Γαμηλιο ταξιδι στην Ελλάδα..Βοηθεια...

Fil

Member
Μηνύματα
79
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΞΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος της Πελοποννήσου
δεν ξερω αν σε προλαβα αλλα δειτε και ναυπλιο -μονεμβασια ...

ειναι πολυ ωραια ...εμεις μειναμε στο ναυπλιο στο ιλιον ...φοβερο και στην μονεμβασια στο λαζαρετο ....
Υπάρχουν ακόμη αυτά τα ξενοδοχεία?Καλέ ποτέ πήγατε γαμήλιο ταξίδι?:lol:
 

MAGGI10

Member
Μηνύματα
43
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες....
Υπάρχουν ακόμη αυτά τα ξενοδοχεία?Καλέ ποτέ πήγατε γαμήλιο ταξίδι?:lol:

εεε τωρα εγω φταιω που θα γραψω ?? ε?? με προκαλεις ...


υπαρχουν κυριεεε και μπορεις να τα δεις και μαλιστα ειναι πολυ καλα και ακριβα ξενοδοχεια ....οχι σαν και σενα που ψαχνεις με 60 ευρω ...λαουτζικο...:bleh:
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
γεια σου dreamangel η ωρα η καλη.να σου πω γιατι δεν αφηνεται το γαμηλιο ταχιδι για λιγο αργοτερα?ας πουμε μεσα στο δεκεμβρη.ειναι μια καλη ιδεα να το αφησεται για τοτε καθως θα εχετε μαζεψει καποια χρηματα μεχρι τοτε και θα μπορεσεται να ταξιδεψεται μαλλον και να κανετε μια μικρη αποδραση σε ενα οικονομικο προορισμο του εξωτερικου.εγω προτεινω να κλεισεις απο τωρα κιλας αεροπορικα για ρωμη και να πατε και λιγο στα περιξ.πιστευω θα σου βγει φθηνα. και φυσικα δεν θα καταλαβεις ποτε θα περασει ο καιρος αφου θα απολαμβανεις τον εγγαμο βιο.αν κλεισεις απο τωρα αεροπορικα κοστιζουν 199 ευρω και για τους δυο απο 22/12 εως 27/12. αν δεν θελεις εξωτερικο μπορειτε το χειμωνα να πατε σε καποιο χιονοδρομικο σε ενα σαλε ρομαντικα οι δυο σας, η για ηπειρο καπου οπως σωστα σκεφτηκες τα ζαγοροχωρια η το μετσοβο.γενικα η σεζον που εχετε στο νου σας για το γαμηλιο ειναι καπως μπερδεμενη αφου δεν ξερετε τι να διαλεξετε.θαλασσα η βουνο?
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
317
Likes
750
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδόρ
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
γεια σου dreamangel η ωρα η καλη.να σου πω γιατι δεν αφηνεται το γαμηλιο ταχιδι για λιγο αργοτερα?ας πουμε μεσα στο δεκεμβρη.ειναι μια καλη ιδεα να το αφησεται για τοτε καθως θα εχετε μαζεψει καποια χρηματα μεχρι τοτε και θα μπορεσεται να ταξιδεψεται μαλλον και να κανετε μια μικρη αποδραση σε ενα οικονομικο προορισμο του εξωτερικου.εγω προτεινω να κλεισεις απο τωρα κιλας αεροπορικα για ρωμη και να πατε και λιγο στα περιξ.πιστευω θα σου βγει φθηνα. και φυσικα δεν θα καταλαβεις ποτε θα περασει ο καιρος αφου θα απολαμβανεις τον εγγαμο βιο.αν κλεισεις απο τωρα αεροπορικα κοστιζουν 199 ευρω και για τους δυο απο 22/12 εως 27/12. αν δεν θελεις εξωτερικο μπορειτε το χειμωνα να πατε σε καποιο χιονοδρομικο σε ενα σαλε ρομαντικα οι δυο σας, η για ηπειρο καπου οπως σωστα σκεφτηκες τα ζαγοροχωρια η το μετσοβο.γενικα η σεζον που εχετε στο νου σας για το γαμηλιο ειναι καπως μπερδεμενη αφου δεν ξερετε τι να διαλεξετε.θαλασσα η βουνο?
Dreamangel Η ώρα η καλή!
Alex θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου!
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
Νυμφαίο - δεν νομίζω ότι λέει τέτοια εποχή, σίγουρα είναι καλύτερα χειμώνα
πλαστήρα- είναι πολλές οι μέρες, νομίζω ότι θα βαρεθείτε
κύθρα- θα βρείτε πολλά κλειστά μαγαζιά και εγώ φοβαμαι ότι θα είναι ολίγον μελαγχολικά.
και εγώ ψηφίζω Ζαγοροχώρια. Πολλά χωριά, δεν θα βαρεθείτε, ωραίες διαδρομές, περνάς και από τα Γιάννενα καμιά μέρα που είναι ωραία πόλη.
Η καλύτερη εποχή βέβαια για Ζαγοροχώρια για μένα είναι τέλη Οκτώβρη και τέλη Απριλίου, αλλά από τους υπόλοιπους προορισμούς που βάζεις θα επέλεγα αυτόν.
Αν πάλι ξανασκεφτείτε το θέμα νησί γιατί τέλη Σεπτέμβρη κάλλιστα κάνεις ακόμη τα μπάνια σου θα πρότεινα Κέρκυρα. Η Κέρκυρα έχει ζωή όλο το χρόνο, θα έχουν φύγει οι ορδές των τουριστών, πολλές διαδρομές να κάνεις, ωραίες θάλασσες.

πάντως keep in mind ότι τα "ρομαντικά" και ιδιαίτερα ξενοδοχεία σε όλες αυτές τις ορεινές περιοχές είναι πολύ ακριβά τόσο που ένα ταξίδι στο εξωτερικό μπορεί να σου στοιχίσει και λιγότερο.

Πάντως και πρόταση Πήλιο είναι πολύ ωραία, αλλά θα σου πρότεινα τη Τσαγκαράδα (ρομαντική και ατμοσφαιρική) αν θέλεις να κάνεις τα μπάνια σου από την πλευρά του Αιγαίου ή την Μακρυνίτσα αν θέλεις προς Παγασητικό. οι ντόποιοι μου έλεγαν πως το Σεπτέμβρη κάνει τον καλύτερο καιρό για να κολυμπήσεις από την πλευρά του Αιγαίου. δεν το πιάνει ούτε ο αέρας ούτε το κύμα όπως τον Αύγουστο.
 

dreamangel25

Member
Μηνύματα
53
Likes
12
ευχαριστω παρα πολυ για ολες τις απαντησεις σας!η αληθεια ειναι πως δεν εχω κλεισει ακομα αλλα τελικα σκεφτομαστε αμοργο!!!το ξερω ειμαστε οτι να ναι!!οτι προορισμος ειναι ευπροσδεκτος!!!!ευχαριστωωωωωωω
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.333
Likes
1.811
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Αν και αποφασίσατε εγω θα πω την προταση που είχα να κάνω Ξενώνας Μικρό Πάπιγκο, Ζαγόρι, Ζαγοροχώρια, Ήπειρος, Ιωάννινα, Γιάννενα, Γιάννινα. Ένα ξενοδοχείο σαν το σπίτι σας.

Για Αμοργο
Amorgos studios, Pension Uranos, rooms to rent, accommodation, apartments λίγο πάνω από την Αιγιαλή
και
Εμπροστιαδα στην Χώρα
 

dreamangel25

Member
Μηνύματα
53
Likes
12
τωρα και αν θα με βρισετε αλλα ριχνοντας μια ματια στο φορουμ μου εκανε τ κλικ και κωνσταντινουπολη οδικως!!!!!κ μαρεσει σαν ιδεα!!!τι λετε εσεις??θα μας κοστησει πολυ!!!αλλα μαρεσει παρα πολυ!!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.411
Likes
14.385
τωρα και αν θα με βρισετε αλλα ριχνοντας μια ματια στο φορουμ μου εκανε τ κλικ και κωνσταντινουπολη οδικως!!!!!κ μαρεσει σαν ιδεα!!!τι λετε εσεις??θα μας κοστησει πολυ!!!αλλα μαρεσει παρα πολυ!!
Πόσες μέρες θα έχεις συνολικά?Αν μπορείς να έχεις τουλάχιστον 5 "καθαρές" μέρες για την Πόλη μια χαρά είναι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.273
Μηνύματα
885.881
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom