Ουγγαρία Βουδαπέστη 2016 (πλήρης ταξιδιωτικός οδηγός)

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπερα σε ολους!Προγραμματιζω ενα 4ημερο ταξιδι στη Βουδαπεστη το πρωτο δεκαημερο του Δεκεμβρη.Εχω διαβασει οτι εχει πολυ κρυο(λογικο) αλλα θα ηθελα εαν καποιος απο εσας εχει ταξιδεψει στη Βουδαπεστη τον Δεκεμβρη να μου πει αν εχει τοσο κρυο σε βαθμο που να μη μπορεις να περπατησεις και να χαρεις το ταξιδι ή αν πας προετοιμασμενος δε θα εχεις προβλημα.Επισης θα ηθελα τη γνωμη σας σχετικα με το ξενοδοχειο που θελω να κλεισω.Λεγεται T62 hotel(εχει πολυ καλες κριτικες) και βρισκεται εδω: Budapest, Teréz krt. 62, 1066 Ουγγαρία ...Ειναι καλη τοποθεσια?Σας ευχαριστω εκ των προτερων!
Το κρυο σε βοηθαει στο περπατημα περισσοτερο απο την ζεστη, προβλημα εχεις μονο στη βροχη και στο χιονι....Το ξενοδοχειο μου αρεσει η τοποθεσια οχι ομως ...Θα πηγαινα σε κατι πιο κοντα προς τις γεφυρες...
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
@vagar78 να σε ρωτήσω. Για το κοινοβούλιο είναι τα τουρ στα αγγλικά κ για τις 2 μέρες που θα είμαι εκεί, sold out. Οπότε δεν μπορώ να κλείσω. Μπορώ να πάω έτσι χύμα ότι ώρα θέλω να δω ότι μπορώ έτσι??
Χυμα δεν μπορεις να μπεις γιατι τους βαζουν σε μικρες ομαδες μεσα με ξεναγο να σου εξηγει τι βλεπεις....Πιστευω οτι απο κοντα θα βρεις εισιτηριο αν δεν ανοιξουν καποιες θεσεις διαδικτυακα...
 

Aliki123

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Το κρυο σε βοηθαει στο περπατημα περισσοτερο απο την ζεστη, προβλημα εχεις μονο στη βροχη και στο χιονι....Το ξενοδοχειο μου αρεσει η τοποθεσια οχι ομως ...Θα πηγαινα σε κατι πιο κοντα προς τις γεφυρες...
Σε ευχαριστω πολυ!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Για τον φίλο @spiros_ts23 που ζήτησε χάρτη του κέντρου αν και το σκανερ μου δεν χωράει όλη τη διάσταση πιστεύω κατάφερα να καλύψω τα σημεία που είναι τα περισσότερα αξιοθεάτα..
View attachment 165127 View attachment 165128
Δες λιγο απο τον χαρτη αυτον αν βγαζεις ακρη ...
 

lekond

Member
Μηνύματα
85
Likes
418
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Μήπως μπορεί κάποιος σε κάποια φωτογραφία-χαρτη της πόλης να επισημάνει τους κυριότερους δρόμους κ μνημεία?
Μία καλή λύση είναι να χρησιμοποιήσεις τη σελίδα zeemaps.com, να προσθέσεις με "πινέζα" τα μνημεία/αξιοθέατα/εστιατόρια που θες να επισκεφτείς και θαχεις ένα έτοιμο χάρτη.
 

evaggts16

Member
Μηνύματα
41
Likes
141
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Ti καιρό έκανε τον Νοέμβριο? Γιατί κι εγώ, Νοέμβριο θα πάω... Την βροχή δεν θέλω.....
Απ όσο θυμάμαι από τις τέσσερις ημέρες που μείναμε μόνο την μια έριξε λίγο χιονάκι και τις υπόλοιπες τρεις είχε ήλιο με τσουχτερό κρύο το οποίο όμως δεν σε εμπόδιζε να κάνεις τις βόλτες σου! Είναι πανέμορφη!
 

VALANTIS_p

Member
Μηνύματα
151
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Αναλόγως τα λεφτά μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Kόστα Ρίκα
Χυμα δεν μπορεις να μπεις γιατι τους βαζουν σε μικρες ομαδες μεσα με ξεναγο να σου εξηγει τι βλεπεις....Πιστευω οτι απο κοντα θα βρεις εισιτηριο αν δεν ανοιξουν καποιες θεσεις διαδικτυακα...
διαδικτυακα πάντως δεν παίζει τίποτα για το άλλο σ/κ. Γι αυτό, που έρχεται, υπάρχουν...... Τι αναποδιά κ αυτή.
Οπότε τι θα κάνω δεν ξέρω, γιατί δεν έχω κ χρόνο να περάσω όλη τη μέρα μου εκεί περιμένοντας....
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
διαδικτυακα πάντως δεν παίζει τίποτα για το άλλο σ/κ. Γι αυτό, που έρχεται, υπάρχουν...... Τι αναποδιά κ αυτή.
Οπότε τι θα κάνω δεν ξέρω, γιατί δεν έχω κ χρόνο να περάσω όλη τη μέρα μου εκεί περιμένοντας....
Θα πας το πρωι πρωι εκει θα κοψεις εισιτηριο για τη πρωτη διαθεσιμη ωρα και θα φυγεις να πας να δεις οτι θελεις να επιστρεψεις μεσημερι η οτι ωρα κλεισεις για να μπεις
 

VALANTIS_p

Member
Μηνύματα
151
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Αναλόγως τα λεφτά μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Kόστα Ρίκα
Θα πας το πρωι πρωι εκει θα κοψεις εισιτηριο για τη πρωτη διαθεσιμη ωρα και θα φυγεις να πας να δεις οτι θελεις να επιστρεψεις μεσημερι η οτι ωρα κλεισεις για να μπεις
Πρώτη διαθέσιμη ώρα, εννοείς σε κάθε γλώσσα? Γιατί αγγλικά καπούτ και σήμερα που το κοίταξα....
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Πρώτη διαθέσιμη ώρα, εννοείς σε κάθε γλώσσα? Γιατί αγγλικά καπούτ και σήμερα που το κοίταξα....
Νομίζω δεν δίνουν όλες τις θέσεις διαδικτυακά και αν πας από κοντά ανοίγουν και κάποιες θέσεις για όσους πάνε από εκεί...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom