Γαμήλιο ταξίδι αλλά πού...

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
Δεν μας έχεις αναφέρει τι ποσό διαθέτεις, ποιό μήνα θα πάνε και αν, τελικά, κλίνεις αποκλειστικά προς Ευρώπη.....
κοίτα σκεφτόμουν για 1000?. 5 ιουλίου είναι ο γάμος και σκέφτονται να φύγουν στα καπάκια και ναι κοιοτάω προς Ευρώπη. Κουμπαριά της γυναίκας μου θα είναι αυτός ο γάμος. Βέβαια διαβάζοντας τις απόψεις σας ίσως τελικά να μην τα διαθέσω σε ταξιδι. Γιατί στην τελική μπορεί και να μην τουσ αρέσει. Το κακό είναι πως τους το έχουμε ήδη αναφέρει....Δεν ξέρω ειλικρινά.
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
πονοκέφαλος αυτο το δώρο!!! μετά θα σε τραβάνε και απο πάνω!!!
παρε τους κατι άλλο αλήθεια,τι μπλέκετε με τέτοια...δώσε φακελάκι και άσε να αποφασίσουν εκείνοι..εμείς δεν κουραζόμαστε να σου γράφομε πλάκα έχει...αλλα΄σε λυπάμαι!!!! τι έχεις να πάθεις !!!
ρενάτα μου είναι μέγας πονοκέφαλος το δώρο αυτό. Να σου πω όμως κάτι? αν δεν είχα "μπλέξει" με εσάς εδώ μέσα και δεν είχα διαβάσει τόσες πολλές απόψεις για ταξίδια για εμπειρίες για προσφορές για για για... θα είχα πάει στο πρώτο ταξιδιωτικό πρακτορείο στα τυφλά και θα έκλεινα κάτι.....:bleh:
Σας ευχαριστώ πάντως πολύ και για τις ιδέες σας σε αυτό μου το θέμα αλλά και για τις κάποιες στιγμές που περνάω εδώ μέσα. Είχα την προδιάθεση για ταξίδια κι απλά εσείς με ωθήσατε όσο έπρεπε...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
αν το εχετε αναφερει πειτε οτι δεν ξερατε τι να κλεισετε οποτε δωστους τους το ποσο που θα δινατε κ ας αποφασισουν αυτοι...αποψη μου.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.487
Likes
7.969
κοίτα σκεφτόμουν για 1000?. 5 ιουλίου είναι ο γάμος και σκέφτονται να φύγουν στα καπάκια και ναι κοιοτάω προς Ευρώπη. Κουμπαριά της γυναίκας μου θα είναι αυτός ο γάμος. Βέβαια διαβάζοντας τις απόψεις σας ίσως τελικά να μην τα διαθέσω σε ταξιδι. Γιατί στην τελική μπορεί και να μην τουσ αρέσει. Το κακό είναι πως τους το έχουμε ήδη αναφέρει....Δεν ξέρω ειλικρινά.
Δεν τους στέλνεις καμιά Βενετία?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
λοιπόν το βρήκα!!! μην τους στείλεις πουθενά εσύ ...την δουλειά σου!!!
δώσε αυτό που θέλεις σε ένα χαρούμενο φακελλο,και άντε να μην πώ τώρα δεν σε φτάνουν τα άγχη σου που θα στολιστείς σαν περικοκλάδος με γραβάτα και τα τοιαύτα,θα υποστείς το μαρτυριο του μυστηριου,θα φας στην μάπα ρύζια,φακές ,μακαρόνια στον χορό του ιερεμία,θα ιδρώνεις και θα βλαστημάς την ώρα και την στιγμή,μεθαύριο θα χωρίζουν και θα τους τρώς στήν μάπα,άσε που θα προκύψει και το "who gets the friends'' ,αυτά και άλλα πολλα,θα έχουν και κανένα παιδάκι το καημένο,θα το λυπάστε,εσείς σαν κουμπάροι θα γίνετε παρηγορίτρες ...θα φατε και τα μπινελίκια σας που τους στείλατε στον άγιο μαυρίκιο,ανάθεμα την ώρα,
για αυτό σου λέω σεμνά και ταπεινά...εξάλλου ένα ταξίδι απο την επιλογή μέχρι την υλοποίηση του, ειναι μιά πολύ μα πάρα πολύ προσωπική υπόθεση!!!!!
φιλάκια.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Κάποια τουριστικά γραφεία έχουν και ταξιδιωτικές δωροεπιταγές.
Γράφεις το ποσό που μπορείς να διαθέσεις και ας επιλέξουν αυτοί το ταξίδι που θέλουν να κάνουν!
Γλιτώνεις και το μαρτύριο "τους αρέσει δεν τους αρέσει"!
 

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο χρόνο
Γιατί το κουράζετε? Αφού τα φιλαράκια το δήλωσαν: "Δε θέλουμε να κουνηθούμε!". Μετά από τέτοια δήλωση, πας και κάνεις ταξίδι δώρο? Επιμένω. Τηλεόραση, που είναι και τσάμπα, 10 ευρώ η ιντσα έχει πάει, βάλε και DVDplayer και τη σειρά γυρίζοντας με τη Μάγια Τσόκλη. Ζάχαρη θα περάσουν.:haha::haha::haha:
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
Δεν τους στέλνεις καμιά Βενετία?
δεν είπαμε πως θέλουν παραλία και άραγμα? Στη Βενετία στο Λίντο θα κολυμπήσουν? πρώτον και δεύτερον σιγά μην τους κάνω ταξίδι Βενετία. Αντί να ξαναπάω εγώ θα το κλείσω σε άλλους? Είναι σαν να βγάζω τα ματάκια μου ( εαν δεν μου τα βγάλει πρώτα η γυναίκα).......:p
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
λοιπόν το βρήκα!!! μην τους στείλεις πουθενά εσύ ...την δουλειά σου!!!
δώσε αυτό που θέλεις σε ένα χαρούμενο φακελλο,και άντε να μην πώ τώρα δεν σε φτάνουν τα άγχη σου που θα στολιστείς σαν περικοκλάδος με γραβάτα και τα τοιαύτα,θα υποστείς το μαρτυριο του μυστηριου,θα φας στην μάπα ρύζια,φακές ,μακαρόνια στον χορό του ιερεμία,θα ιδρώνεις και θα βλαστημάς την ώρα και την στιγμή,μεθαύριο θα χωρίζουν και θα τους τρώς στήν μάπα,άσε που θα προκύψει και το "who gets the friends'' ,αυτά και άλλα πολλα,θα έχουν και κανένα παιδάκι το καημένο,θα το λυπάστε,εσείς σαν κουμπάροι θα γίνετε παρηγορίτρες ...θα φατε και τα μπινελίκια σας που τους στείλατε στον άγιο μαυρίκιο,ανάθεμα την ώρα,
για αυτό σου λέω σεμνά και ταπεινά...εξάλλου ένα ταξίδι απο την επιλογή μέχρι την υλοποίηση του, ειναι μιά πολύ μα πάρα πολύ προσωπική υπόθεση!!!!!
φιλάκια.
Με αυτά που μου λες λίγο ακόμα και δεν θα πάω στο γάμο καν!!!!!!!:bleh:
άσε που την ίδια μέρα παντρεύεται φίλος μου παιδικός και δεν θα μπορέσω να πάω. Βλέπεις είμαι τόσο γκαντέμης που ο ένας γίνεται Ναύπλιο και ο άλλος Λαγονήσι...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.487
Likes
7.969
δεν είπαμε πως θέλουν παραλία και άραγμα? Στη Βενετία στο Λίντο θα κολυμπήσουν? πρώτον και δεύτερον σιγά μην τους κάνω ταξίδι Βενετία. Αντί να ξαναπάω εγώ θα το κλείσω σε άλλους? Είναι σαν να βγάζω τα ματάκια μου ( εαν δεν μου τα βγάλει πρώτα η γυναίκα).......:p
Επ σόρι! Ε στείλτους στο Κάπρι τότε! Αν και δε βλέπω να φτάνουν τα 1.000€ για εκεί......οπότε καλύτερα να ανοίξεις μία λίστα γάμου σε ταξιδιωτικό πρακτορείο, να βάλεις εσύ τα 1.000€ και να συνδράμουν κι άλλοι καλεσμένοι και φυσικά οι ίδιοι.....
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
Γιατί το κουράζετε? Αφού τα φιλαράκια το δήλωσαν: "Δε θέλουμε να κουνηθούμε!". Μετά από τέτοια δήλωση, πας και κάνεις ταξίδι δώρο? Επιμένω. Τηλεόραση, που είναι και τσάμπα, 10 ευρώ η ιντσα έχει πάει, βάλε και DVDplayer και τη σειρά γυρίζοντας με τη Μάγια Τσόκλη. Ζάχαρη θα περάσουν.:haha::haha::haha:

ΤΕΛΟΣ....Με πείσατε....ταξίδι τέλος.....Η Μάγια Τσόκλη έκανε τη διαφορά...Στην τελική όντως τα ταξίδια είναι πολύ προσωπική υπόθεση. Το δικό μου γαμήλιο ταξίδι το έκλεισα μετά απο πολύ ψάξιμο......Πάντως παρόλο που έχω δώσει αρκετά φακελάκια για δώρα στην συγκεκριμένη περίπτωση το φακελάκι μάλλον θα αποτελέσει την έσχατη λύση...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.299
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom