Αστυπάλαια Για Αστυπαλαια ...

xrist0s4

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αστυπαλαια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϊλάνδη
Ειμαι απο Κρητη κ φετος λεμε να κινηθουμε προς Αστυπαλαια,θα ηθελα να μαθω αν καποιος απ τα μερη μου που εχει παει και ξερει να μου πει το δρομολογιο του πλοιου απο εδω προς τα εκει.Δηλαδη ειναι καλυτερα αεροπορικος?το πλοιο κανει πολλες ωρες? και γενικα συμβουλες απ την εμπειρια του, ευχαριστω :p
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ειμαι απο Κρητη κ φετος λεμε να κινηθουμε προς Αστυπαλαια,θα ηθελα να μαθω αν καποιος απ τα μερη μου που εχει παει και ξερει να μου πει το δρομολογιο του πλοιου απο εδω προς τα εκει.Δηλαδη ειναι καλυτερα αεροπορικος?το πλοιο κανει πολλες ωρες? και γενικα συμβουλες απ την εμπειρια του, ευχαριστω :p
Απο ποιό σημείο της Κρήτης;
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
εγω αυτο που εχω βιωσει...:πανεμορφο νησι,τρομερες παραλιες,καλο φαγητο,εκπληκτικα ξενοδοχεια....για δρομολογια απο Κρητη δεν μπορω να σου απαντησω
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Δεν νομίζω ότι υπάρχει δρομολόγιο πλοίου από Κρήτη που πάει Αστυπάλαια. Θα χρειαστεί να "αλλάξεις" πλοίο στον Πειραιά ή σε κάποιο άλλο νησί.
 

xrist0s4

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αστυπαλαια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϊλάνδη
Δεν νομίζω ότι υπάρχει δρομολόγιο πλοίου από Κρήτη που πάει Αστυπάλαια. Θα χρειαστεί να "αλλάξεις" πλοίο στον Πειραιά ή σε κάποιο άλλο νησί.
Νομιζω πως κανεις λαθος φιλε μου, λογικα την καλοκαιρινη σεζον βαζουν πλοιο το οποιο παιρναει απο διαφορα νησακια,γι αυτο ρωτησα αν εχει παει κανεις απο εδω να μου πει τη γνωμη του,αν ειναι ταλαιπορια η ειναι ενταξη η διαδρομη
 

xrist0s4

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αστυπαλαια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϊλάνδη
εγω αυτο που εχω βιωσει...:πανεμορφο νησι,τρομερες παραλιες,καλο φαγητο,εκπληκτικα ξενοδοχεια....για δρομολογια απο Κρητη δεν μπορω να σου απαντησω
Ναι διαβασα απο ενα αλλο μελος εδω οτι περασε ωραια κ ηταν ολα πολυ καλα στο νησι :D αλλα για πες μου,ποιο μερος ειναι καλητερο για διαμονη και αν εχεις κανενα ξενοδοχειο να μου προτεινεις!μεταφορικο λογικα θα εχω οποτε δεν με νοιαζει οπου κ να ειναι.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Το ''Πρέβελης'' περνάει 1-2 φορές απο Ηράκλειο και καταλήγει Ρόδο. Απο εκεί σίγουρα θα πρέπει να πάρεις άλλο.
Αν πάς με πλοίο, το Ηράκλειο-Ρόδος διαρκεί κάπου 11 ώρες...και απο εκεί θα έχεις συνέχεια...οπότε σκέψου το.

Συν του ότι τα δρομολόγια τώρα δεν είναι στανταρ, αλλά λογικά μες τον μήνα θα έχουν βγεί.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Και κοιμησμενη νυκτερινη ζωή ......
Σε αυτό το νησί 3 μέρες είναι υπεραρκετες...
Μετά πεθαινεις από τη βαρεμαρα..
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Για όσους δεν τρελαίνονται με τις κλασσικές "τροπικές" αμμουδιές και τις απέραντες παραλίες, ας λάβουν υπόψη τους ότι η Αστυπάλαια έχει ωραία νερά και πολύ ωραίο βυθό.
Αν κάποιος δε, έχει τη δυνατότητα για φουσκωτάκι, τότε είναι τέλεια.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Νομιζω πως κανεις λαθος φιλε μου, λογικα την καλοκαιρινη σεζον βαζουν πλοιο το οποιο παιρναει απο διαφορα νησακια,γι αυτο ρωτησα αν εχει παει κανεις απο εδω να μου πει τη γνωμη του,αν ειναι ταλαιπορια η ειναι ενταξη η διαδρομη
Δεν έχεις παρά να συμβουλευτείς τα δρομολόγια των πλοίων, όταν βγουν. Η ταλαιπωρία είναι σίγουρη πάντως. Εδώ, από Πειραιά και τα είδα όλα. Ήταν βέβαια και το πλοίο της εταιρίας Αγούδημος :mad:.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.565
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom