Διαδικασία έκδοσης διαβατηρίου

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
ναι , απο εκει ειδα αυτα που εγραψα :D

απλα φανταζομαι οτι το χαρτι απο την υπηρεσια που το δηλωσα και εχει ημερομηνια πριν 15 μηνες δε θα γινει δεκτο, αφου πιο κατω γραφει οτι τα εγγραφα που θα καταθεσω πρεπει να ειναι ημερομηνιας ως και εξι μηνες...
 

tsikarita

Member
Μηνύματα
91
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ_ΚΟΥΒΑ
πιθανόν..καλύτερα να έπαιρνες ένα τηλέφωνο να ρωτούσες πρώτα(αν και δεν το σηκώνουν)τουλάχιστον ξαναπροσπάθησε για να μην τρέχεις άδικα.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
πιθανόν..καλύτερα να έπαιρνες ένα τηλέφωνο να ρωτούσες πρώτα(αν και δεν το σηκώνουν)τουλάχιστον ξαναπροσπάθησε για να μην τρέχεις άδικα.
πηρα στο αρμοδιο της περιοχης μου, εχει αυτοματο, σε στελνει σε αλλο τηλ, μετα αυτοματο....θα δοκιμασω σε αλλο γραφειο απο αυριο και στη χειροτερη θα παω απο κει....

μια ακρη θα βγει.....

μακαρι να μη το χα χασει, τσαμπα χρηματα και ταλαιπωρια, εχασα και τις σφραγιδουλες αναμνηστικα της ασιας:(
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Αν πας εκεί θα σε εξυπηρετήσουν μια χαρά, τζάμπα χρόνο χάνεις με τα τηλέφωνα.
 
Last edited by a moderator:

tsikarita

Member
Μηνύματα
91
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ_ΚΟΥΒΑ
Δεν χάνει και απίστευτο χρόνο αν ξαναπάρει ένα τηλέφωνο...θεωρώ πάντως ότι είναι ασυνεπείς στις υποχρεώσεις τους σε αύτο το αστυνομικό τμήμα.Θα πρεπε να είναι εκεί να σηκώνουν τα τηλέφωνα και να εξυπηρετούν τον κόσμο..
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
προς καθε ενδιαφερομενο

τελικα μου ειπαν απο γραφειο της καλλιθεας( μονο αυτοι απαντησαν απο τα 3-4 που πηρα) οτι αν δε μπορω εγω να παω να παρω χαρτι , θα καθυστερησει λιγο η εκδοση καθως θα πρεπει να ζητησουμε να σταλθει το χαρτι απο θεσσαλονικη και μετα να ξεκινησει η διαδικασια.....
 

ovem

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Παιδιά συγνώμη που νεκρανασταίνω ένα παλιο thread αλλά θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει δυνατότητα να αγοράσω παράβολα για διαβατήριο σε σημείο εκτός εφορίας π.χ. βιβλιοπωλείο ή φωτοτυπάδικο.
Ξέρει κανείς;
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Παίξε και ένα λότο τώρα.
http://www.newsbeast.gr/financial/a...ilotiki-efarmogi-tou-ilektronikou-paravolou-/

Ακόμα όμως απο ότι βλέπω δεν θα πουλάνε για διαβατήρια. Οπότε, πας στην πατροπαράδοτη μέθοδο "βιβλιοπωλείο δίπλα στο Α/Τ". Δεν μου έχει τύχει να μην υπάρχει παραβολάδικο/φωτογραφείο/φωτοτυπείο/μπουγατσερί δίπλα σε Α/Τ.
Μην πας σε εφορία. Πήγαινε στο Α/Τ και ρώτα απο πού να πάρεις παράβολα. Κατά 99% θα έχει εκεί δίπλα.

υγ. άμα το έχεις άγχος, πάρε και απο εδώ:
http://parabola.gr/
(τελευταία φορά πήρα απο εκεί, απλά και μόνο γιατί μένει συνάδελφος δίπλα)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.472
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom