Γαμήλιο Ταξίδι τον Οκτώβριο..Ρώμη ή Τυνησία;

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.410
Ο συνδυασμός τσιρλιπιπί και χαλαρότητας ίσως αποδειχτεί επικίνδυνος...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Ο συνδυασμός τσιρλιπιπί και χαλαρότητας ίσως αποδειχτεί επικίνδυνος...

συμφωνώ με τον σύντροφο GTS περί επικινδυνότητας
αλλά συντροφε ισως σε μερικούς αρέσει να νοιώθουν ανετοι και πάνω απο όλα αεράτοι .

πάντως ανα τωρα παντρευόμουνα ενα ειναι σίγουρο !!!!!!!!

στην Τυνησια θα πήγαινα γαμήλιο ,μιλάμε οτι όλοι σας ειστε θυσαυροί ταξιδιωτικών γνώσεων και η αγαπητη Renata με το video της με εκανε να σκέφτομαι γιατι οταν παντρευτικά να μην σας ξερω.
μήπως να αναναιωσω τους όρκους αγάπης με την καλή μου στη Τυνησία ???

Στήν Ρωμη πάντως δεν πάω γιατι φοβαμαι τις κολώνες που ειναι φυτρωμενες όπου να'ναι
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Εγώ, πάντως, με την πρώτη μου γυναίκα, ταξίδι του μέλιτος πήγα στο άπαιχτο Ντουμπάι! :clap:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Εγώ, πάντως, με την πρώτη μου γυναίκα, ταξίδι του μέλιτος πήγα στο άπαιχτο Ντουμπάι! :clap:
baba παντα έλεγα πως είσαι άντρας με άποψη!!!!!!:cool:
και φυσικά dubai να της παρεις και κανένα κιλό χρυσό να γουστάρει,,
παντως για την δεύτερη σε κόβω και σένα για τυνησία:D
που να πας να κουτουλάς κολώνες ολημερίς στην ξενέρωτη Ρώμη!!!!!!!!!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
baba παντα έλεγα πως είσαι άντρας με άποψη!!!!!!:cool:
και φυσικά dubai να της παρεις και κανένα κιλό χρυσό να γουστάρει,,
παντως για την δεύτερη σε κόβω και σένα για τυνησία:D
που να πας να κουτουλάς κολώνες ολημερίς στην ξενέρωτη Ρώμη!!!!!!!!!
Έχεις δίκηο, ήτανε παραδόπιστη και κότα, όλο λούσα και λιλιά ήθελε και την έκανε με το λαμόγιο που μού'φαγε τα λεφτά στο Χρηματιστήριο. Δεν την ξαναπάτησα όμως. Τη δεύτερη την πήγα στην Πατάγια, στην Ταϋλάνδη! ;)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.501
Likes
8.021
συμφωνώ με τον σύντροφο GTS περί επικινδυνότητας
αλλά συντροφε ισως σε μερικούς αρέσει να νοιώθουν ανετοι και πάνω απο όλα αεράτοι .

πάντως ανα τωρα παντρευόμουνα ενα ειναι σίγουρο !!!!!!!!

στην Τυνησια θα πήγαινα γαμήλιο ,μιλάμε οτι όλοι σας ειστε θυσαυροί ταξιδιωτικών γνώσεων και η αγαπητη Renata με το video της με εκανε να σκέφτομαι γιατι οταν παντρευτικά να μην σας ξερω.
μήπως να αναναιωσω τους όρκους αγάπης με την καλή μου στη Τυνησία ???

Στήν Ρωμη πάντως δεν πάω γιατι φοβαμαι τις κολώνες που ειναι φυτρωμενες όπου να'ναι


Εκτός από τις κολώνες, να μην ξεχνάμε ότι η Ρώμη είναι μια βρώμικη και επικίνδυνη πόλη...

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...%E5%F1%FE%F4%E7%F3%E7-%EA%F1%DF%F3%E7%F2.html
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εγω παλι διακινδυνευοντας να εισπραξω τη μηνι του Traveller να σου προτεινω ακομη εναν προορισμο στην γοητευτικη Τυνησια: Ματματα: Matm?ta - Wikipedia, the free encyclopedia
και Djerba:Djerba - Wikipedia, the free encyclopedia
Ισως να αξιζει να το προτιμησεις απο την καπως τουριστικοποιημενη Hammamet: Djerba - Wikipedia, the free encyclopedia
και Djerba Tourisme
Εμενα δε μου αρεσουν τα πολυ μεγαλα ξενοδοχεια: κατι τετοιο ομως θα μου αρεσε για γαμηλιο... Safran - Djerba, Tunisia
Ισως δεν ειναι πανω στη θαλασσα, αλλα δεν ειναι πολυβουο...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ισως να αξιζει να το προτιμησεις απο την καπως τουριστικοποιημενη Hammamet: Djerba - Wikipedia, the free encyclopedia
και Djerba Tourisme
Εμενα δε μου αρεσουν τα πολυ μεγαλα ξενοδοχεια: κατι τετοιο ομως θα μου αρεσε για γαμηλιο... Safran - Djerba, Tunisia
Ισως δεν ειναι πανω στη θαλασσα, αλλα δεν ειναι πολυβουο...
Λυπάμαι αγαπητή μου αλλά διακρίνω έλλειψη γούστου... εμένα μου αρέσουν τα μεγάλα ξενοδοχεία με μοντέρνα αισθητική, που βρίσκονται πάνω στο κύμα, με τους τεράστιους μπουφέδες, τις πισινάρες και τον κόσμο να βολτάρει... ναι ταξίδι του μέλητος πάει η κοπέλα και θέλει τον δικό της χρόνο αλλά αυτό που προτείνεις εσύ είναι για ερημίτες... και σε ρωτάω ευθέως... που θα κάνει την παραδοσιακή βόλτα της με τις καμήλες? Πως θα πάει να ψωνίσει στην ερημιά του κόσμου? ή μήπως διαφωνείς ότι το highlight του ταξιδιού στην Τυνισία είναι η υπέροχη βόλτα με τις καμήλες και η περιπλάνηση με τον καμηλιέρη για shopping στην καταπληκτική αγορά της Χαμαμετ?

Αλλά δεν είναι μόνο αυτό... εντέχνως προσπαθείς να θάψεις την υπέροχη Χαμαμέτ χαρακτηρίζοντας την τουριστικοποιημένη... Που το βρήκες αυτό? Επειδή έχει μοντέρνα,μεγάλα ξενοδοχεία όλο ζωή και κόσμο? Δηλαδή το μεγαλύτερο προσόν του μέρους, την τουριστική του ανάπτυξη την θεωρείς μείον? Μα στη Χαμαμέτ Έρση θα βρεις ένα μέρος να βγεις να διασκεδάσεις, να φας, να ψωνίσεις και όχι σε ερημικά απομονωμένα χωριά αμφιβόλου καθαριώτητας και υψηλής επικινδυνότητας... μην ξαναλέμε Τα ίδια για το τσιρλιό... ανταυτού λοιπόν προτείνεις τον υπόκοσμο της ΤΖΕΡΜΠΑ... υπέροχη επιλογή τι να σου πω!! να πας σε ένα μέρος που κατοικούν οι απόγονοι του πρώτου πειρατικού κράτους... όλοι μας γνωρίζουμε ποιός ήταν ο αιμοχαρής Μπαρμπαρόσα... αυτός που μαζί με τον αδελφό του αιματοκύλισε την Μεσόγειο και έκανε ένα σωρό φρικαλεότητες... συγνώμη Έρση μου εγώ σε ένα τέτοιο μέρος ΔΕΝ πάω... αν είναι να κινδυνεύω να βγω από το ξενοδοχείο μου μπας και με μαχαιρώσει κανένας μισότρελλος να μου λείπει... εγώ πάνω απόλα βάζω την ασφάλεια μου... σε καλώ να πάρεις θέση λοιπόν... πως προτείνεις ένα μέρος που σε αυτό κατοικούν απόγονοι πειρατών και συνεπώς έχει προιστορία κλοπών, βιασμών και βασανισμών... οι ψυχίατροι λένε πως εντυπώνεται στο DNA του κάθε ατόμου η εγκληματικη φύση των προγόνων του κι εσύ θα ρισκάρεις ένα γαμήλιο ταξίδι σε τέτοιο μέρος?? ειλικρινά τέτοια ανευθυνότητα δεν την περίμενα από σένα...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όσοι ενδιαφέρονται να βοηθήσουν πραγματικά, ας το κάνουν. Οι υπόλοιποι που ζητάνε να κάνουν πλακίτσα, να σταματήσουν να γράφουν. Αυτό ισχύει για όλα τα τόπικ, όχι μόνο γι'αυτό. Όλα τα παρόμοια μηνύματα από δω και πέρα θα διαγράφονται.

Ευχαριστώ για τη συνεργασία σας.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Καλημέρα σε όλους! Χαίρομαι που απο σήμερα είμαι και αγω μέλος της παρέας σας. Οι εμπειρίες μου στα ταξίδια περιορίζονται στην Ευρώπη εκτός ενος πριν πολλα χρόνια στην Κούβα. Όπως αναφέρω και στον τίτλο του topic ψάχνουμε με τον καλο μου την πόλη που θα μας φιλοξενήσει για το γαμήλιο ταξίδι μας. Θα ήθελα εξίσου πολυ να πάω και στισ δύο πόλεις , καθότι Οκτώβριος όμως φοβάμαι το κρύο και την βροχη (εξου και δεν πάμε Λονδίνο). Εχουμε στην διαθεση μας 9 ολόκληρες μέρες! Με την Ρώμη σκεφτόμαστε να συνδιάσουμε και Φλωρεντία απο την άλλη ελπίζω οτι στην Τυνισία ο καιρός θα είναι καλύτερος...Έχετε ταξιδέψει στους παραπάνω προορισμόυς τέτοιο μήνα;:roll: Αναμένω τις συμβουλές σας...Ευχαριστώ!
elle81 ολα τα μελη του φορουμ που θα απαντησουν στην ερωτηση σου θα διαλεξουν προορισμο συμφωνα με τα προσωπικα τους γουστα.
Το θεμα ειναι σε σενα τι θα σου αρεσε περισσοτερο....

Οασεις...καμηλες...ερημος...φοινικες...παζαρια ανατολης...περισσοτερο εξωτισμο και διαφορετικοτητα.....5αστερα ξενοδοχεια στην ερημο...να πληρωνεις σε δηναρια...να ακους το μουεζινη το πρωι????????
Ολα αυτα οδηγουν Τυνησια.

Αν θες μνημεια.... ιστορια....φινετσα....περισσοτερο αρχοντια...πολιτισμο.. κλπ..κλπ
πας Ρωμη.

Παρε και καμμια ιδεα απο μονη σου.
Ρωμη

Τυνησια

Το προσωπικο μου γουστο σου προτεινει Τυνησια
(εξαλλου Ρωμη δεν εχω παει ακομα)

Η Τυνησια λογικα ειναι οικονομικοτερος προορισμος(αν σε ενδιαφερει)
και λογικα θαχει καλυτερο καιρο.
Οτι κι αν αποφασισεις καλα να περασεις.:cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.863
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom