Ουγγαρία Βοήθεια για Βουδαπέστη!

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
511
Likes
850
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Public transport boat services in Budapest

με το απλό ημερισιο εισητηριο περιήγηση για το Δούναβη
Κατά μήκος της διαδρομής των αποβάθρων υπάρχουν πολλά άλλα διωτικά πλοιάρια εστιατόρια να αναχωρούν.απο 11- 110€ το άτομο
 
Last edited:

bialex

Member
Μηνύματα
26
Likes
34
Καλησπέρα
Προσπαθώντας να κλείσω εισιτήρια για το κοινοβούλιο για της 17 Μαΐου μου βγάζει not available, Ενώ για της 15 Μαΐου δείχνει sold out (κατανοητό) , και στης 16 Μαίου την έχει κενή ,που προφανώς δεν δέχονται .
Γνωρίζει κάποιος τι συμβαίνει ? Υπάρχει περίπτωση να υπάρχουν εισιτήρια στο γκισέ ?
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.320
Likes
1.793
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Καλησπέρα
Προσπαθώντας να κλείσω εισιτήρια για το κοινοβούλιο για της 17 Μαΐου μου βγάζει not available, Ενώ για της 15 Μαΐου δείχνει sold out (κατανοητό) , και στης 16 Μαίου την έχει κενή ,που προφανώς δεν δέχονται .
Γνωρίζει κάποιος τι συμβαίνει ? Υπάρχει περίπτωση να υπάρχουν εισιτήρια στο γκισέ ?
Ενδεχομένως να έχει καποιο επίσημο πρόγραμμα εκείνη την μέρα κ να μην επιτρέπεται η είσοδος στους επισκέπτες πχ βλέπω έχει βγαλει μια ανακοινωση για τις 9/5 για κάτι αντίστοιχο.
Εισιτήρια υπαρχουν στο γκισε μόνο για την ίδια μέρα σύμφωνα με το site.
Same-day tickets can be purchased in limited numbers at our ticket office in the Visitor Center. (Please note that purchasing tickets on the spot might take a considerable amount of time.)

Eπίσης αυτό που είχα παρατηρήσει όταν πήγα ήταν ότι είχε ξαναγήσεις σε εξτρα ώρες που εγω δεν είχα δει στο site οσο έψαχνα, δεν ξέρω βεβαια αν αυτές αφορούν σε εισιτηρια της ίδιας μερας ή όχι.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
511
Likes
850
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Ημερισια κρουαζιέρα 1500. Φιορίνια η 4,5 ευρώ

τέσσερις στάσεις όσες φορές την ημέρα θες με την δημόσια συγκοινωνία ένα συγκεκριμένο καραβάκι εμείς το πήραμε από akademia 3, σταματά Νησάκι, και άλλες δύο Στάσεις (μια στην Βούδα βστην είσοδο του Κάστρου) Batthyány tér και μια τελευταία στο
Vigadó tér, Pier 5

Timetable
The boats depart every two hours from Tuesday to Sunday, between 12:00 noon and 20:00. The last boat returns to Vigadó tér at 21:15. On Mondays the boat service is suspended.


Vigadó tér, Pier 5
12:00
14:00
16:00
18:00
20:00
Akadémia, Pier 3
12:10
14:10
16:10
18:10
20:10
Margitsziget, Sportuszoda
12:25
14:25
16:25
18:25
20:25..

Τελευταίο δρομολόγιο στις 20.00
 
Last edited:

bialex

Member
Μηνύματα
26
Likes
34
Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου ,οπότε θα περάσω στις 15 του μήνα από τον γκισέ μήπως βρω κάποιο διαθέσιμο για τις επόμενες ημέρες
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.320
Likes
1.793
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου ,οπότε θα περάσω στις 15 του μήνα από τον γκισέ μήπως βρω κάποιο διαθέσιμο για τις επόμενες ημέρες
Την μέρα που θα πας μόνο για εκεινη μπορεις να αγορασεις όχι για επόμενη.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.121
Likes
20.352
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου ,οπότε θα περάσω στις 15 του μήνα από τον γκισέ μήπως βρω κάποιο διαθέσιμο για τις επόμενες ημέρες
Δες μήνυμα #456 στο νήμα που είμαστε. Μία βδομάδα πριν πας στη πόλη θα μπαίνεις κάθε μέρα στο επίσημο σάιτ να βλέπεις διαθεσιμότητα για τις μέρες που θα είσαι εκεί.
 

bialex

Member
Μηνύματα
26
Likes
34
Δες μήνυμα #456 στο νήμα που είμαστε. Μία βδομάδα πριν πας στη πόλη θα μπαίνεις κάθε μέρα στο επίσημο σάιτ να βλέπεις διαθεσιμότητα για τις μέρες που θα είσαι εκεί.
Αυτό ακριβώς κάνω όπως το περιγράφεις . Απλά μου φάνηκε περίεργο , ότι για τις 17 του μήνα είναι not available ενώ μερικές μέρες μετά υπάρχουν διαθέσιμα εισιτήρια.
Τελοσπάντων θα τσεκάρω κάθε μέρα και όταν με το καλό φτάσω θα πάω και στο γκισέ .

Μάλιστα είχα σκεφτεί να πάρω μία ξενάγηση σε γλώσσα που δεν γνωρίζω μόνο και μόνο για να δω το εσωτερικό.
Πιστεύετε ότι αξίζει κάτι τέτοιο ?

Και πάλι ευχαριστώ
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
έχουμε κλείσει ταξί μέσω booking για την μεταφορά από το αεροδρόμιο στο κέντρο μιας και φτάνουμε 12 το βράδυ. Μήπως ξέρει κάποιος πως γίνεται η πληρωμή των ταξί μέσω booking; Χρεώνεται αυτόματα η πιστωτική με την οποία έκανα την κράτηση ή πρέπει να εχω μετρητα σε συνάλλαγμα;
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.320
Likes
1.793
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
έχουμε κλείσει ταξί μέσω booking για την μεταφορά από το αεροδρόμιο στο κέντρο μιας και φτάνουμε 12 το βράδυ. Μήπως ξέρει κάποιος πως γίνεται η πληρωμή των ταξί μέσω booking; Χρεώνεται αυτόματα η πιστωτική με την οποία έκανα την κράτηση ή πρέπει να εχω μετρητα σε συνάλλαγμα;
H χρέωση γίνεται αυτόματα από την Booking την στιγμη της κράτησης, οπότε λογικά έχεις ήδη χρεωθεί. Αν ακυρώσεις εως 24 ώρες πριν σου επιστρεφουν το ποσό στην κάρτα.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Ευχαριστώ παιδιά αλλά τώρα πρέπει να ψάξω πως θα πάρω αποζημίωση.. Η πτήση είχε μία ώρα καθυστέρηση, φτάσαμε στη 1 το βράδυ αντί για 12 τοπική ωρα και δεν είχε έρθει κανείς.. Υποτίθεται πως παρακολουθούν τον αριθμό πτήσης.. Πήρα τηλέφωνο στον οδηγό και το σήκωσε τη τρίτη φορά, δε καταλάβαινε τι του έλεγα, είπε να περιμένουμε και θα έρθει.. περνάει η ώρα ξαναπαίρνω και δε το σηκώνει.. Μετά από 2-3 προσπάθειες το σηκώνει και λέει θα έρθει σε μισή ώρα! Ήταν ήδη 2 το πρωί και είμασταν με ένα 5χρονο.. του λέω περιμένουμε ήδη πολύ ώρα και το κλείνει.. Βλέπουμε την ατέλειωτη ουρά για ταξί και λέμε η μισή ώρα μάλλον καλύτερη θαναι.. Ξαναπαίρνω, δε το ξανασηκωσε.. Μπαίνω στο τσατ της εξυπηρέτησης πελατών και τους λέω το έγινε και μου είπαν θα του μιλήσουν εκείνοι.. Μου απαντάνε μετά από λίγο ότι δε θα μπορέσει να έρθει ο οδηγός και να ζητήσουμε αποζημίωση από τον πάροχο (booking).. Καλά ξεμπερδεματα τώρα.. Τελικά κατεβάσαμε την εφαρμογή bolt που μας είπαν κάποιες κοπελες εκεί, και το ταξί ήρθε σε 2 λεπτά.. και πληρώσαμε 27 ευρώ αντί 23 που ήταν με booking.. Στο ξενοδοχείο φτάσαμε μετά τις 3..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.690
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom