ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΔΙΑΚΟΠΩΝ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ

dimitris70

Member
Μηνύματα
97
Likes
20
Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις! Θα επικεντρωθώ σε Χανιά και Ρέθυμνο, λοιπόν, και το επόμενο καλοκαίρι στους άλλους 2 νομούς!
Γειά σου και από μένα και καλώς να ορίσεις στο πανέμορφο νησί μας.
Καλή ιδέα να επικεντρωθείς σε δύο νομούς για αρχή και να αφήσεις δανεικά για την επόμενη φορά.
Όταν πάντως αποφασίσεις να βρεθείς κεντρικά-ανατολικά στείλε προσωπικό μήνυμα.
 

dimitris70

Member
Μηνύματα
97
Likes
20
Πληροφοριες θα δεις πολλες στην αναζητηση....αν θελεις κατι συγκεκριμενο ειμαστε ολοι στη διαθεση σου.....μολις γυρισα απο Χανια....πολυ ωραιο καφε το ΑΣΤΡΑ καινουργιο θα ειναι....για να μου εχει ξεφυγει.....
Έυη μου συμφωνώ και εγώ ότι είναι ωραίο το καφέ ΑΣΤΡΑ αλλά είναι λίγο παράξενο να πίνεις καφέ δίπλα στον χώρο που τον έχεις συνδυάσεις με ξενύχτι, άσχημο μεθύσι και άφθονα γαρύφαλλα....
Δεν ξέρω αν ανοίγει αρκετά πρωί ώστε να πηγαίνεις από το ένα μαγαζί στο άλλο.....
Πάντως δουλεύει αρκετούς μήνες, προσωπικά το επισκέφθηκα φθινόπωρο.
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
φετος στην αρχη της σεζον ανοιξε το καφε αστρα.
να πω την αληθεια δεν ειναι του γουστου μου,πολυ μοντερνο το βρισκω...αλλα ειναι σε πολυ καλη θεση και αυτη η τζαμαρια του που βλεπει στην θαλασσα αλλ πραγμα!
ο δημητρης εχει και το δικιο του,διπλα ειναι το μπουζουξιδικο οπου εχουμε περασει πολλες ωρες απο την ζωη μας και μας φαινεται περιεργο να παμε για καφε τωρα........
 

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
Είχα πάει για Πάσχα εκεί 5 μέρες και είδα αρκετά πράγματα ενδιαφέρον, φυσικά όμως μόνο μια φορά το καθένα... Θα'θελα να είχα 10 μέρες, να πήγαινα ξανά στους τόπους που μου άρεσαν, ή τουλάχιστο να τους απολαύσω περισσότερο... Π.χ. προς Αιλούντα και Αγιο Νικόλαο θα ξανα έκανα σίγουρα την διαδρομή... 15 μέρες είναι υπεραρκετές..
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Είχα πάει για Πάσχα εκεί 5 μέρες και είδα αρκετά πράγματα ενδιαφέρον, φυσικά όμως μόνο μια φορά το καθένα... Θα'θελα να είχα 10 μέρες, να πήγαινα ξανά στους τόπους που μου άρεσαν, ή τουλάχιστο να τους απολαύσω περισσότερο... Π.χ. προς Αιλούντα και Αγιο Νικόλαο θα ξανα έκανα σίγουρα την διαδρομή... 15 μέρες είναι υπεραρκετές..
H Eλουντα μαζευει το vip τουρισμο του νησιου ....γιατι τα ακριβοτερα και πιο χλιδατα ξενοδοχεια βρισκονται εκει....υπαρχουν ομως και οικονομικα καταλυματα για οποιον ενδιαφερεται
Απλα ειναι σε καλο σημειο....αν καποιος θελει να συνδιασει εκδρομες στην ανατολικη πλευρα του νησιου
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ε15 μέρες είναι υπεραρκετές..
Συγνώμη αλλά 15 μέρες δε φτάνουν ούτε για τα ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ! :) Όσο περισσότερο χρόνο διαθέσει κανείς για την Κρήτη, τόσο το καλύτερο. Είναι τεράστιο μέρος, που κατά τη γνώμη μου και 40 μέρες να γυρίζει κανείς συνεχόμενα, πάντα κάτι θα έχει να κάνει, να βλέπει συνέχεια ξεχωριστά, όμορφα και διαφορετικά μέρη. Εγώ 5 χρόνια σπούδαζα και ακόμα έχω πολλά να δώ, παρόλο που είχα αμάξι και φυσικά γυρνούσα όσα μπορούσα...Τώρα...όποτε μου δοθεί ευκαιρία για 2 εβδομάδες θα πάω για τα υπόλοιπα. Για λιγότερο διάστημα πάω εξωτερικό, δεν αξίζει να πάω Κρήτη και πάλι να αφήσω μέρη που να μην έχω επισκεφθεί...
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Πάλι θα γκρινιάξω χρονιάρες μέρες.
Ο άνθρωπος έκανε μια γενική ερώτηση για το αν αξίζει να έλθει Κρήτη.
Προφανώς θα πάρει την άδεια του :bleh: και θα έλθει λίγες μέρες να την γνωρίσει και να ξεκουρασθεί.:clap:
Και ερχόμαστε εμείς και λέει ότι πρέπει να ρθεις 29 μέρες ο ένας, 44 ο άλλος, δύο μήνες ανά Νομό ο τρίτος και πούλατα όλα και έλα μόνιμα ο τέταρτος:(.
Συγνώμη αλλά Δεν είναι βοήθεια αυτή. Πέιτε του μερικά ωραία μέρη για πιο γνώστες, δυο παραλίες τι πρέπει να προσέξει κλπ. Ετσι όπως του τα είπατε μάλλον δεν θα έλθει καθόλου. :haha:
Και την αγαπάω την Κρήτη ρε γαμότο....
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Πάλι θα γκρινιάξω χρονιάρες μέρες.
Ο άνθρωπος έκανε μια γενική ερώτηση για το αν αξίζει να έλθει Κρήτη.
Προφανώς θα πάρει την άδεια του :bleh: και θα έλθει λίγες μέρες να την γνωρίσει και να ξεκουρασθεί.:clap:
Και ερχόμαστε εμείς και λέει ότι πρέπει να ρθεις 29 μέρες ο ένας, 44 ο άλλος, δύο μήνες ανά Νομό ο τρίτος και πούλατα όλα και έλα μόνιμα ο τέταρτος:(.
Συγνώμη αλλά Δεν είναι βοήθεια αυτή. Πέιτε του μερικά ωραία μέρη για πιο γνώστες, δυο παραλίες τι πρέπει να προσέξει κλπ. Ετσι όπως του τα είπατε μάλλον δεν θα έλθει καθόλου. :haha:
Και την αγαπάω την Κρήτη ρε γαμότο....
Εχεις δικοιο φιλε μου τη μπερδεψαμε αρκετα τη τανια μας... αλλα μη στενοχωριεσαι.....μολις τακτοποιηθουν ολα και μας δωσει τις ημερομηνιες....εδω ειμαστε ολοι και θα βοηθησουμε....:clap::clap:
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Πάλι θα γκρινιάξω χρονιάρες μέρες.
Ο άνθρωπος έκανε μια γενική ερώτηση για το αν αξίζει να έλθει Κρήτη.
Προφανώς θα πάρει την άδεια του :bleh: και θα έλθει λίγες μέρες να την γνωρίσει και να ξεκουρασθεί.:clap:
Και ερχόμαστε εμείς και λέει ότι πρέπει να ρθεις 29 μέρες ο ένας, 44 ο άλλος, δύο μήνες ανά Νομό ο τρίτος και πούλατα όλα και έλα μόνιμα ο τέταρτος:(.
Συγνώμη αλλά Δεν είναι βοήθεια αυτή. Πέιτε του μερικά ωραία μέρη για πιο γνώστες, δυο παραλίες τι πρέπει να προσέξει κλπ. Ετσι όπως του τα είπατε μάλλον δεν θα έλθει καθόλου. :haha:
Και την αγαπάω την Κρήτη ρε γαμότο....
Χαχαχαχα, καλά τα λές τώρα, η αλήθεια είναι! Αλλά το ότι οι 15 μέρες είναι υπεραρκετές που χτύπησε κάπως :D Ναι...Στις 15 μέρες είναι καλά να δεί κανείς Ελαφόνησο και Μονή Πρεβέλη, τα Χανιά, τον Μπάλο και...τη Σπιναλόγκα αν έχει διαβάσει και το βιβλίο ''το νησί'' :haha:
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Παιδια συγνωμη αν γινομαι γραφικος,αλλα δεν ακουσα κανεναν να λεει για Κνωσο .... Και επισης συστηνω ανεπιφυλακτα παραλιες νοτιας Κρητης αν εχεις ορεξη να πας καπου ηρεμα να απολαυσεις το μπανιο σου .. Απο Λασιθι μεχρι Χανια οι επιλογες ειναι παρα πολλες και ολες εκπληκτικες .. Χρυση,Μαριδακι,Βουιδοματος(οχι ο βοιδοματης ο ποταμος),Τρεις Εκκλησιες,Μονη Κουδουμα,Μονη Πρεβελη,Αγιος Παυλος,Δαμνονι,Παλαιοχωρα,Ελαφονησος ειναι μονο μερικες απο τις επιλογες που εχεις ;)
Οπου και να πας ειναι σιγουρο οτι θα περασεις αξεχαστα ..
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Είχα πάει Κρήτη το Σεπτέμβρη που μας πέρασε για 8 μέρες. Είμαι άτομο που συνεχώς βρίσκεται σε δράση και δε κάθεται με τις ώρες σε μια παραλία ή σε κάποιο καφέ. Συνεπώς σε αυτό το διάστημα είδα αρκετά καλά τους Ν. Ηρακλείου και Ρεθύμνου και έκανα και μία μονοήμερη στον Αγ. Νικόλαο. Τώρα απομένουν για το επόμενο ταξίδι ο Ν. Χανίων και τα υπόλοιπα του Ν. Λασιθίου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.747
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom