Γαμήλιο στη Μάλτα, στη Κρήτη ή Κύπρο;

cgchris80

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κρήτη!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Γειά σας, τον Μάϊο παντρεύομαι και μιας και τα οικονομικά -ελέω μνημονίου- είναι περιορισμένα και αφού αποκλείσαμε τους must για γαμήλιο προορισμούς όπως Παρίσι - Μπαλί κτλ μέγάλες Ευρωπαϊκές πόλεις και εξωτικά μέρη σκεφτόμαστε να πάμε στη Μάλτα.

Όλα τα ταξιδιωτικά γραφεία που είδα στο διαδύκτιο προσφέρουν 4 ημέρες, που μου φαίνονται λίγες, οπότε σκέφτομαι να κλείσω μόνος μέσω κάποιου site για 1 εβδομάδα απο Δευτέρα σε Δευτέρα που απ'οτι είδα έχει πτήση από και για Αθήνα. Θα ήθελα να ρωτήσω όποιον γνωρίζει και έχει επισκευτεί την Μάλτα την γνώμη του, αξίζει σαν προορισμός;

Να σημειώσω δε ότι είναι η πρώτη φορά και των δυό μας στο εξωτερικό αν τελικά πάμε. Διάβασα αρκετές δημοσιεύσεις στο forum , σε κάποιους άρεσε σε κάποιους όχι. Οι άλλες ιδέες που "έπεσαν στο τραπέζι" είναι Κρήτη και Κύπρο, Κρήτη είχα πάει πριν απο καμιά δεκαριά χρόνια πανέμορφη, απίστευτα πανέμορφα μέρη δε λέω αλλά τεράστια δεν ξέρεις που να πρωτοπάς, Κύπρο πάλι θα άξιζε για γαμήλιο;
Ευχαριστώ, όλες οι γνώμες δεκτές !
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Κατ' αρχήν καλά στέφανα.

Όσον αφορά το ταξίδι... Τι να πώ, έχω πάει Κύπρο και Μάλτα και Κρήτη σπούδαζα. Πιστεύω ότι απ' τα 3 προτιμώ την Κρήτη. Εννοώ είμαι βέβαιος. Επόμενη βάζω την Κύπρο και τέλος την Μάλτα... Ας μιλήσουν κι άλλοι να δούμε.
 

cgchris80

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κρήτη!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Αν επιλεξεις τη Κρητη προτιμησε τα Χανια και ιδιαιτερα το ακρωτηρι, ψηλα στους ταφους των Βενιζελων
Εισαι σε καλη εποχη δεν εχει πολη ζεστη, ουτε καταποντισμο απο επισκεπτες
Η θεα ειναι μαγευτικη και το ηλιοβασιλεμα απιστευτο
Εχεις πολλες επιλογες εκει κοντα για φαγητο μετα απο το γαμο
Για Μαιο ειναι δυσκολο να βρεις ημερομηνια, μπορεις να τηλεφωνησεις στην εκλησσια του Προφητη Ηλια στο Ακροτηρι και θα σε ενημερωσει ο εφημεριος
Eκτος και αν κανεις πολιτικο γαμο....οποτε μιλας με δημαρχειο


Διαμονή Καψαλιανά Ρέθυμνο Κρήτη: σουίτες, παραδοσιακά σπίτια, διαμονή δίπλα στη μονά αρκαδίου, δωμάτια με τζάκι, πετρόχτιστα διαμερίσματα
Δες και αυτο το site απο οτι ξερω γινονται μυστηρια εκει
Αν θελεις δωσε μου τα πακετα που σου δινουν για Κρητη και θα σε ενημερωσω
αναλυτικα
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Αν επιλεξεις τη Κρητη προτιμησε τα Χανια και ιδιαιτερα το ακρωτηρι, ψηλα στους ταφους των Βενιζελων
Εισαι σε καλη εποχη δεν εχει πολη ζεστη, ουτε καταποντισμο απο επισκεπτες
Η θεα ειναι μαγευτικη και το ηλιοβασιλεμα απιστευτο
Εχεις πολλες επιλογες εκει κοντα για φαγητο μετα απο το γαμο
Για Μαιο ειναι δυσκολο να βρεις ημερομηνια, μπορεις να τηλεφωνησεις στην εκλησσια του Προφητη Ηλια στο Ακροτηρι και θα σε ενημερωσει ο εφημεριος
Eκτος και αν κανεις πολιτικο γαμο....οποτε μιλας με δημαρχειο


Διαμονή Καψαλιανά Ρέθυμνο Κρήτη: σουίτες, παραδοσιακά σπίτια, διαμονή δίπλα στη μονά αρκαδίου, δωμάτια με τζάκι, πετρόχτιστα διαμερίσματα
Δες και αυτο το site απο οτι ξερω γινονται μυστηρια εκει
Αν θελεις δωσε μου τα πακετα που σου δινουν για Κρητη και θα σε ενημερωσω
αναλυτικα
καλε rethimno,
δεν διαβασες προσεχτικα το ποστ του παιδιου μου φαινεται!!

δεν θελει να παντρευτει στην κρητη, γαμηλιο ταξιδι θελει να κανει!!:haha:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
καλε rethimno,
δεν διαβασες προσεχτικα το ποστ του παιδιου μου φαινεται!!

δεν θελει να παντρευτει στην κρητη, γαμηλιο ταξιδι θελει να κανει!!:haha:
Ναι εχεις δικοιο δεν το διαβασα προσεχτικα....πω πω ρεζιλι εγινα.....

Παντως το ξαναγραφω αν μας δωσει τα πακετα για Κρητη μπορουμε να βοηθησουμε...οι τουριστικοι οδηγοι γραφουν οτι θελουν,
 

xalara

Member
Μηνύματα
217
Likes
665
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora
Μιας και μόλις γύρισα από Μάλτα θα σε συμβούλευα να μην την βάλεις καν στη λίστα.
Ένα 4ημερο και πολύ της είναι μετά δεν θα χεις τι να κάνεις. Ως φυσική ομορφιά Κρήτη Κύπρο κλάσεις ανώτερες (είναι σαν κυκλαδίτικο ξερονήσι για να καταλάβεις).Από κει και πέρα έχει κάτι μουσεία με ιππότες και κάτι γραφικές μεσαιωνικές πόλεις αλλά όχι για πολλές μέρες . Άσε και τους μαλτέζoυς, που είναι ποιο κάγκουρες και από τους έλληνες!
Κατ’ άλλα αν θες εξωτερικό φτηνά, πήγαινε Κύπρο ή καμιά Ρώμη.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Δεν το συζητώ καν. Μεταξύ των επιλογών που λες ασυζητητί Κρήτη και πάλι Κρήτη. Πανέμορφη με πολλές επιλογές για εκδρομές ή χαλάρωση και καλό φαι.
Είναι και low season οπότε μπορείς να βρεις ευκαιρίες και σε κανα ξενοδοχείο με spa που ενδείκνυται για γαμήλιο.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
μηλο ! λεω εγω
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Απο τα τρία που προτείνεις και για να μη σε μπερδευω με άλλους προορισμούς ψηφίζω Κρήτη
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.240
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom