ΓΑΜΗΛΙΟ ΤΑΞΙΔΙ

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Σωστά!!!:D
Ένας λόγος παραπάνω λοιπόν να μην πάει Πουκέτ!Τα έλεγα και σε μία φίλη και δε με άκουσε πήγε Πουκέτ γαμήλιο κι οταν γύρισε χτύπαγε το κεφάλι της:bash:
Είναι φθηνότερο και το προτιμούν πολλοί αλλά δεν είναι αυτό που περιμένεις.Όλοι ξέρουμε οτι η πορνεία στην Ταυλάνδη είναι μάστιγα.Στην Μπανγκόκ θα τη δεις μόνο αν την αναζητήσεις,στο Σαμούι επίσης δεν είναι φανερή εκει που κινείτε ο περισσότερος κόσμος κι έχει πολλά ρομαντικά μέρη κατα τη γνώμη μου για φαγητό και ποτό,απαραίτητο συστατικό για γαμήλιο.Γενικά έχει καλύτερη ποιότητα τουριστών.Στο Πούκετ εκτός ότι μοιάζει περισσότερο με μεγαλούπολη παρά με νησί,ο σεξοτουρισμός είναι έκδηλος σε κάθε σου βήμα,κάνω λάθος?Εμένα με ενοχλεί αυτό και καμία κοπέλα στο γαμήλιο ταξίδι της δε θέλει να απογοητευτεί από τις εικόνες που θα αντικρίσει.Γι'αυτο προσπαθώ να την προφυλλάξω!Δική της η απόφαση!
 

FILIO1987

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
villy εχεις δικιο.....ρωτησα κι αλλα ατομα που πηγαν εκει και μου ειπαν οτι γινεται χαμος....μου προτειναν καλυτερα να παω bankong και ko samui.... το θεμα ειναι στην bankong δεν εχει παραλια???
εμεις θελουμε και να βγουμε ομως.....(οχι βεβαια να βγω και να δω αυτα που λες στο πουκετ)δεν ειμαστε ιδιαιτερα ρομαντικοι!! οποτε φοβαμαι μην βαρεθουμε......
ειμαι σε απογνωση......help!!!!
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Στην Μπανγκόκ δεν αναζήτησα παραλία να πω την αλήθεια γιατί ήθελα να δω την πόλη και πιστεψέ με έχει πολλά να δεις!Αν μπορέσετε να πάτε και σε καμία αγορά τους,έχει και νυκτερινές και είναι ωραία εμπειρία.Στο Σαμούι μην περιμένεις ησυχία απλά δεν γίνεται κατα την άποψή μου πάντα, ο κακός χαμός του Πουκέτ.Εμείς μείναμε 10 μέρες Σαμούι και δεν βαρέθηκα,όλη μέρα τρέχαμε σε εκδρομές και το βράδυ,στην Τσαβένγκ που μέναμε εμείς,είχε πολλή έντονη νυκτερινή ζωή για όλα τα γούστα.
Για να σου δώσω μια εικόνα η παραλία αυτή είναι τεράστια,τα ξενοδοχεία βρίσκονται κατα μήκος της παραλίας και ακριβώς πάνω από τα ξενοδοχεία είναι ο δρόμος με όλα τα μαγαζιά,για φαγητό ,ποτό,ψώνια και μασάζ εννοείται παντού!Δες μια αποψη της παραλίας μπροστά στο ξενοδοχείο που έμεινα.
 

Attachments

FILIO1987

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
πρεπει να ειναι τελεια.......εγω εχω στην διαθεση μου για τα εισητηρια σχεδον 3000 το πολυ......και σκεφτομαι για 7-9 διανυκτερευσεις.....εσυ πως λες να χωρισω τις μερες????με την προυποθεση οτι σ αυτο το διαστημα θα δω οσο πιο πολλα πραγματα μπορω.....
:rolleyes:
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Για καν'το μου λιανά να το καταλάβω,3000Ε το άτομο ή και οι δύο για όλο το ταξίδι?7-9 διανυκτερέυσεις εκτός της πτήσης υποθέτω,για Μπανγκόκ και Σαμούι μαζί?
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Μη πας Σαμούι, θα απογοητευτείς.
Nα συμφωνήσω κι εγώ μ' αυτό?

Το χω ξαναγράψει αλλά δεν θα διάλεγα Κο Σαμούι με τίποτα για γαμήλιο. Βέβαια γούστα είναι αυτά.. Αλλά έχετε μια χαρά μπάτζετ γιατί δεν σκέφτεσαι και άλλες επιλογές? Θέλεις να πας κάπου εξωτικά γι αυτό επιλέγεις το Σαμούι? Έχει κι άλλα νησιά η Ταϋλάνδη πέρα από το Σαμούι και το Πουκετ. Ψάξτο λίγο.
 
  • Like
Reactions: GTS

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Ο καταμερισμός των ημερών εξαρτάται από το τι θέλεις περισσότερο.Εγώ είχα μείνει 3 μέρες Μπανγκόκ και ήθελα πιο πολλές.Στο Σαμούι μου έκατσε μία προσφορά πλήρωσα 7 διανυκτερέυσεις και έμεινα 9 σύν την αναβάθμιση του δωματίου από απλό σε σουίτα για όλες τις μέρες!Ψάξε για ανάλογες προσφορές,βγάζουν συχνά.Μπορεί να βρεις 5+2 δώρο οπότε μια χαρά θα σου βγουν οι εννέα μέρες.
Αν μιλάμε για 7 διαν.2 Μπανγκόκ-5 Σαμούι,για 9 ότι νομίζεις αλλά τουλάχιστον 2 Μπανγκόκ,εγώ θα έβαζα και τρίτη αλλά αυτή είναι η δική μου άποψη γιατί μου άρεσε πολύ αυτή η πόλη.
Τα χρήματα μου φαίνονται καλά αν βρίσκεις καλό εισιτήριο και δεν θέλεις τοπ κατάλυμμα γιατί εκεί καταλαβαίνεις ότι πρέπει να διαθέσεις περισσότερα.
 

FILIO1987

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Nα συμφωνήσω κι εγώ μ' αυτό?

Το χω ξαναγράψει αλλά δεν θα διάλεγα Κο Σαμούι με τίποτα για γαμήλιο. Βέβαια γούστα είναι αυτά.. Αλλά έχετε μια χαρά μπάτζετ γιατί δεν σκέφτεσαι και άλλες επιλογές? Θέλεις να πας κάπου εξωτικά γι αυτό επιλέγεις το Σαμούι? Έχει κι άλλα νησιά η Ταϋλάνδη πέρα από το Σαμούι και το Πουκετ. Ψάξτο λίγο.
παω σαμουι γιατι συνδιαζει αυτα που μου εχουν πει και νομιζω οτι μου ταιριαζουν!!!!!εχει νυχτερινη ζωη και παραλιες....εσυ γιατι το λες????που αλλου θα προτεινες.....
 

FILIO1987

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Ο καταμερισμός των ημερών εξαρτάται από το τι θέλεις περισσότερο.Εγώ είχα μείνει 3 μέρες Μπανγκόκ και ήθελα πιο πολλές.Στο Σαμούι μου έκατσε μία προσφορά πλήρωσα 7 διανυκτερέυσεις και έμεινα 9 σύν την αναβάθμιση του δωματίου από απλό σε σουίτα για όλες τις μέρες!Ψάξε για ανάλογες προσφορές,βγάζουν συχνά.Μπορεί να βρεις 5+2 δώρο οπότε μια χαρά θα σου βγουν οι εννέα μέρες.
Αν μιλάμε για 7 διαν.2 Μπανγκόκ-5 Σαμούι,για 9 ότι νομίζεις αλλά τουλάχιστον 2 Μπανγκόκ,εγώ θα έβαζα και τρίτη αλλά αυτή είναι η δική μου άποψη γιατί μου άρεσε πολύ αυτή η πόλη.
Τα χρήματα μου φαίνονται καλά αν βρίσκεις καλό εισιτήριο και δεν θέλεις τοπ κατάλυμμα γιατί εκεί καταλαβαίνεις ότι πρέπει να διαθέσεις περισσότερα.

αναβαθμιση δωματιου ποτε γινεται δηλαδη???προτεινεις κανενα τουριστικο γραφειο????
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Ας ξεκαθαρίσουμε κάτι,ένας προορισμός μπορεί σε κάποιον να αρέσει πολύ και σε κάποιον καθόλου.Αν δεν το δοκιμάσεις δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.Εγώ πήγα μια φορά Σαμούι κι αν με ρωτήσεις θα σου πω πως δεν θα ξαναπήγαινα όχι γιατί δεν μου άρεσε αλλά γιατί θεωρώ ότι αυτό που είχε να μου δώσει το νησί μου το έδωσε.Εχω φίλο ο οποίος πηγαίνει κάθε χρόνο Σαμούι με τη γυναικα του γιατί περνάνε τέλειες διακοπές.Δεν μπορώ να τους κατακρίνω γούστα είναι αυτά.
Μπανγκόκ όμως θα ξαναπάω σίγουρα και την επόμενη φορά θα το συνδυάσω με Βόρεια Ταυλάνδη.
Στο θέμα μας τωρα,η αναβάθμιση έγινε όταν φτάσαμε στο ξενοδοχείο,συνήθως το κάνουν στους νεόνυμφους.
Πρακτορείο δυστυχώς δε μπορώ να σου προτείνω γιατί δεν έχω μεγάλη γνώση σ'αυτά.Θα βρείς πάμπολλα όμως που ασχολούνται με αυτόν τον προορισμό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.379
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom