Γαμήλιο Ταξίδι - Τέλη Οκτωβρίου

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Τελοσπάντων επειδή ο άνθρωπος ζήτησε πληροφορίες για Ταϋλάνδη,μεταξύ άλλων,προσπάθησα να του προτείνω ότι πιο συμφέρον μπορεί να βρει.Αλλά ξέχασα,εδώ το φόρουμ είναι μόνο για να χώνεται ο ένας στον άλλον χωρίς καν να ψάξει την πληροφορία.
ποιός ξέρει τι εννοείς...
την πληροφορία την έδωσες και μπορεί να την ψάξει ο ενδιαφερόμενος όσο θέλει. κατα τα άλλα κανείς δε χώθηκε πουθενά, απλά το πουκέτ είναι μάπα και όσο φθηνά και αν πάς θα παραμείνει μάπα πως αλλιώς να το κάνουμε δηλαδή?
 

fantsos

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΥΚΕΤ
Την Cel την είχα βρει από τις πρώτες μέρες αναζήτησης.
Κάτι δεν μου κολούσε και δεν πήρα τηλέφωνο αλλά τώρα θα πάρω και θα σας πω τι συμβαίνει.

Ρε παιδιά ο πρώτος προορισμός που είχα σκεφτεί ήταν Ιταλία,Βενετία όπως νομίζω κάνουν όλοι στην αρχή.Αλλά τέλη Οκτώβρη τη θα κάνουμε εκεί;Ούτε μπάνιο στη θάλασσα θα μπορούμε να κάνουμε.

Σωτηρούλα εσύ που είσαι και του επαγγέλματος δεν υπάρχει καμιά πιο βολική πτήση για πουκέτ;Χωρίς τόσες ώρες αναμονή στα αεροδρόμια;

Ευχαριστώ για τις ευχές που στέλνετε παιδιά.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δεν μίλησα μόνο για Πουκέτ αλλά γενικώς για Ταϋλάνδη.Σαμούι,Κο Τσανγκ,Κράμπι κλπ.Τουριστικά ναι.Αλλά δεν χάνει να κοιτάξει,αυτό είπα και τέλος.Δεν είμαι υπάλληλος του πρακτορείου.Φαντάζομαι θα υπάρχουν κι άλλα με αντίστοιχες προσφορές,μια ιδέα είπα.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Συμφωνω να κοιταξεις σε ταξιδιωτικο γραφειο γιατι θα βρεις πολλες προσφορες για εκει και σε οτι ξενοδοχειο προτιμας. Οχι μονο στο CEL αλλα και σε αλλα.
 

fantsos

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΥΚΕΤ
Λοιπόν παιδιά μόλις μίλησ με cel tours.
Στις τιμές δεν περιλαμβάνονται 400? φόροι και 25? φιλοδορήματα.
Τουτέστιν 500? πακέτο + 400? φοροι + 25? φιλοδορήματα + 140? Αθήνα-Θεσσαλονίκη = 1065?.
χαχα νατο το δυχίλιαρο!!!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ρε παιδιά ο πρώτος προορισμός που είχα σκεφτεί ήταν Ιταλία,Βενετία όπως νομίζω κάνουν όλοι στην αρχή.Αλλά τέλη Οκτώβρη τη θα κάνουμε εκεί;Ούτε μπάνιο στη θάλασσα θα μπορούμε να κάνουμε.

Επιγραμματικά...

1. Όπως είδατε πολύ εύκολα το πεντακοσάρικο γίνεται χιλιάρικο... είναι οι γνωστές τιμές ψαρέματος που δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα...

2. Το Πουκέτ έχει τα χάλια του... μήνα του μέλιτος εκεί ούτε δεμένος...

3. Η πρώτη σου ιδέα για Ιταλία ήταν και η καλύτερη... αυτό που λες τι θα κάνεις Οκτώβρη στη Βενετία το αφήνω ασχολίαστο... επίσης ασχολίαστο αφήνω και το θέμα μπάνιου στην Βενετία... η Βενετία αγαπητέ είναι από τις ωραιότερες πόλεις του κόσμου και για μένα μια από τις top επιλογές για τέτοιο ταξίδι... μην λες κουλά λοιπόν για μπάνια και το τι θα κάνεις εκεί... το πρόβλημά σου είναι άλλο... το κόστος... για να μείνεις σε ένα καλό ξενοδοχείο θέλεις γύρω στα 150? την ημέρα και για φαγητό υπολόγιζε άλλο ένα πενηντάρι το κεφάλι... αν τα αντέχεις μην ψάχνεις παραπέρα, είναι το καλύτερο που μπορείς να πας... αν δεν τα αντέχεις τράβα σε Ταυλάδες και σάχλες για να λες ότι πήγες κάπου εξωτικά...
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Εγώ πάλι ενισχύω την άποψη του εξωτικού, όχι μόνο για λες, αλλά για να πας και δεις και να ζήσεις έστω και 5 μέρες εκεί. Η Βενετία για μένα ούτε ρομαντική είναι ούτε πέραν των δύο ημερών θα ήθελα να πάω. Άσε που μέχρι τώρα είναι η πιο βρώμικη πόλη που έχω επισκεφτεί (συμπεριλαμβανομένων των ελληνικών πόλεων). Βέβαια όπως ξέρουμε γούστα είναι αυτά, όποτε αποφασίστε κυρίως με το τι θέλετε εσείς και δευτερευόντως οι λοιποί.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Λοιπόν παιδιά μόλις μίλησ με cel tours.
Στις τιμές δεν περιλαμβάνονται 400? φόροι και 25? φιλοδορήματα.
Τουτέστιν 500? πακέτο + 400? φοροι + 25? φιλοδορήματα + 140? Αθήνα-Θεσσαλονίκη = 1065?.
χαχα νατο το δυχίλιαρο!!!
Ρε maltakias, δοξάστε με :haha: τι άλλο πια να κάνω...

Κι εγώ θα προτείνω Ιταλία με τη σειρά μου, αλλά όχι Βενετία...Costiera Amalfitana, ρομαντισμός στο φουλ...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
ΆΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑλληλουια!
Ιδρύω τάχιστα ΝΠΔΔ, με χοντρή επιχορήγηση από το κράτος για να τρώμε του σκασμού και να λέμε ιστοριούλες για περιπλανώμενους νομάδες στην έρημο. Αλλά κάτι μου θυμίζει αυτό ρε γμτ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.726
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom