Για τη βαρεμάρα τις μέρες της καραντίνας

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Παρότι στην Αυστραλία δεν έχουν πάρει ακόμα αντίστοιχα μέτρα, προσπαθώ να δουλεύω κυρίως από το σπίτι και γενικά αποφεύγουμε τις βόλτες έξω.

Παίζουμε επιτραπέζια μανιωδώς, έχει μετατραπεί σε νέο χόμπυ και θα έφτιαχνα site αλλά έχουν ήδη τα παιδιά εδώ και κάνουν ωραία δουλειά, όσοι ενδιαφέρεστε για boardgames μπείτε: https://epitrapaizoume.gr/

Οπότε λέω μήπως επαναφέρω το readers society, το φόρουμ για βιβλία για όποιους θυμούνται. Ήμασταν κάπου... δέκα μέλη - ίσως :lol:
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Με το διαβασμα δεν τα πηγαινα ποτε καλα! Σαν παιδι του γυμναστηριου που ειμαι τα τελευταια 10 χρονια...... και με αδεια που δυστυχως δεν αλλαζει, τι καλυτερο απο γυμναστικη στο σπιτι!!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Σεξ ρε δεν σκεφτεται κανενας να κανεις;
Κάνουμε αλλά εμείς παίρνουμε και τις κατάλληλες προφυλάξεις, όχι σαν μερικούς που βρέθηκαν ξαφνικά με τέσερα κουτσούβελα :) :) :)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Κάνουμε αλλά εμείς παίρνουμε και τις κατάλληλες προφυλάξεις, όχι σαν μερικούς που βρέθηκαν ξαφνικά με τέσερα κουτσούβελα :) :) :)
Για τριτο πηγαιναμε
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.825
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
σε εμας τα σχολεια κλπ ειναι κλειστα ως 20 Απριλιου
δυστυχως δεν μπορω να δουλευω απο το σπιτι, αλλα ευτυχως μπορει η συζυγος οποτε γλυτωσαμε την ανευ αποδοχων
κατα τα αλλα εχουμε ΠΗΞΕΙ
σπιτι με δυο μικρα παιδια ειναι καπως φρικη...ευτυχως εχουμε κηπο κ βγαινουν λιγο εξω
κατα τα αλλα την βρηκα με το freeletics.com
εχω πηξει στα burpees και αρχισα να τρωω πιο υγιεινα (και καλα)
πεσαμε επιτελους κατω απο τα 86 κιλα και αισιοδοξω οτι μεχρι να τελειωσει ολο αυτο με τον ιο θα εχουμε γινει στυλακι
 

Kostass

Member
Μηνύματα
211
Likes
362
Ειμαι σε καραντινα εδω και τεσσερα χρόνια . Ζω σε ενα χωριο με 50 κατοικους και καθε δυό τρεις μήνες την κοπαναω για ταξιδάκια ή για την πρωτευουσα.
Eιμαι εδω "αναγκαστικά" όχι απο επιλογή μου.
Ευτυχως γυρισα προσφατα απο ταξιδι και εχω πάρει τη δόση μου.
Δεν είναι και τόσο τραγική η απομονωση.
Ας ειναι καλά το ιντερνετ ,το Quiz Planet , το Νετφλιξ , η δορυφορική τηλεόραση , το διάβασμα και οι περίπατοι εις τας εξοχάς και την θάλασσα . Ευτυχως μου αρεσει το μαγειρεμα και η ζαχαροπλαστική και ετσι εχω να ασχολουμαι .
Αρκει να προσεξετε να μην παχύνετε αυτές τις ημέρες όσοι εχετε τάση!
Ή Γιατρος εισαι ή δασκαλα :haha::haha:
 

danev

Member
Μηνύματα
518
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Evia pass!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Βρικομαι ηδη στην 10η ημερα εθελοντικης καραντινας μετα την επιστροφη μου απο τη διμηνη περιπλανηση μου σε Ωκεανια-Ασια, μιας και οι φιλοι και συγγενεις μου δεν μου εφταιγαν σε τιποτα να κινδυνεψουν για να κανω εγω το κεφι μου.
Ολα πανε καλα και, οπως γινεται σε ολα, ο δυνατος ανθρωπος συνηθιζει και αντεχει.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Είχα προτείνει να γίνει αυτό το θέμα στο πλαίσιο του Μένουμε Σπίτι.Και είχα πεί να είναι κόσμιο.Παράκληση τα έκφυλα μέλη(ο @fotast περιλαμβάνεται καθώς προτείνει αλλού ροζ κανάλια) να δείξουν αυτοσυγκράτηση.
 
Last edited:

duty_free

Member
Μηνύματα
892
Likes
3.079
Οι βοτανόκηποι ειναι ετι ανοικτοι· μπορουμε να αγορασωμε μια δυο τοματιες (καιτοι ταλαιπωρούνται απο τετράνυχο και δεν ὲχουν καλὴ κατὰληξη) καμιὰ πιπεριὰ, τίποτε μελιτζανιὲς και να τα βλὲπουμε να μεγαλὼνουν μὲχρι και αρχας Ιουνίου οπὸτε θα __________________
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.694
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom