Βέλγιο Βοήθεια για Βρυξέλλες

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Place du grand sablon , νομιζω οτι ειναι η καλυτερη περιοχη για να μεινεις στις βρυξελλες. Υπαρχει και ΝΗ hotel. Επισης στην πλατεια υπαρχει ενα υπεροχο μαγαζι για σοκολατες κ.λ.π. Pierre marcolini ονομαστο, , εχει και πολλα ωραια μαγαζια για φαγητο.
Στην grand place υπαρχει το Royal windsor.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Εγώ ας πούμε έμεινα κοντά στο Ευρωκοινοβούλιο στο υπέροχο Aloft Brussels Schuman και επρόκειτο για μια ήσυχη μεν, ζωντανή και απόλυτα ασφαλή περιοχή δε, ενώ κι η Avenue Louise που ανέφερε ο marquis ξέρω ότι λέει σαν περιοχή (πολύς κόσμος, μέρη να βγεις, εμπορικά καταστήματα).
Καλημέρα..Επειδή το σκέφτομαι κι εγώ για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο, αξίζει πιστεύεις σα περιοχή?Γενικότερα με την προοπτική να μετακινούμαστε απο εκεί στο κέντρο..Το βρήκα σε πολύ καλή τιμή και σκέφτομαι αν αξίζει ή είναι προτιμότερο να δώσω παραπάνω και να μείνω πιο κεντρικά..
Επίσης, απο το αεροδρόμιο για τη συγκεκριμένη περιοχή υπάρχει λεοφωρείο που πάει απευθείας?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Καλημέρα..Επειδή το σκέφτομαι κι εγώ για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο, αξίζει πιστεύεις σα περιοχή?Γενικότερα με την προοπτική να μετακινούμαστε απο εκεί στο κέντρο..Το βρήκα σε πολύ καλή τιμή και σκέφτομαι αν αξίζει ή είναι προτιμότερο να δώσω παραπάνω και να μείνω πιο κεντρικά..
Επίσης, απο το αεροδρόμιο για τη συγκεκριμένη περιοχή υπάρχει λεοφωρείο που πάει απευθείας?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Είναι 5' από το μετρό και από εκεί άλλα 5-6' για το κέντρο. Δεν βγαίναμε δηλ. εκεί, πηγαίναμε συνέχεια κέντρο. Η περιοχή είναι ήσυχη και ασφαλής, ενώ έχει πολλούς φούρνους, φαρμακεία (επειδή χρειάστηκα), 24ωρο σουπερμάρκετ και λοιπά. Το μόνο που δεν έχει είναι bars/clubs (σε περίπτωση που θες να βγεις βράδυ κάπου που να περπατιέται από το ξενοδοχείο σου). Προσωπικά μου άρεσε πολύ και το ξενοδοχείο και η περιοχή και όταν ξαναπάω θα προσπαθήσω να ξαναμείνω στο ίδιο ασυζητητί!

Όσο για απευθείας λεωφορειακή σύνδεση με αεροδρόμιο, ναι, υπάρχει!
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Είναι 5' από το μετρό και από εκεί άλλα 5-6' για το κέντρο. Δεν βγαίναμε δηλ. εκεί, πηγαίναμε συνέχεια κέντρο. Η περιοχή είναι ήσυχη και ασφαλής, ενώ έχει πολλούς φούρνους, φαρμακεία (επειδή χρειάστηκα), 24ωρο σουπερμάρκετ και λοιπά. Το μόνο που δεν έχει είναι bars/clubs (σε περίπτωση που θες να βγεις βράδυ κάπου που να περπατιέται από το ξενοδοχείο σου). Προσωπικά μου άρεσε πολύ και το ξενοδοχείο και η περιοχή και όταν ξαναπάω θα προσπαθήσω να ξαναμείνω στο ίδιο ασυζητητί!

Όσο για απευθείας λεωφορειακή σύνδεση με αεροδρόμιο, ναι, υπάρχει!
Ευχαριστώ πολύ...Συγκεκριμένα το έχω πετύχει σε σούπερ τιμή και βλέπω άριστη αξιολόγιση.. Το πολύ πολύ να γυρίσουμε κι ένα βράδυ με ταξί απ το κέντρο!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ευχαριστώ πολύ...Συγκεκριμένα το έχω πετύχει σε σούπερ τιμή και βλέπω άριστη αξιολόγιση.. Το πολύ πολύ να γυρίσουμε κι ένα βράδυ με ταξί απ το κέντρο!
Ναι, και εγώ το είχα πετύχει σε καλή προσφορά και μάλιστα σε περίοδο που και άλλα, περισσότερο κεντρικά ξενοδοχεία είχαν επίσης καλές τιμές. Αλλά το επέλεξα λόγω των πολύ υψηλών reviews και της μοντέρνας, artistic διακόσμησης. Και δεν διαψεύστηκα.:)
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Στην οδο Franklin κοντα στο συγκεκριμενο ξενοδοχειο υπαρχουν bars πολυ ενδιαφεροντα,οπως και εστιατορια
 

stefanos80

Member
Μηνύματα
80
Likes
5
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Κέντρο είσαι, Bourse είναι το χρηματιστήριο - ακριβώς δίπλα σε Grand Place. Πρέπει να είσαι κανένα πεντάλεπτο με τα πόδια από εκεί αν καταλαβαίνω σωστά από το χάρτη. Ωραίο ξενοδοχείο φαίνεται, δεν το είχα υπ'όψιν. Προσωπικά μου φαίνεται ελαφρώς τσιμπημένη η τιμή.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
βρήκα ένα standard δωμάτιο 130 ευρώ τη βραδιά σε αυτό το ξενοδοχείο. πως κρίνετε την περιοχή?

Booking.com: Hotel Orts, Brussels, Belgium - 343 Guest reviews. Book your hotel now!

έχουμε προτάσεις για φαγητό?
Η περιοχή είναι η ίδια με αυτή του Hotel Pacific Cafe, οπότε δεν υπάρχει κάποια διαφορά από αυτά που εγράφησαν παραπάνω, εκτός από τις λίγο υποδέεστερες κριτικές που λαμβάνει το Hotel Orts, πράγμα το οποίο με κάνει να συμφωνήσω με την προλαλήσασα και να πω κι εγώ με τη σειρά μου ότι μου φαίνεται κάπως υπερτιμημένο.
 

stefanos80

Member
Μηνύματα
80
Likes
5
μου ερχόταν γύρω στα 100 ευρώ φθηνότερο το hotel Orts, plus το προτίμησα για το καφέ/μπρασερί που λειτουργεί και ανεξάρτητα οπότε η σύζυγος να έχει μια επιλογή σε περίπτωση που έχει πολυ κρύο και δεν μπορεί να κινηθεί.
Προτάσεις για φαγητό και ποτό έχουμε? να αποφύγουμε τα tourist traps....
 

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος των Άλπεων
Καλησπέρα στην παρέα,

θα είμαι κι εγώ Βρυξέλλες για ένα πενθήμερο 1-5/3 για επαγγελματικό ταξίδι και θα ήθελα να μείνω κοντά στην Επιτροπή, στο πάρκο Cinquantenaire, έχω κάνει κράτηση στο booking, αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω το easytobook που προτείνετε. Παρόλ' αυτά δεν μου βγάζει καθόλου ξενοδοχεία κοντά στα ευρωπαϊκά όργανα, ξέρετε γιατί; Κάνω κάποιο λάθος στην αναζήτηση;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.796
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom