Ιταλία Γύρος της Σικελίας

sakisman

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ακόμη, κάπου...
Ταξίδι-Όνειρο
Φεγγάρι
Μου φαίνεται θα φορτώσω και τα ποδήλατα στη σχάρα και άντε γειά μετά.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
35 είμαι εγώ και 30 η γυναίκα μου αλλά στο μυαλό είμαι ακόμη 20αρης χα χα χα!!! Αρνούμαι πεισματικά να μεγαλώσω. Δεν θέλω αφήστε με ήσυχο σας λέω.
τότε βουρ για Cuba το βράδυ, μην τη χάσετε. και το πρωί Cubana, στην ανισόπεδη διάβαση της via Pitre με τη viale Regione Siciliana. άλλος θεσμός. εκεί είναι καλά κ για light γεύματα. αλλά τα γλυκά της μυθος.
ουφ στα είπα όλα..πάμε για φαγητό τώρα...ιταλική πάστα εννοείται. (Ρώμη ψήφισες στο war?)
La Cubana
 

sakisman

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ακόμη, κάπου...
Ταξίδι-Όνειρο
Φεγγάρι
Δεν ψήφισα καθως Παρίσι δεν έχω πάει οπότε δεν έχω άποψη. Πάντως παραθέτω δυο Ταξιδιωτικά βιντεάκια να μαθαίνει ο κόσμος

 
Last edited by a moderator:

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Δεν ψήφισα καθως Παρίσι δεν έχω πάει οπότε δεν έχω άποψη. Πάντως παραθέτω δυο Ταξιδιωτικά βιντεάκια να μαθαίνει ο κόσμος
Βλέπεις τα λες και μόνος σου..Παρίσι δεν έχεις πάει, αντιθέτως Ρώμη πήγες και πάλι επιλέγεις Ιταλία!!
Εύγε τέκνο μου!! Είσαι στον σωστό δρόμο!!!
 

sakisman

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ακόμη, κάπου...
Ταξίδι-Όνειρο
Φεγγάρι
Κοίτα το κέντρο της Ρώμης είναι απλά θεικό επιβλητικότατο και ξέρουν και πως να το προβάλλουν οι άτιμοι. Όμως και το Παρίσι κάτι θα έχει δεν μπορεί για να το ακολουθουν πιστα τόσοι άνθρωποι. Θέμα γούστου είναι. Εγώ προσωπικά θα αγόραζα πολύ ευχαρίστως ένα σπιτάκι στην Πράγα, σε ένα μαύρο κτίριο απέναντι απο το ρολόι δίπλα στην εβραική συναγωγή, ναι εκείνο με τα χρυσά κάγκελα και τα τις ωραίες διακοσμήσεις γύρω γύρω. Το έχω άνετα αλλά χρειάζομαι οικονομικό σπόνσορα.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Κοίτα το κέντρο της Ρώμης είναι απλά θεικό επιβλητικότατο και ξέρουν και πως να το προβάλλουν οι άτιμοι. Όμως και το Παρίσι κάτι θα έχει δεν μπορεί για να το ακολουθουν πιστα τόσοι άνθρωποι. Θέμα γούστου είναι. Εγώ προσωπικά θα αγόραζα πολύ ευχαρίστως ένα σπιτάκι στην Πράγα, σε ένα μαύρο κτίριο απέναντι απο το ρολόι δίπλα στην εβραική συναγωγή, ναι εκείνο με τα χρυσά κάγκελα και τα τις ωραίες διακοσμήσεις γύρω γύρω. Το έχω άνετα αλλά χρειάζομαι οικονομικό σπόνσορα.
Σαφώς και πρέπει να πας και στο Παρίσι...Άλλωστε έχει κι ωραία ιταλικά εστιατόρια!!!
Τώρα που είστε νέοι χαρείτε την Ιταλία, Παρίσι πας κι αργότερα:D
 

sakisman

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ακόμη, κάπου...
Ταξίδι-Όνειρο
Φεγγάρι
Δεν είδα σχόλιο για την σφήνα της Πράγας!!!
 

elle79

Member
Μηνύματα
6
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία και πάλι Ιταλία!!!
Τώρα μιλάμε για Ιταλία. Η Πράγα να κάτσει στα αυγά της.:mad: Και η σύζυγος (αν θες να ξέρεις) MONO στη Ρώμη παίρνει σπίτι. :haha: Α και τα ποδήλατα θα μείνουν σπίτι
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.021
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Σαφώς και πρέπει να πας και στο Παρίσι...Άλλωστε έχει κι ωραία ιταλικά εστιατόρια!!!
Τώρα που είστε νέοι χαρείτε την Ιταλία, Παρίσι πας κι αργότερα:D
Που κολλάει τώρα το Παρίσι? Μήπως βρίσκεσαι νοητικά σε άλλο θέμα?
ΟΚ, το Παρίσι μπορεί να είναι η ομορφότερη πόλη, αλλά υπάρχουν κι άλλοι ταξιδιωτικοί προορισμοί. Παντού πάμε.... (Και ναι, κι εγώ πήγα πρώτη φορά στη Ρώμη πριν πάω πρώτη φορά στο Παρίσι... Ε, ΚΑΙ?)
Επίσης, η Ρώμη, που κολλάει? Για ΣΙΚΕΛΙΑ είναι το θέμα. Ευτυχώς Ιταλία δεν είναι μόνο η Ρώμη... Τα αξιοθέατα της Ρώμης ενδιαφέροντα είναι. Πας μια φορά και τα βλέπεις. Μέχρις εκεί. Από κει και μετά, για φαγητό, διασκέδαση, εξελισσόμενο πολιτισμό, φυσικά τοπία και πανέμορφα χωριά, δε χρειάζεται να υποβληθείς στο μαρτύριο της Ρώμης. Ο Ιταλικός Βορράς & ο Νότος να είναι καλά...
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Που κολλάει τώρα το Παρίσι? Μήπως βρίσκεσαι νοητικά σε άλλο θέμα?
ΟΚ, το Παρίσι μπορεί να είναι η ομορφότερη πόλη, αλλά υπάρχουν κι άλλοι ταξιδιωτικοί προορισμοί. Παντού πάμε.... (Και ναι, κι εγώ πήγα πρώτη φορά στη Ρώμη πριν πάω πρώτη φορά στο Παρίσι... Ε, ΚΑΙ?)
Επίσης, η Ρώμη, που κολλάει? Για ΣΙΚΕΛΙΑ είναι το θέμα. Ευτυχώς Ιταλία δεν είναι μόνο η Ρώμη... Τα αξιοθέατα της Ρώμης ενδιαφέροντα είναι. Πας μια φορά και τα βλέπεις. Μέχρις εκεί. Από κει και μετά, για φαγητό, διασκέδαση, εξελισσόμενο πολιτισμό, φυσικά τοπία και πανέμορφα χωριά, δε χρειάζεται να υποβληθείς στο μαρτύριο της Ρώμης. Ο Ιταλικός Βορράς & ο Νότος να είναι καλά...
Ένα prosecco στον κύριο γρήγορα παρακαλώ..Διάβασε πιο πάνω και θα καταλάβεις..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.920
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom