Γαμηλιο ταξιδι στην Ελλάδα..Βοηθεια...

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
7-8 ημέρες στο Νυμφαίο έχεις πολύ μεγάλες πιθανότητες να γυρίσεις τσακωμένη!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Τα Κήθυρα είναι πολύ όμορφα και τα λατρεύω, αλλά είναι δικό σου θέμα αν δε θα σε ενοχλήσει το οτι μπορεί κάποια μαγαζιά να είναι κλειστά, μια και θα τελειώνει η καλοκαιρινή περίοδος, αν κάτι τέτοιο δε σε ενοχλεί, τότε να πας: θα βρείς και εξαιρετικά καταλύμματα σε χαμηλες τιμές και σίγουρα θα μπορείς να κάνεις και μπάνιο σε άδειες και πανέμορφες παραλίες. Και σίγουρα θα έχεις και καλύτερο καιρό απο τα Ζαγοροχώρια (Δυτική Ελλάδα=κίνδυνος βροχής). Τα Ζαγοροχώρια "λειτουργούν" όλο τον χρόνο, οπότε δε θα έχεις την αίσθηση του "κλειστόν". Πολύ όμορφα χωριά είναι στο Πάπιγκο (μικρό και μεγάλο) το Δίλοφο, και το Μονοδένδρι.
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Πηγαινε κυθηρα. Θα κανεις και μπανακια, ο σεπτεμβρης ειναι ζεστος μηνας και ησυχος. Εχεις και διαφορες επιλογες για να μεινεις, μιας και τα χωρια ειναι αρκετα και το καθενα με κατι ξεχωριστο.
Θεωρω οτι οπου και να πας δεν θα εχει κοσμο, λογω εποχης.
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Για Μονεμβασιά που ετέθη πιο πάνω ψηφίζω με τα χίλια,για σκέψου το!Ρομαντισμός στο φούλ,κάνεις και μπάνιο αν κάνει ζέστη ακόμη τότε.Σαφώς καλύτερη επιλογή από τα υπολοιπα που σκέφτεσαι.Επίσης είχα πάει Πήλιο-Πορταριά σε μια επέτειο μου και μου βγήκε χρυσή επίλογή,ξαναερωτευτήκαμε κι ας έχουμε δυο παιδιά οπότε δοκιμασμένη συνταγη επιτυχίας!Έχω και κανα δυο ξενοδοχεία να σου προτείνω ότι πρέπει για γαμήλιο!Το εξωτερικό γιατί το διαγράψατε τελικά?Από περιέργεια ρωτάω.Να ζήσετε κι από μένα!!!
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Κι εγώ ψηφίζω είτε Ζαγοροχώρια είτε Κύθηρα. Τα Ζαγοροχώρια τα έχω λατρέψει, πραγματικά ο τόπος σε μαγεύει. Πιστεύω ότι θα είναι και μια καλή εποχή τότε, δεδομένου ότι το χειμώνα ίσως να είναι πιο ατμοσφαιρικά με το χιόνι, όμως δεν μπορείς να πας πουθενά με το κρύο, την ομίχλη και τον πάγο.

Τα Κύθηρα, επίσης, είναι πανέμορφα. Ωστόσο, εγώ θεωρώ ότι Σεπτέμβρης σε νησί είναι μεγάλο ρίσκο, ειδικά στα τέλη που θα πάτε εσείς. Μπορεί να έχει πολύ καλό καιρό και να αράζετε σε άδειες και πεντακάθαρες παραλίες όλη μέρα, μπορεί όμως και να έχει κρύο, συννεφιά και υγρασία και να κυκλοφορείτε στα άδεια χωριά κουμπωμένοι με μπουφάν! Όπως και να έχει βίο ανθόσπαρτο να έχετε! :lol:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω θα συμφωνησω με την ikarialover στο θεμα των Κυθηρων.Κι αν δεν σου κατσει ο καιρος?το ρισκαρεις ....?
Ολα τα ορεινα μερη που ανεφεραν Πηλιο-Ζαγορια-Πλαστηρα θα ειναι ομορφα το φθινοπωρο.Εγω θα τα προτιμουσα τοτε ,παρα καλυμενα με χιονια και παγο.
Θα κανω -παντως -μια προσπαθεια να σε μεταπεισω ...γιατι Ελλαδα για γαμηλιο...το εχω κανει -"παθει" και γω και το εχω μετανιωσει πικρα.
Υπαρχουν τοσα ομορφα μερη για ρομαντζο και στο εξωτερικο αν δεν θελετε τα καθιερωμενα τροπικα νησια =λιμνες Βορειας Ιταλιας και Ιταλια γενικοτερα-Γαλλια και καστρα Λιγηρα -Σκωτια-Αλπεις ..τοσα υπεροχα μερη!
Εκτος αν ειναι οικονομικο το θεμα οποτε πασο(αν και χρηματα μαζευονται απο το γαμο ...εκει που δεν το περιμενεις)
 

dreamangel25

Member
Μηνύματα
53
Likes
12
ο μονος λογος ειναι ο οικονομικος,ηδη τον γαμο τον κανουμε μονοι μας χωρις καμια βοηθεια κ εχουμε ζοριστει αρκετα!εννοειται πως το εξωτερικο ειναι ιδανικος προορισμος αλλα..:(
Περα απο κει εχουμε δυο επιλογες οπως το βλεπουμε ή κλεινουμε ενα δωματιο απο τωρα καπου κ ρισκαρουμε ή περιμενουμε κ κλεινουμε τελευταια στιγμη αναλογα με τον καιρο!!Δεν ξερω γιατι αλλα τα κυθηρα τα λατευω κ ας μην εχω παει,ομως κ πηλιο ειναι ομορφο αφου θα εχουμε την δυνατοτητα αν εχει καλο καιρο να παμε κ καμια μονοημερη σε σκιαθο,πραγματικα ομως τοσο καιρο που ψαχνω στο πηλιο,στα ζαγοροχωρια,στο νυμφαιο κ στα κυθηρα εχω βρει καταπληκτικα δωματια!!Δεν γινετε να παω σε ολααααααα?:haha:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κοίτα! Νομίζω οτι δεν χρειάζεται να κλείσεις από τώρα. Εκείνη την περίοδο θα βρείς εύκολα παντού. Κοίτα τον καιρό και αποφάσισε. Τα Κύθηρα όντως είναι μαγικά και αν έχεις καλό καιρό, οντως αξίζουν. Οι πιθανότητες του καλού καιρού είναι περισσότερες στη νότια Ελλάδα, παρά στα βουνά.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Η ώρα η καλή.. Ωραίες οι επιλογές σου κι εγώ θα συμφωνούσα για Κύθηρα.. Μιας κι έχετε επιλέξει να μείνετε Ελλάδα θα σου έδινα και μια άλλη πρόταση,μιας και βρίσκεται εκεί τώρα φιλικό μου ζευγάρι για γαμήλιο και μας ενημερώνουν οτι περνάνε υπέροχα..Αστυπάλαια...!!! Νομίζω οτι είναι οτι πρέπει για την περίσταση..
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
ο μονος λογος ειναι ο οικονομικος,ηδη τον γαμο τον κανουμε μονοι μας χωρις καμια βοηθεια κ εχουμε ζοριστει αρκετα!εννοειται πως το εξωτερικο ειναι ιδανικος προορισμος αλλα..:(
Άσε τα γαμήλια τραπέζια που'ρχονται οι θειές και τρώνε και μετά κάνουν και τις γευσιγνώστριες (παθών και μαθών),πήγαινε στην εκκλησία απλά και όμορφα,παντρέψου τον ανθρωπό σου και μετά κάντε τη για τρέλες στις Σευχέλλες!!!Όλα τα άλλα θα τα μετανιώσεις,ένα ωραίο ταξίδι ΠΟΤΕ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.034
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom