Αυστρία Βιέννη για Σοκολάτα Βιενουά!

Panos84

Member
Μηνύματα
185
Likes
68
Ταξίδι-Όνειρο
Los Santos, San Andreas
Καλησπέρα Marydim!Συγνώμη που ξεθάβω το θέμα και σε σκοτίζω αλλά θα πάω Βιέννη για Πρωτοχρονιά και πρόσεξα στην ταξιδιωτική σου ιστορία ότι έμεινες στο Meininger.Απλά τα Meininger είναι τρία στη Βιέννη και επειδή είμαι 50-50 ανάμεσα στο Meininger City Center και σε ένα άλλο ξενοδοχείο θα ήθελα να μου πεις εάν έμεινες σε αυτό και πως σου φάνηκε..αν θα το σύστηνες δηλαδή μιας και είναι οικονομικό σε σχέση με άλλα!Ευχαριστώ πολύ!! :)
Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στη Βιέννη και μένω στο Meininger Hotel Downtown Sissi, στην οδό Schiffamtsgasse. Κανένα απολύτως πρόβλημα και πάρα πολύ οικονομικό (για 5 βράδια, 248 ευρώ).
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.743
Likes
15.238
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
γι'αυτό μου αρέσει το τραβελστορις,γιατί έχει ανταποκριτές παντού.:clap::clap:
 

AlmaLibre

Member
Μηνύματα
65
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Budapest
Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στη Βιέννη και μένω στο Meininger Hotel Downtown Sissi, στην οδό Schiffamtsgasse. Κανένα απολύτως πρόβλημα και πάρα πολύ οικονομικό (για 5 βράδια, 248 ευρώ).
Πάνο καλά να περάσεις και κλείσε το ίντερνετ να το απολαύσεις!! ;) Πάντως το Meiniger στο οποίο μένεις για Πρωτοχρονιά και για 4 μέρες που έχω κλείσει αεροπορικά έχει 540E! Δεν το σηκώνει η τσέπη...Καλή διασκέδαση!!!!!!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.743
Likes
15.238
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Πάνο,καλά να περνάς και απο εμένα στην υπέροχη Βιέννη.
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Άντε να έρθει η Δευτέρα να πάει άλλος ένας ανταποκριτής εκεί!! :haha:
 

Panos84

Member
Μηνύματα
185
Likes
68
Ταξίδι-Όνειρο
Los Santos, San Andreas
Επιστροφή στα πάτρια εδάφη...Πολύ λίγες οι 5 μέρες..

Καλά να περάσεις sdoe21!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.743
Likes
15.238
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Πάνο,καλώς όρισες και καλό σου ταξίδι σδοε.
 

xorxhs

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επιστροφή στα πάτρια εδάφη...Πολύ λίγες οι 5 μέρες..

Καλά να περάσεις sdoe21!
Πάνο επέστρεψες? Τεταρτη θα ειμαι στο ξενοδοχείο σου και επιστρεφω Κυριακη!! Πες μας εντυπωσεις αν δεν βαριεσαι! Καλο το ξενοδοχειο? Η προσβαση καλη?
Δώσε και 3-4 must see στη Vienna που σε εντυπωσίασαν!!!

Thanks!!
 

Panos84

Member
Μηνύματα
185
Likes
68
Ταξίδι-Όνειρο
Los Santos, San Andreas
Πάνο επέστρεψες? Τεταρτη θα ειμαι στο ξενοδοχείο σου και επιστρεφω Κυριακη!! Πες μας εντυπωσεις αν δεν βαριεσαι! Καλο το ξενοδοχειο? Η προσβαση καλη?
Δώσε και 3-4 must see στη Vienna που σε εντυπωσίασαν!!!

Thanks!!
Επέστρεψα το Σάββατο. Το ξενοδοχείο πάρα πολύ καλό, πολύ άνετο το δωμάτιο, αρκετά ζεστό. Η πρόσβαση από την στάση του μετρό στο Schottenring πανεύκολη (ούτε 5 λεπτά με τα πόδια), αλλά το χρησιμοποίησα πολύ λίγες φορές. Μέχρι το κέντρο, πήγαινα με τα πόδια (10-15 λεπτά περίπου, πολύ άνετα). Γενικά με το περπάτημα τα πήγα πολύ καλά: από το Schonbrunn μέχρι το ξενοδοχείο, το κατάφερα :bleh: .

Τα must see είναι λίγο πολύ γνωστά στη Βιέννη. Αυτό που θα σου πρότεινα, είναι να επισκεφτείς την κρεπερί Ma Creperie, στην οδό Grünangergasse, ένα στενάκι πίσω από τον Άγιο Στέφανο. Αν θέλεις να αλλάξεις λίγο τις γεύσεις σου από αυτά που θα τρως συνήθως στη Βιέννη, έχει πολύ ωραία πιάτα.

Μερικά ωραία μαγαζάκια για ποτό έχει και πίσω από το museum quartier. Ανεβαίνοντας την Siebensterngasse, σε ένα στενάκι στα δεξιά. Δεν θυμάμαι την οδό ακριβώς. Πολύς κόσμος, ωραίο κλίμα.

Α, δοκίμασα σε αρκετά μέρη το λουκάνικο με τυρί. Το καλύτερο το βρήκα στην Χριστουγεννιάτικη αγορά μπροστά από την είσοδο των ανακτόρων της Σίσυ. Το πρώτο από δεξιά αν θυμάμαι καλά... ;)

Οτιδήποτε άλλο θέλεις, εδώ είμαστε. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.339
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom