Διακοπές κοντά στην Αθήνα για έγκυο!!! Πού;;;;;

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Το Πορτο Γερμενο ειναι διπλα κι η παραλια του αξιζει πολυ. Δε ξερω αν ειναι ωραια εκει γενικα κι αν εχει και τιποτα αλλο να κανεις αλλα ειναι παραθεριστικο μερος με ωραια θαλασσα. Ψαξ'το.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
προς ξυλόκαστρο όμως, οι θάλασσες δεν λενε και πολλα!

δινω κεγω ψηφο σε ύδρα ή πορο..

Στο Λουτράκι και κυρίως στη Λίμνη όμως μια χαρά είναι.
Συμφωνώ δε ότι ο Πόρος είναι μια χαρά, αλλά με το αυτοκίνητο απέχει 2 1/2 ώρες και τα ιπτάμενα που κάνουν μία ώρα δεν είναι και τόσο συχνά, σε περίπτωση που τύχει κάτι έκτακτο.
Στη δε Υδρα οι παραλίες δεν έχουν και την ευκολότερη πρόσβαση.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Καλησπέρα παιδιά!
Είμαι εγκυούλα (τεσσάρων μηνών) και ψάχνω για διακοπές το καλοκαίρι. Σκέφτομαι για κάπου κοντά στην Αθήνα, λόγω ανασφάλειας!!!!! :haha:

Να παρατήσουμε το αυτοκίνητο και να χαρούμε τις διακοπές μας!!!!

Περιμένω προτάσεις!!!!!!!!!!!!!! :clap::clap::clap:
Ευχαριστώ!!!!!!!!!!! :lol:
Να παρεις το Μετρο ή το ποδηλατο και να πας Συνταγμα...

Και κοντα στην Αθηνα και χωρις αυτοκινητο και καλα θα περασεις!!!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Να παρεις το Μετρο ή το ποδηλατο και να πας Συνταγμα...

Και κοντα στην Αθηνα και χωρις αυτοκινητο και καλα θα περασεις!!!


ε πάλι καλά που δεν τις πρότεινες να πάει στην Χαλκιδική :shock:.


Στο τελευταίο Post η Ερση σου έδωσε την καλύτερη πρόταση
Σούνιο και είσαι δίπλα και σε καθαρά νερά .
Θα σου πρότεινα το grecotel Capesounio αλλά είναι μάλλον ακριβό για τα χρήματα που θες να δώσεις .


Ηθελα να'ξερα όσοι προτείνουν την Αγία Αννα τις Ροβιές και την Λίμνη αν έχουν πάει πραγματικά και τι ακριβώς τους άρεσε :shock::shock:.
Η διαδρομή είναι μόνο για εμετούς λόγω στροφών και η περιοχή πάτος ολικής !!!!!!!!!!! πλήν της Λίμνης που είναι κάπως υποφερτή .
Και τα ξενοδοχεία που σου πρότεινε ο dik7 που είναι άπαιχτα δεν είναι στα χρήματα σου .
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Στο τελευταίο Post η Ερση σου έδωσε την καλύτερη πρόταση
Σούνιο και είσαι δίπλα και σε καθαρά νερά .
Θα σου πρότεινα το grecotel Capesounio αλλά είναι μάλλον ακριβό για τα χρήματα που θες να δώσεις .

Πως δεν πρότεινες το grand resort lagonisi;
Εσύ είσαι χειρότερος από μένα:haha::haha::haha:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Με το μπαρδον δηλαδη,αλλα διακοπες ειναι αυτες ή ο εφιαλτης στο δρομο με τις λευκες???:shock:
Ε,ναι,θα συμφωνησω με τον tripakia λοιπον..:D
Περα απο την πλακα,τοχεις σκεφτει οτι θα χαλασεις λεφτα χωρις να το ευχαριστηθεις πραγματικα??
Ολο απαγορευσεις... Οχι μακρυα,οχι κρυα θαλασσα,οχι ηλιος,οχι κουραση,αλλαζε μαγιω μετα,οχι μπυριτσες..
Δεν κρατατε τα χρηματα σας να το ευχαριστηθειτε με το καλο οταν ερθει ο μπεμπης???:clap::clap::clap:
Αποψη μου φυσικα απο προσωπικη εμπειρια και μονο..Εγω ουτε που βουτηξα το ποδαρακι μου,κι αυτο οχι απο φοβο,αλλα εγω δεν μπορω τα μη. Ειμαι του ολα ή τιποτα..:bleh:
Φιλικα παντα!:)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κοίτα αν έμενα στην Κέρκυρα, θα ήμουν της γνώμης σου. Αν μένω μόνιμα στην Κυψέλη, όπου και να βρεθώ και να φυσάει η θαλάσσια αυρα αυγουστιάτικα είναι παράδεισος!
Δεν παίζεται η Αθήνα καλοκαιριάτικα!
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Σαυτο Ερση μου τι να πω...δεν ξερω...:roll:
Ειμαι τυχερη μαλλον που μενω σε νησι (μονο που το Βενιζελος μου πεφτει μακρυα)..:haha:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Γιατί τέτοια τρομοκρατία ρε κορίτσια? Αν μία γυναίκα έχει φυσιολογική εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα και επιπλοκές και δεν έχει τη κοιλιά τούρλα ακόμα, γιατί δε μπορεί να πάει να αράξει κάπου και να κάνει κανά μπανάκι?
 

etoile

Member
Μηνύματα
108
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολόκληρη η γη !!!
Να παρεις το Μετρο ή το ποδηλατο και να πας Συνταγμα...

Και κοντα στην Αθηνα και χωρις αυτοκινητο και καλα θα περασεις!!!
Ναι, αλλα θα πρεπει να κουβαλαω και πισινα μαζι, γιατι δεν εχει να κανω μπανιο εκει.... Πολυ κουραστικο μου φαινεται....
 

etoile

Member
Μηνύματα
108
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολόκληρη η γη !!!
Καταρχας σας ευχαριστω και παλι!!!
Και εγω το σκεφτομουν στην αρχη για τη θαλασσα, αλλα δε την παλευω να μεινω Αθηνα, εχω σταματησει και τη δουλεια, δε περνανε οι μερες...
Αμα βρω ενα καθαρο μερος δεν εχω θεμα. Θα παω και Σαλαμινα μερικες μερες, αλλα εκει δε θα κανω μπανιο με τιποτα!!!!
Υδρα-Σπετσες-Πορος, εχω παει βρε παιδια, ειλικρινα σας αρεσουν οι παραλιες εκει;;;;

Ψαχνοντας βρηκα μερη προς Κορινθία και Αχαϊα που ειναι κοντα (Διμηνιο, Ελαιωνας, Δερβενι). Τι λετε για εκει; Και ειναι νομιζω πιο κοντα απο Εύβοια και πιο καλος ο δρομος. Σαν μερη ομως λενε τιποτα;;;
 

etoile

Member
Μηνύματα
108
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολόκληρη η γη !!!
Σαυτο Ερση μου τι να πω...δεν ξερω...:roll:
Ειμαι τυχερη μαλλον που μενω σε νησι (μονο που το Βενιζελος μου πεφτει μακρυα)..:haha:
ΤΥΧΕΡΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:clap::clap::clap::clap::clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom