Γαμήλιο στη Μάλτα, στη Κρήτη ή Κύπρο;

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Εγω παντως στη θεση σου για Ιταλια θα την εκανα...η Βενετια ειναι σουπερ !!!!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Εγω παντως στη θεση σου για Ιταλια θα την εκανα...η Βενετια ειναι σουπερ !!!!
Βρε συ τα παιδιά λένε οτι δεν έχουν χρήματα και εσύ τους προτείνεις μια από τις πιο ακριβές πόλεις της Ευρώπης;
 

cgchris80

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κρήτη!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα

Fenia42 η καταγωγή μου είναι από τη Μήλο,και τα τελευταία 6 χρόνια σχέσης με τη μέλλουσα σύζυγο έχουμε πάει αρκετές φορές , μιας και ο παππούς μου μας έχει αφήσει ένα σπιτάκι εκεί, οπότε αν της πω για γαμήλιο στη Μήλο πίστεψε με μάλλον θα μου σπάσει το κεφάλι :haha::haha::haha:, την Μήλο την αγαπώ απίστευτα και στεναχωριέμαι που φέτος δεν θα πάω μάλλον....:roll::roll::roll::roll:
 

cgchris80

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κρήτη!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, η αλήθεια είναι ότι ενώ έχω φάει κάποιο κόλλημα με την Μάλτα είχα πάντα κάποιους ενδοιασμούς απο όλα αυτά που μου έχουν πει, Πάντως η Κρήτη ανεβαίνει αρκετά ως υποψήφιος προορισμός...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.719
Likes
50.736
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, η αλήθεια είναι ότι ενώ έχω φάει κάποιο κόλλημα με την Μάλτα είχα πάντα κάποιους ενδοιασμούς απο όλα αυτά που μου έχουν πει, Πάντως η Κρήτη ανεβαίνει αρκετά ως υποψήφιος προορισμός...
Ρίξε μια ματιά και σε αυτή την ιστορία, δεν είναι πολύ μακροσκελής:
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...C%E6%E5%E9-%EC%E5-%F4%E7%ED-%F1%FC%E4%EF.html
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Όμορφη είναι η Μάλτα αλλά για μέχρι 4 ημέρες. Παραπάνω κόβεις φλέβα, ειδικά αν πρόκειται για γαμήλιο ταξίδι! Άστη για άλλη φορα και πήγαινε αλλού τώρα!

Η ώρα η καλή!
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Εγω παντως στη θεση σου για Ιταλια θα την εκανα...η Βενετια ειναι σουπερ !!!!
Συμφωνω απολυτα. Η Ιταλια μου ακουγεται πιο ωραια για γαμηλιο και θα ξοδεψετε περιπου τα ιδια χρηματα.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Συμφωνω απολυτα. Η Ιταλια μου ακουγεται πιο ωραια για γαμηλιο και θα ξοδεψετε περιπου τα ιδια χρηματα.
Aν βαλεις εισιτήρια πλοιου με καμπινα αυτοκινητο και επιστροφη (ενοειτε σε δικλινη καμπινα) το ιδιο με
πακετο στη Βενετια ή στη Ρωμη θα παει
Πως ζαχαρωνω την Αegean στη γραμμη Ηρακλειο- Μιλανο με επιστροφη στα 156 περιπου ευρω,για Οκτωμβριο.....αλλα....ειναι λιγο μακρια για να ρισκαρω..:(:(
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Aν βαλεις εισιτήρια πλοιου με καμπινα αυτοκινητο και επιστροφη (ενοειτε σε δικλινη καμπινα) το ιδιο με
πακετο στη Βενετια ή στη Ρωμη θα παει
Πως ζαχαρωνω την Αegean στη γραμμη Ηρακλειο- Μιλανο με επιστροφη στα 156 περιπου ευρω,για Οκτωμβριο.....αλλα....ειναι λιγο μακρια για να ρισκαρω..:(:(
Επειδη ρισκο ειναι και τα σχεδια μας για αυριο γιατι δεν ξερεις τι ξημερωνει γι αυτο θα ελεγα οτι ειναι το ιδιο ρισκο και για τον Οκτωβρη. Κλεισε τα εισητηρια και καλο ταξιδι.
 
Μηνύματα
116
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος του μεταξιού
Αν έπρεπε να διαλέξω μία από τις εναλλακτικές που αναφέρεις θα ξεχώριζα κι εγώ την Κρήτη.
Εντελώς ενημερωτικά ωστόσο, χθες έκλεισα 5 μέρες Τοσκάνη για αρχές Ιουνίου, με 320 ευρώ το άτομο (ξενοδοχείο με πρωινό για 4 βράδια στη Σιένα + αεροπορικά μέσω Ρώμης με Easy + ενοικίαση αυτοκινήτου για 5 μέρες). Για σκεφτείτε το λίγο...

ΥΓ: Η ώρα η καλή!!!
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Εγώ πήγα γαμήλιο στην Κρήτη και θα σου το πρότεινα! Βέβαια είναι από τα αγαπημένα μας μέρη, πηγαίναμε συχνά-πυκνά ούτως ή άλλως, και εκείνη τη χρονιά καθώς δεν είχαμε άδειες κλπ κάναμε ένα πενθήμερο γαμήλιο στην Κρήτη. Έχει τα πάντα, μαγευτικές παραλίες, υπέροχα ορεινά χωριά, αυθεντικότητα. Μη σε νοιάζει που είναι μεγάλη, στόχος σας δεν είναι να γυρίσετε όλο το νησί. Επιλέξτε ένα νομό -εμείς αγαπάμε πολύ τα Χανιά και το Ρέθυμνο- και περιοριστείτε εκεί.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Εγώ πήγα γαμήλιο στην Κρήτη και θα σου το πρότεινα! Βέβαια είναι από τα αγαπημένα μας μέρη, πηγαίναμε συχνά-πυκνά ούτως ή άλλως, και εκείνη τη χρονιά καθώς δεν είχαμε άδειες κλπ κάναμε ένα πενθήμερο γαμήλιο στην Κρήτη. Έχει τα πάντα, μαγευτικές παραλίες, υπέροχα ορεινά χωριά, αυθεντικότητα. Μη σε νοιάζει που είναι μεγάλη, στόχος σας δεν είναι να γυρίσετε όλο το νησί. Επιλέξτε ένα νομό -εμείς αγαπάμε πολύ τα Χανιά και το Ρέθυμνο- και περιοριστείτε εκεί.
Kαι γιατι παρακαλω δεν μας ενημερωσες να σε υποδεχτουμε ????
Θα οργανωσουμε events για just married τραβελστοριτες :bleh::bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom