Αυστρία Βιέννη για Σοκολάτα Βιενουά!

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Τελεια! Σκεφτομαστε να παμε βουδαπεστη..κλεισαμε με wizz air για 12 απριλη...7 διανυκετρευσεις κ σκεφτομαι την ιδεα για βιεννη...αλλα δε ξερω ποσες μερες!! Απο οσα διαβασα λεω για δυο...κ μετα επιστροφη ξανα στη βουδαπεστη ..τι λετε;
Για Βιεννη 3 γεματες μερες οπωσδηποτε.
 

dionysia12367

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλβίδες
Καλησπέρα το πρώτο μου post.... Μέσα Γενάρη θα πάω Βιέννη και θα ήθελα να μου πέιτε κάποια καλά μαγαζάκια για φαγητό σνιτσελ εννοειτε θέλω να δοκιμάσω οπωσδήποτε και ωραία καφέ με καλή σοκολάτα βιενουά και γλυκά !!!!! Επίσης θέλω να επισκευτώ Donauturm Πύργο του Δούναβη πώς θα πάω είναι εύκολο προσβάσιμο; αξίζει ;;;; Ευχαριστώ !!!!!!!!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.397
Likes
14.348
Καλησπέρα το πρώτο μου post.... Μέσα Γενάρη θα πάω Βιέννη και θα ήθελα να μου πέιτε κάποια καλά μαγαζάκια για φαγητό σνιτσελ εννοειτε θέλω να δοκιμάσω οπωσδήποτε και ωραία καφέ με καλή σοκολάτα βιενουά και γλυκά !!!!! Επίσης θέλω να επισκευτώ Donauturm Πύργο του Δούναβη πώς θα πάω είναι εύκολο προσβάσιμο; αξίζει ;;;; Ευχαριστώ !!!!!!!!
Για εστιατόρια έχουν γραφτεί πρόσφατα μερικά πράγματα εδώ:
http://www.travelstories.gr/community/threads/ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ-ΒΙΕΝΝΗ.47904/
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Καλησπέρα το πρώτο μου post.... Μέσα Γενάρη θα πάω Βιέννη και θα ήθελα να μου πέιτε κάποια καλά μαγαζάκια για φαγητό σνιτσελ εννοειτε θέλω να δοκιμάσω οπωσδήποτε και ωραία καφέ με καλή σοκολάτα βιενουά και γλυκά !!!!! Επίσης θέλω να επισκευτώ Donauturm Πύργο του Δούναβη πώς θα πάω είναι εύκολο προσβάσιμο; αξίζει ;;;; Ευχαριστώ !!!!!!!!
Καλησπέρα.
Στον Πύργο που αναφέρεις εγώ ειχα πάει μέχρι ενα σημείο με το μετρό και μετά είχα περπατήσει κανα δεκάλεπτο μέσα απο ενα πανέμορφο πάρκο....αλλα ήμουν τόσο άτυχη που επειδή ηταν παραμονή Πρωτοχρονιάς ήταν κλειστά :(.Οποτε δεν μπορώ να σου πω εαν αξίζει.
Φυσικά μην παραλείψεις να πας να πιεις ζεστή σοκολάτα στο cafe Zacher.....Το γλυκό του εμένα δεν μου άρεσε.....γουστα είναι αυτά.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.105
Likes
24.036
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καλησπέρα το πρώτο μου post.... Μέσα Γενάρη θα πάω Βιέννη και θα ήθελα να μου πέιτε κάποια καλά μαγαζάκια για φαγητό σνιτσελ εννοειτε θέλω να δοκιμάσω οπωσδήποτε και ωραία καφέ με καλή σοκολάτα βιενουά και γλυκά !!!!! Επίσης θέλω να επισκευτώ Donauturm Πύργο του Δούναβη πώς θα πάω είναι εύκολο προσβάσιμο; αξίζει ;;;; Ευχαριστώ !!!!!!!!
Στον Πύργο του Δούναβη είχαμε πάει με λεωφορείο, αλλά πέρασαν πολλά χρόνια από τότε και δεν θυμάμαι τον αριθμό του λεωφορείου.
Στη βάση του πύργου υπήρχε και ταβέρνα με καλό φαγητό, αλλά όπως είπα πριν από πολλά χρόνια.....:icon_mrgreen::icon_mrgreen::icon_mrgreen:
Πάντως καλά να περάσεις.
 

dionysia12367

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλβίδες
Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες σας. Στον χάρτη στο google που έψαξα πως θα πάω μου έβγαλε πως παίρνω το μετρό και μετά περπατάω 2,2 χλμ είναι αρκετά νομίζω...
Το Demel cafe είναι ένα απο τα καφέ που θα επισκευτώ σίγουρα, ειναι σε κεντρικό σημείο, μπορείτε να μου πείτε τι έχει κοντά για να το βρώ πιο εύκολα? Θέλω να νοικιάσω αυτοκίνητο αλλά έχω το ροζ δίπλωμα δεν έχω το καινούργιο το ευρωπαικό θα έχω πρόβλημα?
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Το Demel cafe είναι ένα απο τα καφέ που θα επισκευτώ σίγουρα, ειναι σε κεντρικό σημείο, μπορείτε να μου πείτε τι έχει κοντά για να το βρώ πιο εύκολα?
Είναι ακριβώς απέναντι από το παλάτι Hofburg, στο κέντρο της πόλης. Και να μην το ψάχνεις θα πέσεις πάνω του. Και όντως αξίζει την επίσκεψη, εκεί ήπιαμε την καλύτερη σοκολάτα της Βιέννης...και δοκιμάσαμε αρκετές!
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Θέλω να νοικιάσω αυτοκίνητο αλλά έχω το ροζ δίπλωμα δεν έχω το καινούργιο το ευρωπαικό θα έχω πρόβλημα?
Στην Πράγα που βρέθηκα πριν ενα μήνα, ήθελα να νοικιάσω αυτοκίνητο αλλα επειδή δεν είχα το καινούριο απο το γραφείο ενοικίασεων δεν δέχτηκαν.
θα σου πρότεινα εαν έχεις χρόνο να πας να βγάλεις το ευρωπαικό....ειναι κατι θα σου μείνει.
 
Last edited by a moderator:

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες σας. Στον χάρτη στο google που έψαξα πως θα πάω μου έβγαλε πως παίρνω το μετρό και μετά περπατάω 2,2 χλμ είναι αρκετά νομίζω...
Ήταν τόοσα πολλά χιλίομετρα?? Δεν το είχα καταλάβει.....
 
Last edited by a moderator:

dionysia12367

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλβίδες
Στην Πράγα που βρέθηκα πριν ενα μήνα, ήθελα να νοικιάσω αυτοκίνητο αλλα επειδή δεν είχα το καινούριο απο το γραφείο ενοικίασεων δεν δέχτηκαν.
θα σου πρότεινα εαν έχεις χρόνο να πας να βγάλεις το ευρωπαικό....ειναι κατι θα σου μείνει.
Δεν προλαβαίνω να βγάλω το ευρωπαικό θέλει ενα μήνα +++ για να βγει απο οσο ξέρω.
 
Last edited by a moderator:

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Δεν προλαβαίνω να βγάλω το ευρωπαικό θέλει ενα μήνα +++ για να βγει απο οσο ξέρω.
Μπράβο βρε Διονυσια μου, είχα κάνει πατάτα και τώρα το πρόσεξα. Ευχαριστω που το έφτιαξες για μένα.
 
Last edited by a moderator:

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Γαμώτο κατι γίνεται και η απάντηση του προηγούμενου βγαίνει πάλι ότι την γραφω εγω......:mad::mad::mad::mad::mad:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.225
Μηνύματα
884.330
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom