ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΔΙΑΚΟΠΩΝ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Παιδια συγνωμη αν γινομαι γραφικος,αλλα δεν ακουσα κανεναν να λεει για Κνωσο .... Και επισης συστηνω ανεπιφυλακτα παραλιες νοτιας Κρητης αν εχεις ορεξη να πας καπου ηρεμα να απολαυσεις το μπανιο σου .. Απο Λασιθι μεχρι Χανια οι επιλογες ειναι παρα πολλες και ολες εκπληκτικες .. Χρυση,Μαριδακι,Βουιδοματος(οχι ο βοιδοματης ο ποταμος),Τρεις Εκκλησιες,Μονη Κουδουμα,Μονη Πρεβελη,Αγιος Παυλος,Δαμνονι,Παλαιοχωρα,Ελαφονησος ειναι μονο μερικες απο τις επιλογες που εχεις ;)
Οπου και να πας ειναι σιγουρο οτι θα περασεις αξεχαστα ..
Aγαπητε orestcrete συστησαμε καποια μερη που πρεπει να δει η Τανια....αν ομως δεν μας δωσει ημερομηνιες και τοπο διαμονης δεν μπορουμε να της φτιαξουμε το προγραμα
Π,χ αν επιλεξει τα Χανια...δεν μπορω να τη στειλω για μπανιο στη Καραβοβρυση....ουτε στους Καλους Λιμενες.....και βεβαια η νοτια Κρητη εχει αλλη ομορφια....για καποιον που θελει μη τουριστικα μερη και αραλικι !!
Κνωσσο και Φαιστο τη συστηνουμε παντα αλλα ενημερωνουμε τι επικρατει εκει Ιουλιο και Αυγουστο....προβλημα παρκινκ, ατελειωτη αναμονη, κ.λ.π
Αν διαβασεις καποια αλλα τοπικ εχουμε γραψει ολες τις παραλιες που εδωσες
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
...να δεις κανείς Ελαφόνησο και Μονή Πρεβέλη, τα Χανιά, τον Μπάλο και...τη Σπιναλόγκα αν έχει διαβάσει και το βιβλίο ''το νησί'' :haha:
Τώρα χτύπησες κέντρο. :D
Θα πρόσθετα και την παραλία κάτω από το Φραγκοκάστελλο που για μένα είναι από τις καλύτερες παραλίες που έχω κολυμπήσει !!!!:bleh::bleh::bleh:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Τώρα χτύπησες κέντρο. :D
Θα πρόσθετα και την παραλία κάτω από το Φραγκοκάστελλο που για μένα είναι από τις καλύτερες παραλίες που έχω κολυμπήσει !!!!:bleh::bleh::bleh:
Ψηφιζω και εγω Φραγκοκαστελλο για τη παραλια του και για το καταπληκτικο φαγητο.....ταβερνα Ορθη Αμμος....μπαλκονι πανω στο βραχο....σαν να εισαι σε κρουαζιεροπλοιο...
 

charota

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
μόλις γύρισα...
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Aν εχεις 2 εβδομαδες καλο ειναι να δεις 2 νομους...εδω οι αποστασεις ειναι πολυ μεγαλες και οι δρομοι το καλοκαιρι μποτιλιαρισμενοι....
Αποφυγε τον Αυγουστο αν μπορεις..... αν θελεις ησυχια , ηρεμια προτιμησε το νομο Λασιθιου....για πρωτη φορα που ερχεσαι.....δες το Ρεθυμνο και τα Χανια.....η καλλιτερη εποχη ειναι ο Σεπτεμβρης ...εχει φυγει ο καταποντισμος , και υπαρχει σχετικη ηρεμια.....

Συμφωνώ για Σεπτέμβρη, συνήθως έχει και καλύτερες θάλασσες, καθώς ηρεμούν τα μελτέμια που πλέον μας επισκέπτονται τον Άυγουστο.;)
 

charota

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
μόλις γύρισα...
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
..2 εβδομαδες για 2 νομους που θα επιλεξεις αρκετες ειναι αρκει να αποφυγεις Αυγουστο οπως τα ειπε η Ευη...εγω να πω για τη βενζινη στα Χανια που ανεβαινει ανα 2ωρο λες και ειναι χρηματηστηριο... παρακολουθω ενα βενζιναδικο πηγαινοντας στη δουλεια που γνωριζω πως ειναι απαταιωνας.. :Dλοιπον πεμπτη μεσημερι τιμη 1,44, πεμπτη βραδυ 1,48 Παρασκευη μεσημερι 1,507 και μετα απο 2 ωρες 1,516..σημερα δεν περασα γιατι επρεπε να κρατω και λοσταρι!!!!!!!!!!!:bleh: εχουν ξεφυγει εντελως!
Πέσ τα!!! Και που να πιάσει το καλοκαίρι δηλαδή! Αισχροκέρδια στο φούλ! (το λοστάρι είναι το ίδιο πράγμα με το στυλιάρι??)
 

axyliatos

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Πάλι θα γκρινιάξω χρονιάρες μέρες.
Ο άνθρωπος έκανε μια γενική ερώτηση για το αν αξίζει να έλθει Κρήτη.
Προφανώς θα πάρει την άδεια του :bleh: και θα έλθει λίγες μέρες να την γνωρίσει και να ξεκουρασθεί.:clap:
Και ερχόμαστε εμείς και λέει ότι πρέπει να ρθεις 29 μέρες ο ένας, 44 ο άλλος, δύο μήνες ανά Νομό ο τρίτος και πούλατα όλα και έλα μόνιμα ο τέταρτος:(.
Συγνώμη αλλά Δεν είναι βοήθεια αυτή. Πέιτε του μερικά ωραία μέρη για πιο γνώστες, δυο παραλίες τι πρέπει να προσέξει κλπ. Ετσι όπως του τα είπατε μάλλον δεν θα έλθει καθόλου. :haha:
Και την αγαπάω την Κρήτη ρε γαμότο....
 

axyliatos

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Αυτή είναι η σωστή απάντηση, του φίλου orestcrete !!!
θα επισκεφθώ το Νησί σας τον Αύγουστο για 8 ημέρες.
Θα έχω αυτοκίνητο και δε με πειράζει το πήγαινε - έλα.
Θέλω να δω όλη την Κρήτη. Δηλαδή τις τουριστικές περιοχές, αντιπροσωπευτικά χωριά κτλ.
Μπορεί κάποιος να προγραμματίσει τις διακοπές μου για να κλείσω και ξενοδοχεία ανάλογες ημέρες ?
Ευχαριστώ
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Αυτή είναι η σωστή απάντηση, του φίλου orestcrete !!!
θα επισκεφθώ το Νησί σας τον Αύγουστο για 8 ημέρες.
Θα έχω αυτοκίνητο και δε με πειράζει το πήγαινε - έλα.
Θέλω να δω όλη την Κρήτη. Δηλαδή τις τουριστικές περιοχές, αντιπροσωπευτικά χωριά κτλ.
Μπορεί κάποιος να προγραμματίσει τις διακοπές μου για να κλείσω και ξενοδοχεία ανάλογες ημέρες ?
Ευχαριστώ
Φίλε κι εγω για 8 μέρες θα πάω αύριο στην Κρήτη και θέλω να την δώ όλη (τα βασικά δηλαδή).
Θα μείνω 3 μέρες Αγ. Νικόλαο και 5 Χανιά και θα νοικιάσω και αυτοκίνητο.
Το θέμα μου ήταν αυτό: http://www.travelstories.gr/community/threads/Κρήτη-για-8-μέρες.45699/
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom