Γερμανία Βερολίνο

paso511

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
επομενο Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
περπάτιμα Σινικό Τοίχος
Έχεις δίκιο και εγώ αυτό λέω αλλά αν σου κάτσει?
Σου έχει τύχη να έχεις κλήση ξενοδοχείο 5 αστέρων και να είναι άστα να πάνε ? από τότε δεν το σκέπτομαι αν θα είναι καλό η κακό γιατί με χαλάσει. Ενώ αν το βρεις τέλειο σου αλλάζει την ψυχολογία για τις διακοπές σου. Όπως και όταν περιμένεις να πάρεις την εξόφληση από την δουλειά σου, είναι σαν να περιμένεις να πάρεις 100 ευρώ και παίρνεις 1000 ε??????
 

snow

Member
Μηνύματα
56
Likes
88
Κλείνω πάντα ξενοδοχείο από internet με σχόλια από άτομα που έχουν μείνει για να μην μου τύχει ποτέ αυτό…
Δε σημαίνει ότι το ακριβότερο είναι πάντα και το καλύτερο. Πάω ταξίδια για να κουραστώ γυρίζοντας μέρη με τα πόδια τις περισσότερες φορές και λόγο δυσχέρειας οικονομικών προσπαθώ να βρω καλές τιμές για να κάνω και δεύτερα ταξίδια. Και πάντα μα πάντα να έχεις την καλύτερη ψυχολογία. Διακοπές πας.
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
ένα πράγμα έχουμε να σου προτείνουμε: κάθησε εκεί! δεν υπάρχει λόγος να γυρίσεις! αγαπημένη πόλη!!!!
Όπως ακριβώς τα λέει η tita. Μείνε εκεί!! :D
Κι αν δεν μπορείς, φρόντισε να πας και να ξαναπάς και να ξαναπάς...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Το Βερολίνο Χριστούγεννα είναι μια πόλη κούκλα.Θα νιώσεις την γιορτινή ατμόσφαιρα όσο δεν φαντάζεσαι, τα πάντα στολισμένα, σπιτάκια στις πλατείες με κάθετι μέσα απο φαγητό μεχρι μικροδωράκια και φυσικα η υπέροχη μυρωδιά των λουκανικων που πλανάται στον παγωμένο αέρα.....εκτός κι αν είσαι τύπος που οι γιορτές σου περνάνε αδιάφορα...
Μετα την πρωτοχρονια τιποτε απο ολα αυτα δε θα υπαρχει. Αν εισαι τυπος των μουσειων, τοτε θα βρεις πολλα να κανεις στο Βερολινο. Αν θελεις βολτες και χαζι, ασε το για μια αλλη εποχη.
 

paso511

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
επομενο Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
περπάτιμα Σινικό Τοίχος
Παιδιά να σας πω το καλύτερο μέρος είναι εδώ η Ελλάδα μας με την μιζέρια μας τους όχι καλούς τρόπους Ευγενίας και προτεραιότητας με τους πολιτικούς μας να μας δουλεύουν…. Μας αρέσει αλώστε έχουμε μάθει με αυτό τόσα χρόνια και έχουμε μια εξάρτιση άλλωστε, τέλος πάντων.
Αλλά κάτι καλό θα έχει εκεί που μου λέτε έτσι επίμονα, ε?
Τι είναι αυτό που θα με κεντρίσει για να μείνω?
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.702
Παιδιά να σας πω το καλύτερο μέρος είναι εδώ η Ελλάδα μας με την μιζέρια μας τους όχι καλούς τρόπους Ευγενίας και προτεραιότητας με τους πολιτικούς μας να μας δουλεύουν…. Μας αρέσει αλώστε έχουμε μάθει με αυτό τόσα χρόνια και έχουμε μια εξάρτιση άλλωστε, τέλος πάντων.
Αλλά κάτι καλό θα έχει εκεί που μου λέτε έτσι επίμονα, ε?
Τι είναι αυτό που θα με κεντρίσει για να μείνω?
Τίποτα καλό δεν θα βρεις στο Βερολίνο, να μείνεις εδώ με την Ευγενία...
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.518
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Αχ, δεν το βλεπω να πηγαινω... Λιγο η ιζιτζετ που ανεβασε τις τιμες λιγο οι περιεργες ωρες, δεν λεει ... Σκεφτομαι για πουθενα αλλου, καμια βουδαπεστη, καμια Πραγα... Αληθεια, που ειναι καλυτερα; Τα παραδουναβια χωρια λενε; Πως παει κανεις; Μηπως γιορτινες μερες συμφερει με γκρουπ; Μπερδευτηκα...
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Μεσα στην περιοδο των γιορτων με πρακτορειο ειναι πιθανοτατο να βρεις καλυτερη τιμη, ειδικα αν δεν εχεις κλεισει πτησεις & ξενοδοχεια πολυ νωριτερα. Για την περιπτωση που ο ξεναγος θα ειναι φολα, διαβασε οσα μπορεις περισσοτερα για τα μερη που θα αποφασισεις να πας.
Αν δεν εχεις πειρα στα ταξιδια δεν ειναι κακη ιδεα ενα οργανωμενο, απο εκει ξεκινησαμε οι πιο πολλοι. Αλλωστε ετσι θα εκτιμησεις μετα και το καλυτερο (που ειναι να πας μονη σου)
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.518
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Περα απο αυτο εχω βρει με γκρουπ πτησεις πολυ πρωι, οποτε δε χανεις χρονο και κερδιζεις ολη τη μερα, ενω αυτες που βρηκα μονη μου φευγουν μεσημερι και απογευμα. Αφηστε που τα εισητηρια εχουν φτασει την τιμη του γκρουπ σχεδον....
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.702
Φίλε Paso511, γιατί δεν μας λες τι σε ενδιαφέρει να δεις και πως σκέφτεσαι το ταξίδι σου, έτσι θα μπορούμε να προτείνουμε συγκεκριμένα πράγματα τα οποία πιθανότατα θα βρεις ενδιαφέροντα...
 

paso511

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
επομενο Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
περπάτιμα Σινικό Τοίχος
Γεια σου και σε σένα,
Στο Βερολίνο διαλεκσα να πάω γιατί όσους έχω ακούσει και έχουν άποψη για εκεί μου λένε ότι είναι πολύ ωραία, φανταστικά, θα περάσεις πολύ ωραία και αλλά.
Εγώ βασικά πάω για να γνωρίσω ένα νέο μέρος να δω αν μπορώ τις συνήθειες του τόπου, να πάω σε αγορές μετά από περιήγηση και να καταλικσω και σε κανένα βρόμικο και να πιούμε και να δοκιμάσω μπύρα που όλες τις έχουν για τις καλύτερες.
Πιστεύω να σου έδωσα να καταλάβεις τη θα με ενδιέφερε και τι πσαχνω περίπου.
Και μια και μου είπες για την Ευγενία θα χαρώ να την γνωρίσω αν και δεν την ξέρω
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.702
Λοιπόν όπως καταλαβαίνω είσαι νέος και αυτό είναι καλό γιατί το Βερολίνο έχει καταρχήν ''σχεδιαστεί'' για νέους. Αυτό σημαίνει ότι θα βρεις χιλιάδες μέρη για να διασκεδάσεις, να περάσεις καλά και να γνωρίσεις καλό ή λιγότερο καλό κόσμο.
Αν πας πριν τα χριστούγεννα και αφού θες αγορές πήγαινε μια βόλτα στο Spandau, τις πέμπτες στο Shoneberg το σάββατο στο Mitte και την Κυριακή στο Tiergarden,καθημερινά νομίζω είναι η τούρκικη στο Kreuzberg. Αν εννοείς πολυκαταστήματα, τα φθηνά θα τα βρεις γύρω από την Alexanderplatz, τα ακριβά στην Ku'dam.
Τα βρώμικα είναι παντού δεν θα δυσκολευτείς να τα βρεις αλλά θα δυσκολευτείς να τα φας. Τα δικά μας βρώμικα είναι πιο νόστιμα και ίσως είναι το μοναδικό πράγμα που μας κάνει να νοιώθουμε ανώτεροι από τους Γερμανούς. Εδώ κολλάει και η παραπάνω αντίδραση στις απόψεις σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.616
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom