ΓΟΥΙΝΕΑ ΜΠΙΣΣΑΟ(Για Φεβρουάριο ή Μάρτιο)

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Αγαπητοί φίλοι σχεδιάζω ενα ταξίδι στη μικροσκοπική ΓΟΥΙΝΕΑ ΜΠΙΣΣΑΟ στη Δυτική Αφρική.Εχω μαζέψει πληροφορίες,εχω φτιάξει ενα φάκελο και είμαι αρκετά καλά προετοιμασμένος.
Μήπως θα ήθελε κάποιος να με ακολουθήσει να πάμε παρέα?
Θα είναι μεγάλη εμπειρία και ενα ταξίδι γεμάτο ενδιαφέρον.
Σκεφτείτε το και περιμένω νέα σας.
Αντρέας,Πειραιάς.
για πόσες μερες και τι κοστος για τα βασικα ; (αεροπορικο, μετακινησεις , υπνος )
 

taxidiaris

Member
Μηνύματα
35
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ Η ΓΗ
Αγαπητοί φίλοι ευχαριστώ για την ανταπόκρισή σας.Βλέπω οτι κα΄ποιοι είναι αρκετά ενημερωμένοι και χαίρομαι γι΄αυτό.
Οσον αφορά τη διαμονή πιστεύω οτι 7 ημέρες είναι αρκετές.Θα πετάξω με απευθείας πτήσεις απο Αθήνα-Λισσαβώνα και μετά Λισσαβώνα-Μπισσάου και επιστροφή Μπισσάου-Λισσαβώνα, Λισσαβώνα-Μόναχο, Μόναχο-Αθήνα.
Ξενοδοχεία εχω βρεί στην πρωτεύουσα σε καλές τιμές και με ολες τις ανέσεις.Συνολικό κόστος ταξιδίου περίπου 2000 ευρώ(1169 τα αεροπορικα σύνολο).
Οποιος ενδιαφέρεται πραγματικά μπορεί να μου στείλει πιεμ, να του γράψω πιο πολλές λεπτομέρειες.
Να είστε καλά.
Αντρέας.
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
αχχχ τι μας κάνεις ταξιδιάρη? Ξύνεις πληγές...
με την εφορία να μας παίρνει τα στρινκ, δεν βλέπω να μαζεύω 2000 ευρω για ταξίδι μέχρι Φεβρουάριο.
Όσο για την επικινδυνότητα... η δασκάλα μου έμεινε 8 μήνες εκεί χωρίς να αντιμετωπίσει πρόβλημα και ήταν νέα, λευκή και μόνη...
 

taxidiaris

Member
Μηνύματα
35
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ Η ΓΗ
Αγαπητοί μου φίλοι, ενημερωτικά επειδή εχω ψάξει πάρα πολύ για τη συγκεκριμένη χώρα..οι κάτοικοί της είναι απο τους πιο φιλικούς εναντι των ξένων,χαμογελαστοί και απλοί. Με τα ναρκωτικά απλα γίνεται ΄'οτι και εδω στη χώρα μας(είναι πέρασμα).
Και τέλος οσο για επικινδυνότητα...αν διαβάσετε στο vitrual tourist.com σχόλια και εμπειρίες ταξιδιωτών θα δείτε ότι είναι αρκετά ασφαλής και ήσυχη χώρα.
Στο συγκεκριμένο σάιτ θα διαβάσετε εμπειρίες γυναικών που ταξίδεψαν ΜΟΝΕΣ εκεί και απόλαυσαν ηρεμία,χαλάρωση και βουτιές στον Ατλαντικό στο Αρχιπέλαγος Μπιζάγκος.
κανένας φόβος λοιπόν...οχι οπως στη χώρα μας που φοβάσαι πλέον να κυκλοφορήσεις νύχτα και σε σκοτεινούς δρόμους!! Αλλωστε η ΕΛ.ΑΣ εχει κανει εξαγγελία, οι γυναίκες να μήν κυκλοφορούν μόνες μετά τη δύση του ηλίου(ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!).
 

taxidiaris

Member
Μηνύματα
35
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ Η ΓΗ
Οσο για τα χρήματα του ταξιδίου....χμμμμ....θα βάλω τα αεροπορικά στην πιστωτική και τα υπόλοιπα 1000..παλεύονται...
Αλλά....αυτα που θα δώ και θα συναντήσω δεν συγκρίνονται με τίποτα...ταξίδια εμπειρίας...ζωής...
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Με τα ναρκωτικά απλα γίνεται ΄'οτι και εδω στη χώρα μας(είναι πέρασμα).
Plus μια πληροφορία που οφείλω να παραθέσω και να σας προειδοποιήσω: Στα αεροδρόμια (τουλάχιστον) κάποιων αφρικανικών χωρών συμπεριλαμβανομένου και της Γκάνας, έχει παρατηρηθεί να υπάρχουν έξω ή μέσα στο αεροδρόμιο, κύριοι οι οποίοι σας ευχαριστούν που επισκεφτήκατε την χωρά και σας αποχαιρετούν με κάποιο δώρο (πχ βραχιολάκια). Αρνηθείτε και αναφέρετε το περιστατικό στις πληροφορίες αεροδρομίου. Κάποιοι από δαύτους είναι έμποροι ναρκωτικών που εισαγάγουν τις ουσίες στα αντικείμενα που σας χαρίζουν. Και βέβαια εσείς τραβάτε των παθών σας τον τάραχο από το πουθενά.
http://www.travelstories.gr/193148-post271.html
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.398
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom