Ιαπωνία Βοήθεια για ταξίδι στην Ιαπωνία.

osyman

Member
Μηνύματα
26
Likes
2
Να προσθέσω και άλλη μία ερώτηση ελπίζοντας να μου απαντηθεί η προηγούμενη. Έχει δοκιμάσει κανείς την esim της revolut για σύνδεση ίντερνετ στην Ιαπωνία; Οι τιμές είναι άκρως δελεαστικές.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.098
Likes
1.716
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Έχω χρησιμοποιήσει την esim της Airalo και δούλευε μια χαρά (2GB για 15 ημέρες 6,5$).
 
  • Like
Reactions: GTS

ntsironis

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους!

ταξιδεύω στην Ιαπωνία 21/8-1/9. αυτές είναι μερικές δραστηριότητες που έχω προγραμματίσει. Θα ταξιδεύω μόνος μου και δεν μου αρέσουν τόσο τα γκρουπάκια. Θα μπορούσα να κάνω κάτι από τα παρακάτω χωρίς οδηγό ή οργανωμένη ομάδα;
Hakone και Mt.Fuji,
Kyoto ξενάγηση,
ξενάγηση στη Nara από την Osaka
και τέλος Nikko. Θέλω να εξερευνήσω όσο το δυνατόν περισσότερο αλλά και να νιώσω τα μέρη. Θα μείνω για 3 νύχτες στο Τόκιο, 3 στο Κιότο, 2 στην Οσάκα και τις τελευταίες 2 στο Τόκιο για να πάω να δω τον Nikko. Οι μέρες διανυκτέρευσης είναι αυτές:
ΤΟΚΙΟ 22-25/08
ΚΙΟΤΟ 25-28/08
ΟΣΑΚΑ 28-30/08
ΤΟΚΙΟ 30/08-01/09
Πιστεύετε πρέπει να προσθέσω μία ακόμη μέρα στο Κιότο και να παραλείψω το Nikko; Nara αξίζει να πάω; Φτάνουν οι μέρες για το τόκιο; Τι νομίζετε?

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
 

L33T

Member
Μηνύματα
77
Likes
136
Επόμενο Ταξίδι
μακάρι "Japan"
Ταξίδι-Όνειρο
σίγουρα "Japan"
Καλησπέρα σε όλους!

ταξιδεύω στην Ιαπωνία 21/8-1/9. αυτές είναι μερικές δραστηριότητες που έχω προγραμματίσει. Θα ταξιδεύω μόνος μου και δεν μου αρέσουν τόσο τα γκρουπάκια. Θα μπορούσα να κάνω κάτι από τα παρακάτω χωρίς οδηγό ή οργανωμένη ομάδα;
Hakone και Mt.Fuji,
Kyoto ξενάγηση,
ξενάγηση στη Nara από την Osaka
και τέλος Nikko. Θέλω να εξερευνήσω όσο το δυνατόν περισσότερο αλλά και να νιώσω τα μέρη. Θα μείνω για 3 νύχτες στο Τόκιο, 3 στο Κιότο, 2 στην Οσάκα και τις τελευταίες 2 στο Τόκιο για να πάω να δω τον Nikko. Οι μέρες διανυκτέρευσης είναι αυτές:
ΤΟΚΙΟ 22-25/08
ΚΙΟΤΟ 25-28/08
ΟΣΑΚΑ 28-30/08
ΤΟΚΙΟ 30/08-01/09
Πιστεύετε πρέπει να προσθέσω μία ακόμη μέρα στο Κιότο και να παραλείψω το Nikko; Nara αξίζει να πάω; Φτάνουν οι μέρες για το τόκιο; Τι νομίζετε?

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
εγώ να σε ρωτήσω με πόσο έκλεισες και από που;
 

L33T

Member
Μηνύματα
77
Likes
136
Επόμενο Ταξίδι
μακάρι "Japan"
Ταξίδι-Όνειρο
σίγουρα "Japan"
Πως στο καλό μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο και εγώ ; αχαχα
Εγώ, προσωπικά δεν βρίσκω πιο φθηνά από 1200-1300€ για full economy να πετάω μέσα στα χαράματα,αχαχαχα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.604
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom