Ιταλία Βενετία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Και που δε συνέβη κιόλας αλλά προέρχεται απλο τη φαντασία ενός Άγγλου συγγραφέα που δεν είχε ταξιδέψει ποτέ στην πόλη...
Υπάρχει και η ελληνική εκδοχή " Η νεράιδα και το παλικάρι". Ασε που τα Χανιά είναι πιο όμορφα!
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Και από την άλλη ενώ θα είναι στην Βενετία, από τις πιο ερωτικές πόλεις, να πάει σε μια πόλη που ο ερωτισμός της βασίζεται σε μια ερωτική ιστορια με τραγικό τέλος .
Εδώ που τα λέμε όμως, αν ο Έρωτας (με ε κεφαλαίο) δεν έχει και κάτι τις το .... τραγικό, τι σκ@@ά έρωτας είναι???? :D
 

pantelis08

Member
Μηνύματα
52
Likes
5
Παιδιά Εγώ 25 Δεκεμβρίου θέλω να κάνω την πρόταση. Από ότι είδα 25 είναι κλειστό το μπαλκόνι.οποταν με βλέπω να μένω Βενετία. Τώρα Εγώ Πώς σκατα θα το κάνω μέσα στην γονδολα;
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Παιδιά Εγώ 25 Δεκεμβρίου θέλω να κάνω την πρόταση. Από ότι είδα 25 είναι κλειστό το μπαλκόνι.οποταν με βλέπω να μένω Βενετία. Τώρα Εγώ Πώς σκατα θα το κάνω μέσα στην γονδολα;
Φίλτατε μετά από τόσα ποστ εγώ λέω πως ή μας κάνεις πλάκα ή .................... μας κάνεις πλάκα!:shock:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.631
Likes
12.454
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Παιδιά Εγώ 25 Δεκεμβρίου θέλω να κάνω την πρόταση. Από ότι είδα 25 είναι κλειστό το μπαλκόνι.οποταν με βλέπω να μένω Βενετία. Τώρα Εγώ Πώς σκατα θα το κάνω μέσα στην γονδολα;
Στις προηγούμενες 5 σελίδες τα μέλη έχουν απαντήσει με κάθε λεπτομέρεια. Έχει εξαντληθεί πιστεύω το θέμα. Κάνε μια επανάληψη και επανέρχεσαι με όποια απορία έχει μείνει.


εντιτ: @Dina Z πιάσε κόκκινο :)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Παιδιά Εγώ 25 Δεκεμβρίου θέλω να κάνω την πρόταση. Από ότι είδα 25 είναι κλειστό το μπαλκόνι.οποταν με βλέπω να μένω Βενετία. Τώρα Εγώ Πώς σκατα θα το κάνω μέσα στην γονδολα;
Ε, άμα είναι για τις 25 Δεκεμβρίου, αλλάζει το πράγμα. Σου έχω ΤΉΝ ιδέα: Άσε τον τροβαδούρο και πάρε το τρίγωνο. Σκάρωσε και δυό μαντινάδες και κάνε την πρόταση με το τρίγωνο "τύπου κάλαντα". Και πρωτότυπο, και έξυπνο, και φτηνό. Θα εκτιμήσει και το χιούμορ σου η κοπέλα. Και τα λεφτά που θά'σκαγες στον τροβαδούρο, βάλ'τα για να κλείσεις σ'ένα καλό και ρομαντικό εστιατόριο για μετά , κι έδεσε το γλυκό. Θά'σαι κι ο πρώτος (ή, "σωραίος" που λέτε κι εσείς οι νέοι)! :)
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Βρε @babaduma δεν παιζεσαι, με αυτο:
""Λίγο αγχωμένοι... ψάχνουμε να βρούμε μέρος να κάνουμε πρόταση γάμου στη Βενετία (ή στη Βερόνα, ή ... κάπου τελοσπάντων) και ζοριζόμαστε! Κατά τα άλλα, καλά. Α, και καλώς ήρθες!""
και με αυτο:
Ε, άμα είναι για τις 25 Δεκεμβρίου, αλλάζει το πράγμα. Σου έχω ΤΉΝ ιδέα: Άσε τον τροβαδούρο και πάρε το τρίγωνο. Σκάρωσε και δυό μαντινάδες και κάνε την πρόταση με το τρίγωνο "τύπου κάλαντα".
με εκανες να σκασω στα γελια δυο φορες σημερα! :icon_biggrin:
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
κανε κατι αυθορμητο ρε παιδι μου. τι αγχος ειναι αυτο. ολα καλα θα πανε, σκεψου αν σε 5 χρονια που θα το θυμαστε θελετε να θυμαστε και αγνωστους να σας παρακολουθουν και σας καταγραφουν.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Ήσαστε και εσείς που ξενιτεύεστε για να κάνετε μια πρόταση γάμου, ήμαστε κι εμείς που είδαμε live την πρόταση γάμου του Σχοινά στη Γαρμπή!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.154
Likes
20.468
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ήσαστε και εσείς που ξενιτεύεστε για να κάνετε μια πρόταση γάμου, ήμαστε κι εμείς που είδαμε live την πρόταση γάμου του Σχοινά στη Γαρμπή!
:haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Ήσαστε και εσείς που ξενιτεύεστε για να κάνετε μια πρόταση γάμου, ήμαστε κι εμείς που είδαμε live την πρόταση γάμου του Σχοινά στη Γαρμπή!
και τα μπαλονια στην ρουλα. εγω δηλαδη youtube το ειδα, αγεννητη ημουν! :haha:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.631
Likes
12.454
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Το θέμα κλειδώνεται μέχρι νεωτέρας.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.047
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom