Σερβία Βελιγράδι

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Για Βελιγραδι ισχυει ακάμα η εισοδος μόνο με ταυτότητα λη εχει αλλαξει κατι;
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
214
Likes
450
Μηπως εχει να προτεινει καποιος για Βελιγραδι, κοντα στο κεντρο, ξενοδοχειο η διαμερισμα, που να εχει μεινει και να ειναι ικανοποιημενος...
εγω εχω 2-3 που πηγαινω κατα καιρους, αλλα τις ημερομηνιες που ενδιαφερομαι ειναι γεματα...
ευχαριστω
 

scofgr

Member
Μηνύματα
7
Likes
10
Hello guys!

Ετοιμαζόμαστε για roadtrip με τελικό προορισμό το Βελιγράδι. Μεγάλη βδομάδα, θα βρισκόμαστε Βελιράδι Από Μ. Παρασκευή μέχρι Δευτέρα του Πάσχα.

Ανάσταση τι παίζει στο βελιγράδι; Υπάρχουν αντίστοιχοι εορτασμοί με τους δικούς μας, το βράδυ του Μ. Σαββάτου;
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
214
Likes
450
Hello guys!

Ετοιμαζόμαστε για roadtrip με τελικό προορισμό το Βελιγράδι. Μεγάλη βδομάδα, θα βρισκόμαστε Βελιράδι Από Μ. Παρασκευή μέχρι Δευτέρα του Πάσχα.

Ανάσταση τι παίζει στο βελιγράδι; Υπάρχουν αντίστοιχοι εορτασμοί με τους δικούς μας, το βράδυ του Μ. Σαββάτου;
δεν εχω κανει πασχα ποτε στο Βελιγραδι, παρ ολο που το επισκεπτομαι συχνα... θα ρωτησω φιλους Σερβους και θα σου απαντησω...
εκτος αν ρωτησεις την Ivana, που ειναι μελος του φορουμ και σου απαντησει...
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
214
Likes
450
δεν εχω κανει πασχα ποτε στο Βελιγραδι, παρ ολο που το επισκεπτομαι συχνα... θα ρωτησω φιλους Σερβους και θα σου απαντησω...
εκτος αν ρωτησεις την Ivana, που ειναι μελος του φορουμ και σου απαντησει...
μου απαντησε ενας φιλος Σερβος, οτι δεν συμβαινει κατι το Πασχα σε δημοσιους χωρους, αλλα το γορταζουν οικογενειακα στα σπιτια...
 

scofgr

Member
Μηνύματα
7
Likes
10
@cosafiv ευχαριστώ, το περίμενα πως ανήμερα το πάσχα δεν συμβαίνει κάτι. Κάνουν ανάσταση μεσάνυχτα αυτοί το Σάββατο; Αξίζει να πάμε στον Άγιο Σάββα ή να συμπεριφερθούμε σαν ένα απλό Σαββατόβραδο;
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
214
Likes
450
@cosafiv ευχαριστώ, το περίμενα πως ανήμερα το πάσχα δεν συμβαίνει κάτι. Κάνουν ανάσταση μεσάνυχτα αυτοί το Σάββατο; Αξίζει να πάμε στον Άγιο Σάββα ή να συμπεριφερθούμε σαν ένα απλό Σαββατόβραδο;
στον Αγιο Σαββα, αξιζει να πας ουτως η αλλως, ιδαιτερα τωρα που τελειωσε και το εσωτερικο και δεν εχει σκαλωσιες...
αλλα πιστευω , οτι το Μεγ Σαββατο το βραδυ εκει κατι θα γινεται... εδω γινεται εκει πανηγυρι την πρωτοχρονια το βραδυ και στην Ευρωπαικη πρωτοχρονια (1 Ιανουαριου) και στην Σερβικη(13 ιανουαριου) που εχω τυχει...
οταν πατε να πατε στην περιοχη waterfront , που ειναι το νεο σημειο κινησης διπλα στο ποιταμι, με τα μπαρακια και τα καφε και την πασαρελα διπλα στο ποταμι... (ψαξτο στο γιου τιουμπ να δεις...)
επειδη το παρκαρισμα , θελει προσοχη, γραφουν ιδιωτικες εταιρειες, υπαρχει ενα λεωφορειο μπαταριας πρασινο το ΕΚΟ2, που παει σε ολα τα μερη του κεντρου και κανει τερμα στο waterfront
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.768
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Τι να πάνε να δούνε στο waterfront ?

Τα ίδια πράγματα με εμάς κάνουν το Πάσχα, κάποιες περιοχές μπορεί να καίνε τον Ιούδα, αλλά δεν είναι τόσο σύνηθες όπως εδώ. Είναι ωραία Saint Sava, είχα κάνει Πάσχα εκεί πριν 8-9 χρόνια. Αφού θα είστε που θα είστε εκεί εκείνες τις μέρες πηγαίντε Saint Sava το βράδυ της Ανάστασης.

Για το Μεγάλο Σάββατο το βράδυ στο Βελιγράδι, όσοι έχουν μείνει στη πόλη και δεν έχουν πάει να δουν τις οικογένειες τους αλλού, κάνουν ό,τι κάνουν και κάθε Σάββατο. :haha:

Sava Mala για ποτό, καμιά καφάνα για live μουσική και εάν έχουν ανοίξει τα boat clubs, πάνε και εκεί.
 

LikeNoOther

Member
Μηνύματα
63
Likes
138
Επόμενο Ταξίδι
Προς αναζήτηση...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βόρεια Κορέα
Μηπως εχει να προτεινει καποιος για Βελιγραδι, κοντα στο κεντρο, ξενοδοχειο η διαμερισμα, που να εχει μεινει και να ειναι ικανοποιημενος...
εγω εχω 2-3 που πηγαινω κατα καιρους, αλλα τις ημερομηνιες που ενδιαφερομαι ειναι γεματα...
ευχαριστω
Jelena Apartment, Βελιγράδι, Σερβία είχα μείνει αρκετά ικανοποιημένος, απλό μικρό, όχι κέντρο αλλά με καλή συγκοινωνία μέρα και νύκτα...
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
214
Likes
450

cosafiv

Member
Μηνύματα
214
Likes
450
εμεινα σε αυτο το διαμερισμα , τελειως κεντρο , διπλα στην βουλη, ολες οι συγκοινωνιες περνουν απο εκει, εχει διπλα μινι μαρκετ , τυροπιταδικα, καφε για πρωινο, κοστος 42 ευρ την ημερα, η οικοδεσποινα πολυ καλη και ευγενικη, μας αφησε να εχουμε τα πραγματα μα ςμεσα στο διαμερισμα , μεχρι 4 το απογευμα επειδη εφευγε αργα η πτηση μας, το προτεινω apartment parliament park

Apartment Parliament park, Βελιγράδι, Σερβία
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.526
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom