελος η Γανδη, παντα με γνωμονα τη σημαντικοτητα.
Αν δεν θελετε να μπειτε σε μουσεια αλλα μονο να τριγυριζετε στις πολεις, τοτε δεν εχει σημασια που θα μεινετε. Ετσι κι αλλιως λογω σαββατοκυριακου θα εχετε μισοτιμης τα τρενα, οποτε βγαζετε φθηνα τις ημερησιες.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Ευχαριστώ πολύ! Με μικρά παιδιά θα ειναστε... αλλά τους αρέσουν τα μουσεία. Νομίζω πρέπει να κλείσω αεροπορικά και διαμονή Βρυξέλλες τελικά κ τη βγάζω με ημερήσιες!Το ότι θα έχει ευρωεκλογές μας επηρεάζει κάπου;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.471
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom