Βιετνάμ Βιετνάμ - Βιζα

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.304
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Εκτός και αν άλλαξε κάτι, μέσα στην διάρκεια της ισχύος εισόδου μπορείς να μπεις στην χώρα, ακόμα και τη τελευταία μέρα και σου βάζουν μια σφραγίδα που λέει ότι πρέπει να βγεις μέχρι μια ημερομηνία η οποία είναι 30 ή 90 ημέρες ανάλογα με την διάρκεια της βίζας που ζήτησες.

Δεν έχω ακούσει ποτέ να δίνουν μικρότερη διάρκεια, σου είχαν βάλει στην σφραγίδα έξοδο στις 20 ημέρες;
Α δεν πήγα ακόμα πάντως η βίζα που μου στείλανε να εκτυπωσω λέει 20 μέρες. Όταν θα μου βάλουν σφραγίδα θα σας πω.
 

Apostolosm

Member
Μηνύματα
154
Likes
655
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική!
Για μέχρι 30. Όμως μπορεί και λιγότερο εμένα ας πούμε είναι 20 γιατί έγραψα ότι θα φύγω τότε. Αλλά μπορείς να βάλεις μετά από 30 μέρες ότι θα φύγεις.
Τέλεια ευχαριστώ !
Και κάτι άλλο !
Στην evisa μου ζητάει να βάλω το που θα μένω στο Βιετνάμ αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει !
Μπορώ να βάλω ένα οποίο να ναι ξενοδοχείο της περιοχης ; Το ελέγχουν ;;
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Τέλεια ευχαριστώ !
Και κάτι άλλο !
Στην evisa μου ζητάει να βάλω το που θα μένω στο Βιετνάμ αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει !
Μπορώ να βάλω ένα οποίο να ναι ξενοδοχείο της περιοχης ; Το ελέγχουν ;;
Είναι υποχρεωτικό η διευθηνση σου.
Τέλεια ευχαριστώ !
Και κάτι άλλο !
Στην evisa μου ζητάει να βάλω το που θα μένω στο Βιετνάμ αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει !
Μπορώ να βάλω ένα οποίο να ναι ξενοδοχείο της περιοχης ; Το ελέγχουν ;;
τι εννοείς το ελέγχουν; Θέλουν την διευθηνση σου. Αν δεν βάλεις μπορεί να απορριφθεί η βιζα ακομα και έτσι.
 

Apostolosm

Member
Μηνύματα
154
Likes
655
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική!
Είναι υποχρεωτικό η διευθηνση σου.

τι εννοείς το ελέγχουν; Θέλουν την διευθηνση σου. Αν δεν βάλεις μπορεί να απορριφθεί η βιζα ακομα και έτσι.
Εννοείται πως θα γράψω ένα ξενοδοχείο !
Απλα θα βάλω ένα άκυρο που μπορεί και να μην μείνω σε αυτό, απλά για να προχωρήσει η διάδικασια της εκδόσης πριν φτάσω στην χώρα !
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.304
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Μπορώ να βάλω ένα οποίο να ναι ξενοδοχείο της περιοχης ; Το ελέγχουν ;;
Εγώ θα έκανα μια κράτηση με δωρεάν ακύρωση και θα έβαζα αυτό, αν αλλάξεις γνώμη ακύρωσέ την, σιγά. Σε πόσο καιρό θα πας;
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Εννοείται πως θα γράψω ένα ξενοδοχείο !
Απλα θα βάλω ένα άκυρο που μπορεί και να μην μείνω σε αυτό, απλά για να προχωρήσει η διάδικασια της εκδόσης πριν φτάσω στην χώρα !
Οραια βάλε διευθηνση με ακύρωση κτλ. Όπως σου είπε η Marinetta. Με το καλό να πας. Εγώ φθανω στης 14 Γενάρη ανοι
 

Apostolosm

Member
Μηνύματα
154
Likes
655
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική!
Εγώ θα έκανα μια κράτηση με δωρεάν ακύρωση και θα έβαζα αυτό, αν αλλάξεις γνώμη ακύρωσέ την, σιγά. Σε πόσο καιρό θα πας;
Αυτό ακριβώς έκανα !
5 δέκεμβρη φτάνω άνοι.( Πρέπει να αγοράσω ζεστά ρούχα γιατί 1 μήνα φιλιππινες είμαστε μόνο με μαγιό χαχα )
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.304
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Αυτό ακριβώς έκανα !
5 δέκεμβρη φτάνω άνοι.( Πρέπει να αγοράσω ζεστά ρούχα γιατί 1 μήνα φιλιππινες είμαστε μόνο με μαγιό χαχα )
Αυτό το θέμα με το ρούχο με απασχολεί και μένα. θα δω τι θα κάνω γιατί ταξιδεύω πολύ light.
 

Apostolosm

Member
Μηνύματα
154
Likes
655
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική!
Αυτό το θέμα με το ρούχο με απασχολεί και μένα. θα δω τι θα κάνω γιατί ταξιδεύω πολύ light.
Με όσα παιδιά μίλησα που ήταν Βιετνάμ με ενημερώσαν να αγοράσω από εκεί οτι ζεστό ρούχο χρέιαστω , είναι αρκετέ φθηνά !
 

KonstAntinos 87

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα σας
Αντιμετωπίζω πρόβλημα στο να βγάλω βίζα για Βιετνάμ, το site τους δεν αποδέχεται την φωτογραφία και το διαβατήριο μου τα οποία έχω σκαναρει και ανεβασει σε μορφή jpeg. μου γράφει incorrect passport data page, incorrect portrait photo .ξέρετε τι άλλο μπορώ να κάνω να απευθυνθώ σε ταξιδιωτικό γραφείο?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom