Βόρεια Εύβοια

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ονειρεμένο Ταξίδι
στο χρόνο
Απ' όσο θυμάμαι η φωτιά δεν είχε φτάσει μέχρι τη Λιχάδα, αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά γι αυτό.... Στο Πευκί ναι, έφτασε δυστυχώς και δεν ξέρω πως είναι τώρα....
Σωστα.
Aς μας πει καποιος από Εύβοια πως είναι τώρα το Πευκι
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Βλέπω το περσινό post (no 32) εδώ του φίλου orestescrete και πραγματικά μου έρχεται να δακρύσω σκεφτόμενος τί κατέγραψε ο φακός του ούτε 1 χρόνο πριν, και πως θα είναι τώρα η εικόνα. Θλίψη....
Πήγα δυστυχώς στο ίδιο σημείο 12 ώρες αφού κάηκε.. Δε θέλω να ανεβάσω φωτογραφίες.

Φέτος ο τουρισμός της Βόρειας Εύβοιας θέλει στήριξη περισσότερο από κάθε άλλη χρονιά.
 

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ονειρεμένο Ταξίδι
στο χρόνο
Στο google που ρώτησα, έγραψαν ότι το Πευκί είναι εντάξει τώρα. Μόνο ενα μέρος του καμένου δάσους φαίνεται από την παραλία.
 
Μηνύματα
45
Likes
45
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλημέρα σε όλο το φόρουμ. Σ/Κ δεν δουλεύω και λέω να πάω μια εκδρομουλα εντελώς μόνος μέχρι την Εύβοια. Χαλαρά πράγματα, κανα 2 μπανάκια μια μπύρα το βράδυ, εντελώς χαλαρά.

Αξίζει η βόρεια Εύβοια; Ψάχνω προτάσεις για προορισμούς εκεί, καθώς έχω επισκευτεί πολλές φορές τη νότια.

ΥΓ οποιαδήποτε άλλη πρόταση εκτός Εύβοιας, μέχρι 100-130 χλμ, καλοδεχούμενη
 
Last edited:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Καλημέρα σε όλο το φόρουμ. Σ/Κ δεν δουλεύω και λέω να πάω μια εκδρομουλα εντελώς μόνος μέχρι την Εύβοια. Χαλαρά πράγματα, κανα 2 μπανάκια μια μπύρα το βράδυ, εντελώς χαλαρά.

Αξίζει η βόρεια Εύβοια; Ψάχνω προτάσεις για προορισμούς εκεί, καθώς έχω επισκευτεί πολλές φορές τη νότια.

ΥΓ οποιαδήποτε άλλη πρόταση εκτός Εύβοιας, μέχρι 100-130 χλμ, καλοδεχούμενη
Καλησπέρα. Για ένα διήμερο, όπως το περιγράφεις, η Αιδηψός είναι μία τίμια επιλογή! Υπάρχουν κοντά τα Λιχαδονήσια και η Γιάλτρα για μπάνιο και το βράδυ έχει επιλογές για ποτό. Αν έχεις μεταφορικό μέσο στο πήγαινε ή στο έλα να κάνεις στάση στη Λίμνη. Είναι ένας πανέμορφος οικισμός!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Καλημέρα σε όλο το φόρουμ. Σ/Κ δεν δουλεύω και λέω να πάω μια εκδρομουλα εντελώς μόνος μέχρι την Εύβοια. Χαλαρά πράγματα, κανα 2 μπανάκια μια μπύρα το βράδυ, εντελώς χαλαρά.

Αξίζει η βόρεια Εύβοια; Ψάχνω προτάσεις για προορισμούς εκεί, καθώς έχω επισκευτεί πολλές φορές τη νότια.

ΥΓ οποιαδήποτε άλλη πρόταση εκτός Εύβοιας, μέχρι 100-130 χλμ, καλοδεχούμενη

Έλα στο Πευκί, θα είμαι κι εγώ εκεί. Ο καταρράκτης του Δρυμώνα είναι πολύ ωραίος, αλλά δε ξέρω πως θα είναι φέτος που είναι όλα καμμένα γύρω γύρω. Και τα Λιχαδονήσια αξίζουν, ειδικά το τουρ κοντά στα θαλάσσια λιοντάρια, μάλλον ή Σαββατο απογευμα ή Κυριακή απόγευμα θα πάω εκεί.
 
Last edited:

efipoly

Member
Μηνύματα
103
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αίγυπτο
Καλησπερα σας, επειδη εκανα αιτηση για το voucher για Ευβοια (πρωτη φορα πηγαινω) , που μου προτεινετε να μεινω Αιδηψο ή Αγια Άννα ή Ιστιαια (καλυτερες παραλιες, ταβερνακια, απλα πραγματα); και επισης αν ειναι καλο να περασω από Αρκιτσι. Σας ευχαριστω προκαταβολικα
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Όποιος θέλει να έρθει Βόρεια Εύβοια αυτό το ΣΚ, λέει στο φέρι ότι πηγαίνει να παρακολουθήσει στο Πευκί τον αυθεντικό μαραθώνιο κολύμβησης και παίρνει 50% έκπτωση στα παρακάτω δρομολόγια από Αρκίτσα/Αιδηψό.

1656600022854.png


Και εάν εν τέλει κάνετε την βόλτα προς το Πευκί, ελάτε να μου πείτε ένα γεια :D θα είμαι στον αγώνα πρωί/βράδυ.
 

KARANIOS

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
βόρεια Εύβοια αν έρχομαι απο Θεσσαλονίκη πως βολεύει γρηγορότερα να πάω οδικώς ?
 

giannis1996

Member
Μηνύματα
34
Likes
12
Καλημέρα!
Για βόρεια Εύβοια για ένα ζευγάρι 25 χρόνων πού προτείνετε διαμονή?
Μας είπαν να αποφύγουμε Αγία Άννα γιατί είναι όλα καμμένα και να δούμε για Λίμνη.
Επίσης μας ψήνει Αιδηψό για ιαματικά αλλά νομίζω πάνε μόνο μεγάλες ηλικίες και πιστεύω θα ξενερωσουμε.
Τι προτείνετε εσείς?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.691
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom