Διακοπές Ελλάδα με μικρά παιδιά

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.806
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Δεν μας ζάλισες, άλλωστε τα έχουμε περάσει..(και σχεδόν ξεχάσει).
Μη σε πιάνει πανικός, απλά προσαρμόζεις λίγο το πρόγραμμα σου σύμφωνα με τις ανάγκες του μωρού
Θα το δεις στη πράξη.
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Γιάννενα,Βολος με εξορμησεις στο Πηλιο,Μέτσοβο,Καρπενησι με τα γυρω χωρια.Αρκετες επιλογές,ισως Γιάννενα καλυτερα που κανεις αυθημερον Ζαγοροχώρια η Μετσοβο.
 

vaso1

Member
Μηνύματα
57
Likes
29
Ευχαριστώ πολύ.. μια φίλη μου πρότεινε να κλείσω Γιάννενα και να παω και μια βόλτα προς το παπιγκο αλλα ίσως λεει καλύτερα με μωρό να μείνω μέσα στη πόλη.. Ίσως τη ακούσω..κάπως έτσι θα το κάνω λατρεύω ήπειρο
 

vaso1

Member
Μηνύματα
57
Likes
29
Γεια σας..θέλουμε να παμε τις πρώτες διακοπές μας με τον άντρα μου με την 8 μηνών μπεμπα μας..αλλα θέλουμε βουνό γιατί μένουμε Ναύπακτο κι έχουμε πήξει από θάλασσα.. που θα μας προτείνατε από αυτα τα 3 μέρη?θέλουμε κάπου ωραία αλλα Όχι να βαρεθούμε κιολας τελείως ερημικα
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Το Πήλιο είναι το πιο "εύκολο", προσβάσιμο, ήπιο, καλλιεργημένο, πυκνοκατοικημένο (λέμε τώρα), με πολλά χωριά και υπηρεσίες, οικογενειακό δηλαδή.
Το Καρπενήσι και τα πέριξ, επίσης όμορφο και κάπου στη μέση σε σχέση με τα Ζαγοροχώρια, που είναι η πιο "άγρια" περιοχή από τις τρεις. Την προτείνω για αργότερα, όταν η οικογένεια θα μπορεί να κάνει πεζοπορίες...
 

vaso1

Member
Μηνύματα
57
Likes
29
Ναι αλλα έχει πράγματα να κάνεις για 2 μερες η θα βαρεθούμε?αν διαλέξαμε Ζαγοροχώρια θα μέναμε Γιάννενα που υπαρχει πληθώρα επιλογων έχω πάει 2 φορες και τα εχω ερωτευτεί .
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Νομίζω ότι για την ηλικία του μωρου σου τα βασικά είναι να μην κάνεις πολύωρο ταξίδι και στο μερός που θα πας να μην είναι σε μεγάλη απόσταση Νοσοκομείο (μακριά από εμάς)
Μονεμβασια λοιπόν δεν θα πρότεινα για αυτούς τους λόγους.
Νομιζω ότι η Βυτίνα (ως πιο οικονομική επιλογή) είναι μια καλή βάση για εξορμήσεις σε Στεμνίτσα, Δημητσάνα, Λαγκάδια, Λιμπόβισι κλπ.
Το Καρπενήσι επίσης είναι καλή επιλογή με ωραία χωριά αλλα έχει μπόλικες στροφές
Ιωάννινα πανέμορφα και οχι μακριά από εσένα .
Αλλά το πάπιγκο είναι μια ωρα και...
Καλή επιλογή
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
παιδια θελώ και εγω βοηθεια.. θελουμε να παμε χριστουγεννα με τον αντρα μου και τον 2 χρονων γιο μας ενα 4μερο. μενουμε χανια οποτε θα παμε ειτε με αεροπλανο αθηνα, ειτε θεσσαλονικη. που θα μπορουσαμε να παμε σε αποσταση 4 ωρων το πολυ?? περισυ πηγαμε τρικαλα μετεωρα..γενικα εχουμε παει μονοι μας καρπενησι, θεσσαλονικη, ναουσα βεροια, πηλιο..
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.299
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
παιδια θελώ και εγω βοηθεια.. θελουμε να παμε χριστουγεννα με τον αντρα μου και τον 2 χρονων γιο μας ενα 4μερο. μενουμε χανια οποτε θα παμε ειτε με αεροπλανο αθηνα, ειτε θεσσαλονικη. που θα μπορουσαμε να παμε σε αποσταση 4 ωρων το πολυ?? περισυ πηγαμε τρικαλα μετεωρα..γενικα εχουμε παει μονοι μας καρπενησι, θεσσαλονικη, ναουσα βεροια, πηλιο..
Πάρε το καράβι από Κίσσαμο και πηγαίνετε Μάνη - Μεσσηνία με το ΙΧ σας
 

vaso1

Member
Μηνύματα
57
Likes
29
Και πάλι γεια σας..μένω Ναυπακτο και θέλουμε να πάμε οικογένειακα διακοπές με την ενάμιση χρόνων κορούλα μας..σκεφτόμουν για Πάργα Παξούς Μάνη αλλά και Αστυπάλαια η σιφνο..βέβαια τα νησιά αυτά είναι λίγο μακριά και φοβάμαι μη ταλαιπωρηθεί η μικρή..άλλο μέρος για διακοπές με παιδί τέτοιας ηλικιας;
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Τα μέρη που γράφεις είναι πανέμορφα και τα έχω επισκεφθεί όλα πλην Αστυπάλαιας.
Πλην όμως λόγω των φετινών ιδιαίτερων συνθηκών προσωπικά δεν θα διάλεγα μέρος χωρίς άμεση πρόσβαση διαφυγής και να είναι πλησίον Νοσοκομείου.
Από τα μέρη που σκέφτεσαι μάλλον Πάργα θα διάλεγα.

Μεσσηνία έχετε πάει; Υπάρχει πληθώρα όμορφων επιλογών και είναι εύκολα προσβάσιμη
 

vaso1

Member
Μηνύματα
57
Likes
29
Τα μέρη που γράφεις είναι πανέμορφα και τα έχω επισκεφθεί όλα πλην Αστυπάλαιας.
Πλην όμως λόγω των φετινών ιδιαίτερων συνθηκών προσωπικά δεν θα διάλεγα μέρος χωρίς άμεση πρόσβαση διαφυγής και να είναι πλησίον Νοσοκομείου.
Από τα μέρη που σκέφτεσαι μάλλον Πάργα θα διάλεγα.

Μεσσηνία έχετε πάει; Υπάρχει πληθώρα όμορφων επιλογών και είναι εύκολα προσβάσιμη
Ναι έχεις δίκιο σαυτο..όχι δε έχω πάει .θα μπορούσες να μου πεις μέρος να μείνω;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.651
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom