Διακοπές κοντά στην Αθήνα για έγκυο!!! Πού;;;;;

etoile

Member
Μηνύματα
108
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολόκληρη η γη !!!
Γιατί τέτοια τρομοκρατία ρε κορίτσια? Αν μία γυναίκα έχει φυσιολογική εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα και επιπλοκές και δεν έχει τη κοιλιά τούρλα ακόμα, γιατί δε μπορεί να πάει να αράξει κάπου και να κάνει κανά μπανάκι?
Εχεις απολυτο δικιο, αλλα στην Ελλαδα μας κανουν να νοιωθουμε οτι οι εγκυες ειναι και αναπηρες!! Μη σηκωσεις βαρια, μη κανεις το ενα, μη κανεις το αλλο!!! :shock::shock:
Εμενα ευτυχως ο γιατρος ειναι πολυυυυυ χαλαρος!!!
Απλα επειδη ειχα προβληματακια στην αρχη, θελω να ειμαι κοντα στην Αθηνα, προληπτικα. Αν δεν ειχα προβληματα και η εγκυμοσυνη μου ηταν 100% καλη, οπως στις περισσοτερες κοπελες, δε θα ειχα προβλημα να παω και Χαλκιδικη!!!!!:clap:
 
  • Like
Reactions: GTS

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Εχεις απολυτο δικιο, αλλα στην Ελλαδα μας κανουν να νοιωθουμε οτι οι εγκυες ειναι και αναπηρες!! Μη σηκωσεις βαρια, μη κανεις το ενα, μη κανεις το αλλο!!! :shock::shock:
Εμενα ευτυχως ο γιατρος ειναι πολυυυυυ χαλαρος!!!
Απλα επειδη ειχα προβληματακια στην αρχη, θελω να ειμαι κοντα στην Αθηνα, προληπτικα. Αν δεν ειχα προβληματα και η εγκυμοσυνη μου ηταν 100% καλη, οπως στις περισσοτερες κοπελες, δε θα ειχα προβλημα να παω και Χαλκιδικη!!!!!:clap:
Δεν ξέρω αν έχω δίκιο, απλά ρωτάω ως πραγματικά αδαής και ως πιθανόν παθών στο μέλλον (όχι εγώ, η γυναίκα μου :haha:).
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στα πέντε σημεία της Γης
etoile: Ίσως να έχεις δίκιο για τις παραλίες της Ύδρας, αλλά προσωπική γνώμη είναι και το μόνο αρνητικό στο νησί, ειδικώς γι' αυτό που ψάχνεις.
Οι Σπέτσες ωστόσο, έχουν μικρές αλλά πολύ όμορφες παραλίες, καθαρά νερά και κυρίως ησυχία. Όσες φορές έχω πάει, έχω καταευχαριστηθεί το μπάνιο στις Σπέτσες...
Η απόφαση δική σου βέβαια, απλά η πρότασή μου είχε να κάνει κυρίως σε σύγκριση με ό,τι προτάθηκε και προσωπική γνώμη τα νησάκια υπερτερούν των υπολοίπων.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
Υδρα-Σπετσες-Πορος, εχω παει βρε παιδια, ειλικρινα σας αρεσουν οι παραλιες εκει;;;;

Ψαχνοντας βρηκα μερη προς Κορινθία και Αχαϊα που ειναι κοντα (Διμηνιο, Ελαιωνας, Δερβενι). Τι λετε για εκει; Και ειναι νομιζω πιο κοντα απο Εύβοια και πιο καλος ο δρομος. Σαν μερη ομως λενε τιποτα;;;
και επειδη εχεις παει τί έγινε δηλαδή?δεν μπορούμε να τα χουμε όλα..και να μην εχεις ξαναπαει και κοντά στην αθήνα και καλές θάλασσες και καλές τιμές..και ναι, οι παραλίες στον πόρο και τις σπέτσες είναι πολύ ωραίες-όχι κυκλαδίτικες, αλλά και πάλι ωραιότατες (στην ύδρα είναι απλά καλές, τα νερά όμως πεντακάθαρα)..είσαι σίγουρη ότι τα έχεις γυρίσει τα νησιά??

σου έγραψα και παραπάνω..κοντά στο ξυλόκαστρο οι παραλίες δεν λένε απολύτως τίποτα..(γνώμη μου πάντα)!ειδικά για διμηνιό, μπορώ να σου πω ότι δεν είναι λίγες οι φορές που πάμε, αράζουμε στην παραλία και δεν μας κάνει καρδιά να βουτήξουμε (ούτε και βουτάμε τελικά)!έχει πέτρες μέσα στο νερό και σηκώνει εύκολα κύμα..
 

etoile

Member
Μηνύματα
108
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολόκληρη η γη !!!
Δεν ξέρω αν έχω δίκιο, απλά ρωτάω ως πραγματικά αδαής και ως πιθανόν παθών στο μέλλον (όχι εγώ, η γυναίκα μου :haha:).
Μη τρομαζεις!!! Εαν ειναι ομαλη η εγκυμοσυνη, δε θα εχετε κανενα περιορισμο. Δεν ισχυουν τα παλια ''μη το ενα, μη το αλλο''. Μονο τη διατροφη προσεχεις και ολα καλα!!!! :clap:
 

etoile

Member
Μηνύματα
108
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολόκληρη η γη !!!
Ναι, τα εχω γυρισει και δε μου αρεσαν οι παραλιες... Εκτος αυτου, ας πουμε οτι παω στην Υδρα και χτυπα ξυλο κατι γινει, ποσο ευκολο βλεπετε να ειμαι γρηγορα Αθηνα;;;; Γιατι για αυτο τον λογο απερριψα Κεα και Αιγινα...

Και δεν ειπα οτι ντε και καλα υπαρχει μερος κοντα με καθαρα νερα και ολα αυτα που θελω (παρολο που δε θεωρω οτι ζητησα κατι τρελο!!). Γι αυτο ρωτησα εσας, μηπως και καποιος ξερει κατι που δε το ξερω. Αν δεν υπαρχει, θα περιοριστω σε κατι λιγοτερο!!! Το Διμηνιο πχ μου το παρουσιασαν παραδεισο, ενω εσεις λετε αλλα. Γι αυτο ρωταω!!!

Και πιστευετε οτι 50-60 ευρω/βραδυ ειναι λιγα;;;; Με τετοια κριση;;; Δηλαδη εσεις ποσα δινετε;;; 200-300 ευρω ;;;;;;;;; Γιατι ουτε για να μεινω στο κεντρο στο Παρισι δεν εχω δωσει τοοοοσα!!!!!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
Ναι, τα εχω γυρισει και δε μου αρεσαν οι παραλιες... Εκτος αυτου, ας πουμε οτι παω στην Υδρα και χτυπα ξυλο κατι γινει, ποσο ευκολο βλεπετε να ειμαι γρηγορα Αθηνα;;;; Γιατι για αυτο τον λογο απερριψα Κεα και Αιγινα...

Και δεν ειπα οτι ντε και καλα υπαρχει μερος κοντα με καθαρα νερα και ολα αυτα που θελω (παρολο που δε θεωρω οτι ζητησα κατι τρελο!!). Γι αυτο ρωτησα εσας, μηπως και καποιος ξερει κατι που δε το ξερω. Αν δεν υπαρχει, θα περιοριστω σε κατι λιγοτερο!!! Το Διμηνιο πχ μου το παρουσιασαν παραδεισο, ενω εσεις λετε αλλα. Γι αυτο ρωταω!!!

Και πιστευετε οτι 50-60 ευρω/βραδυ ειναι λιγα;;;; Με τετοια κριση;;; Δηλαδη εσεις ποσα δινετε;;; 200-300 ευρω ;;;;;;;;; Γιατι ουτε για να μεινω στο κεντρο στο Παρισι δεν εχω δωσει τοοοοσα!!!!!
τι να πω?γούστα είναι αυτά..:roll:
αλλά αν δεν σου άρεσαν οι παραλίες του αργοσαρωνικού και δεν μπορείς εκ των πραγμάτων να απομακρυνθείς περισσότερο, δεν ξέρω πραγματικά αν θα βρεις κάποια παραλία που θα σου αρέσει..

οκ, άρα αποκλείουμε την ιδέα "νησί" γενικώς..

δεν είπα ότι ένα μπάτζετ τύπου 50-60 ευρώ το βράδυ είναι χαμηλό..ίσα ίσα..λέω απλώς πως τα πολύ ωραία ξενοδοχεία που είναι κοντά στην αθήνα (όπως αυτά που πρότειναν πιο πάνω ο dik-7 και ο χρήστος 71) είναι πολύ πιο ακριβά!

τι λες για ναύπλιο ή τολό και τα πέριξ αυτών???

αλλα πες μου σε παρακαλώ ποιος σου περιέγραψε το διμηνιό ως παράδεισο γιατί θα τρελαθώ!!!:shock:
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στα πέντε σημεία της Γης
Ναι, τα εχω γυρισει και δε μου αρεσαν οι παραλιες...
Γούστα είναι αυτά, δεν αντιλέγω, ωστόσο δεν βλέπω κάτι πολύ καλύτερο σε κοντινή απόσταση με την Αθήνα.


Εκτος αυτου, ας πουμε οτι παω στην Υδρα και χτυπα ξυλο κατι γινει, ποσο ευκολο βλεπετε να ειμαι γρηγορα Αθηνα;;;; Γιατι για αυτο τον λογο απερριψα Κεα και Αιγινα...
Όσο γρήγορα θα φτάσεις από την Εύβοια, θα φτάσεις κι από την Ύδρα. Φαντάζομαι ακόμη και με την ευχέρια του παίρνω το αμάξι ό,τι ώρα γουστάρω, δεν θα θέλατε να οδηγείτε σαν τους τρελλούς στο δρόμο, λόγω εγκυμοσύνης αλλά ούτε και να ταξιδεύατε νυχτιάτικο.

Και πιστευετε οτι 50-60 ευρω/βραδυ ειναι λιγα;;;; Με τετοια κριση;;; !!
Δεν είναι λίγα, αν εξαιρέσουμε τα ξενοδοχεία που σου πρότειναν που φαντάζομαι για αρκετούς από εμάς είναι απλησίαστα για πάνω από 1 μέρα, τα καταλλύμματα που είναι εντός ακτίνας που ζητάς, δεν θα πρέπει λογικά να ξεπερνούν τα 70 ευρώ το βράδυ για να καλό δωμάτιο.
 

harilander

Member
Μηνύματα
548
Likes
396
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
χώρα του ποτέ
αντε, μέχρι να βρούμε μέρος θα εχει γεννήσει!!:D
κάνε prescouting,μιας και ψάχνεις καπου κοντά γιατι δεν πετάγεσαι ενα ΣΚ ή στείλε τον άντρα σου να τα δεί;
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Κοίτα, έτσι όπως τα θές (κοντά, εύκολη διαδρομή, καλή θάλασσα κλπ), εγώ θα συμφωνούσα για Ναύπλιο.
Να προσθέσω ότι κι εγώ πέρσι τον Ιούλιο ήμουν 4 μηνών, με προβληματάκια, και πήγα στην Πάρο. Το αναφέρω για να σε ενθαρρύνω.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Ακουσα κατι για Ελαιωνα! Εχει πολυ ωραια παραλια, νομιζω θα'σαι μια χαρα και μερη τριγυρω να πας να δεις (αν εχεις ορεξη). Αλλα απο Αθηνα μακρυα, η Πατρα ομως ειναι διπλα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom