Διακοπες για Καμακι!

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Γεια σου φιλε κ καλως ορισες! Μου φταιξες το κεφι μεσημεριατικα,, να σαι καλα :D.
Λοιπον, περυσι που πηγα Κω ειχε παμπολλες Ολλανδεζες και Αγγλιδες που πιναν κ ξεσαλωναν στα Εξαρχεια (ετσι λεγεται ο πεζοδρομος με τα μπαρ "ολα τα πινω ολα τα μαχαιρωνω"). Μιλαμε για νυμφοπαζαρο...δεν χρειαζεται καν να "ψωνισεις" καποια,,,ορμανε σχεδον μονες τους αν σε δουν διαθεσιμο.
ΥΓ: Πηγα τελη αυγουστου. Φαντασου τι γινεται την high season!:shock::D
 

Nikos25

Banned
Μηνύματα
22
Likes
0
wow παιδια πηγα λιγο για φαγητο και γεμισε απαντησεις το θεμα! Λοιπον ευχαριστω παρα πολυ και τα κοριτσια που μου εφτιαξαν επισης ομορφα το κεφι με το χιομουρ τους και της απαντησεις τους με τα ινφο επισης!Ευχαριστω Voyαger βαζω υποψη και την περιοχη αυτη στην Κω οπως ειπες. Κατα νου ειχα και εγω την Ιο μιας και ειχα ακουσει πολλα!Ενδιαφερουσες οι επιλογες που θεσατε και Ιουλιο θα κανω το βημα να παω καπου. Παλιοτερα ειχα παει για 5 μερες Χερσονησο αλλα και 1-2 βραδια μαλια και ομολογω οτι δεν καταφερα ουτε και εκει κατι. Η χερσονησος εχει ολλανδεζες αλλα και αρκετες κοσμοπολιτισες Ρωσιδες. Πηγα με εναν φιλο τοτε και παρολο που ειχαμε παλι σαν σκοπο το Καμακι ειμασταν αρκετα ντροπαλοι και δεν το καταφερναμε με το clubbing. Παρολα αυτα πιασαμε λιγες φορες κουβεντα με καποιες και ηταν αρκετα φιλικες αλλα δεν... Για αυτο πιστευω οτι για την περιπτωση μου θεωρω οτι χρειαζομαι κατι πιο χαρντκορε...για αυτο και περιοχες με αγγλιδες μου φαινονται καλα που ειναι χυμα ολα... Δυστυχως δυσκολο φετος να βρω καποιον φιλο γιατι οι περισσοτεροι δεν εχουν το ιδιο παθος με εμενα και οι αλλοι επισης δεν μπορουν λογω κρισης να χαλασουν λεφτα. Πιστευω παντως οτι οτι και να λεμε το οτι ειμαι ντροπαλος και δεν εχω στυλ οπως πρεπει ειναι το χειροτερο και μειωνει απιστευτα τις οποιες πιθανοτητες...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μετά το τρίτο ποτό αυτά είναι λεπτομέρειες.
 

Nikos25

Banned
Μηνύματα
22
Likes
0
Σιγουρα χρειαζομαι γαμωτο και την καταλληλη παρεα...ενα ατομο φτανει και περισσευει αλλα μονος μου δεν ξερω...νιωθω πολυ παρακατιανος χαχα. Προσπαθω να πεισω ενα κοληταρι τωρα αλλα μου γκρινιαζει για τα λεφτα...αν καταφερω μεχρι τελη ιουλη να τον πεισω να μαζεψει και αυτος ενα 700αρικακι για μια εβδομαδουλα...
 

patrickdrd

Member
Μηνύματα
68
Likes
70
οντως,
1) μονος για καμακι δεν λεει, γιατι οταν οι κοπελες βλεπουν καποιον να κανει διακοπες μονο, οπως ελεγε κ ενας φιλος, λενε αυτος ειναι τρελος ή μλκας :D
(μπορουν φανταζομαι να επιβεβαιωσουν ή οχι οι κοπελες του φορουμ)

2) ντροπαλος επισης δεν κανει για καμακι, πρεπει να οπλιστεις με τεραστια αυτοπεποιθηση ή/και θρασος μερικες φορες, ασχετως αν δεν τα χεις (να τα βρεις...),
γιατι οι κοπελες δεν εχουν ορεξη να ασχολουνται με ... ντροπαλουληδες :p
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.713
Likes
11.263
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Κατα νου ειχα και εγω την Ιο μιας και ειχα ακουσει πολλα!
Η Ίος δεν είναι κατεξοχήν "βρετανονήσι". Όταν είχα πάει εγώ ας πούμε είχε σχεδόν ελάχιστους Άγγλους. Είναι νησί που πρέπει να βάλεις κι εσύ λίγο το χεράκι σου, και αφού δεν το έχεις, καλύτερα να πας σε κάποιο από τα κλασικά που πάνε οι Αγγλίδες και την πέφτουν από μόνες τους.

Και μην αγχώνεσαι! 2-3 ποτάκια να χαλαρώσεις χρειάζονται (αλλά μην το παρακάνεις με το αλκόολ και τρεκλίζεις μετά. :D )!
 

Nikos25

Banned
Μηνύματα
22
Likes
0
1) καλα για αυτο τον λογο ψαχνω κα ενα μερος χυμα οπως ειπε και η φιλη απο πανω που να σε πειραζουν ακομα και μονο οι κοπελες...
2)το ξερω και το θρασος χρειαζεται αλλα ελα που δεν τα εχω καλλιεργημενα εκτος αν ειμαι με καποιον φιλο που το εχει και απλα το ακολουθησω χαχα

ξερω οτι πρωτα πρεπει να ψακτω με τον εαυτο μου και να βελτιωθω σε τετοια θεματα αλλα εχω αγανακτηση δεν μπορω να αφησω να περασει και αλλο καλοκαιρι ετσι!Και πως σκατα θα αποκτησω αυτοπεποιηθηση αν εστω και με κωλοφαρδια δεν καταφερω να ριξω μια...Εχω κουραστει απο τον διακαη μου ποθο ολα αυτα τα καλοκαιρια που μεγαλωσα διπλα σε ξωβυζες τουριστριες και δεν εμαθα ποτε να τις ριχνω :p Πρεπει επιτελους να καμακωσω φετος!
 

Nikos25

Banned
Μηνύματα
22
Likes
0
Η Ίος δεν είναι κατεξοχήν "βρετανονήσι". Όταν είχα πάει εγώ ας πούμε είχε σχεδόν ελάχιστους Άγγλους. Είναι νησί που πρέπει να βάλεις κι εσύ λίγο το χεράκι σου, και αφού δεν το έχεις, καλύτερα να πας σε κάποιο από τα κλασικά που πάνε οι Αγγλίδες και την πέφτουν από μόνες τους.

Και μην αγχώνεσαι! 2-3 ποτάκια να χαλαρώσεις χρειάζονται (αλλά μην το παρακάνεις με το αλκόολ και τρεκλίζεις μετά. :D )!
Αυτο για την Ιο δεν το ηξερα καλη μου! ευχαριστω! ειχα την αντιθετη εντυπωση ακριβως!
Α και επειδη ειπες κατι για Αγγλιδες που την πεφτουν μονες τους δεν ξερω ρε συ...Εχω την εντυπωση οτι εμας τους Ελληνες δεν μας πανε τοσο ακομα και σουρωμενες...1-2 επισκεψεις εχω κανει στα Μαλια και ηταν λιγο εχθρικα τα πραγματα. Δηλαδη οι αγγλιδες οι περισσοτερες εκει που ειναι κολεγιοκοριτσα προτιμουν να κανουν οτι κανουν με τον δικο τους κυκλο. Με αποτελεσμα επιδοξα καμακια να μενουν στην απεξω. Ειναι κατι σαν λομπυ εκει οπως μου ειχε πει και ενας γνωστος που εχει μαγαζι...Μεταξυ τους πανε μονο. Ειναι βεβαια εξαλο μερος μπορεις να δεις πολλα μεχρι και παλιοτερα θυμαμαι παρελαση κανανε τα τουριστριακια με διαφορες στολες αλλα θεαμα παλι ειναι μονο.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Βρες θηνες ''μπομπες'',κατεβασε 2-3 και θα τα λες χωρις να καταλαβαινεις.

Μην απογοητευσε που δεν καταφερες τιποτα την προηγουμενη φορα στα μαλια και στη χερσονησο.

Αυτα τυγχαινουν.Μπορει να επεσες σε ξενερωτες.

Τωρα μπορει να πεσεις σε αγγλιδα παρθενα.Ναι μην γελατε,υπαρχουν και τετοιες!!

ΥΓ:Παντως οι ατακες σου ειναι φοβερες!!Και η τυχη παιζει ρολο για να ριξεις μια!
Να σκεφτεσαι θετικα.
Και μην κοιτας μονο τις ξενες.Υπαρχουν και ντοπια προιοντα για να ριξεις μια.Στην αρχη θα ειναι δυσκολες αλλα μετα μια χαρα.
Ιδιως αν τις πεις τον πονο σου,θα σε ''λυπηθουνε''.
Εχει τετοιες η Ιος!!

Παντως αν και αυτο το καλοκαιρι επικρατησει ξηρασια,τον χειμωνα να σκεφτεις τη δεν παει καλα και να αναθεωρησεις καποια πραγματα.

Αλλα να μας κρατας ενημερους για τις εξελιξεις.
 

Nikos25

Banned
Μηνύματα
22
Likes
0
Βρες θηνες ''μπομπες'',κατεβασε 2-3 και θα τα λες χωρις να καταλαβαινεις.

Μην απογοητευσε που δεν καταφερες τιποτα την προηγουμενη φορα στα μαλια και στη χερσονησο.

Αυτα τυγχαινουν.Μπορει να επεσες σε ξενερωτες.

Τωρα μπορει να πεσεις σε αγγλιδα παρθενα.Ναι μην γελατε,υπαρχουν και τετοιες!!
Φαντασου εγω ποσο απογοητευτηκα. Παντως μαλια ειχα παει αυθημερον. Δηλαδη απογευμα μεχρι βραδυ κατα τις 4 που εφευγα.
Στην χερσονησο πιστευω ειναι πιο σοβαρα τα πραγματα εκτος του οτι πρεπει αν το εχεις και λιγο θελει και τον χρονο του...Και το παιχνιδι μπορει να παικτει με τις Ολλανδεζες ισως μονο εκει.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Πολλες τουριστριες εχει παντου στην Ελλαδα. Και πολλες απ' αυτες ερχονται διακοπες εχοντας στο νου τους να γνωρισουν καποιον. Δεν καταλαβαινω γιατι η πραγματικοτητα ειναι διαφορετικη κυρα-βαλιτσα...
Δεν το γνώριζα μεσιέ, νόμιζα ότι δε σκέφτονται πια το Greek lover, αλλά χαίρομαι που εξακολουθούμε να διαθέτουμε εξαγώγιμα προϊόντα. Ποιος λέει ότι δεν υπάρχει προστιθέμενη αξία σ'αυτή τη χώρα! Papademos, eat our dust.

Πιστευω παντως οτι οτι και να λεμε το οτι ειμαι ντροπαλος και δεν εχω στυλ οπως πρεπει ειναι το χειροτερο και μειωνει απιστευτα τις οποιες πιθανοτητες...
Καλά μην τρελαίνεσαι, και οι ντροπαλοί έχουν πέραση ξέρεις. Ίσα ίσα οι "γκομενιάρηδες" είναι απεχθείς. Να είσαι ο εαυτός σου.

Μετά το τρίτο ποτό αυτά είναι λεπτομέρειες.
Πες τα.

1)
ξερω οτι πρωτα πρεπει να ψακτω με τον εαυτο μου και να βελτιωθω σε τετοια θεματα αλλα εχω αγανακτηση δεν μπορω να αφησω να περασει και αλλο καλοκαιρι ετσι!Και πως σκατα θα αποκτησω αυτοπεποιηθηση αν εστω και με κωλοφαρδια δεν καταφερω να ριξω μια...Εχω κουραστει απο τον διακαη μου ποθο ολα αυτα τα καλοκαιρια που μεγαλωσα διπλα σε ξωβυζες τουριστριες και δεν εμαθα ποτε να τις ριχνω :p Πρεπει επιτελους να καμακωσω φετος!
Hardcore είναι ασυζητί οι Αγγλίδες. Μόνο σου εφιστώ την προσοχή, όσο hardcore πέσιμο κι αν σου κάνει κάποια, αν μετά πει όχι είναι όχι, έτσι; Μη σε παρασύρει η αγανάκτηση :)
Ιερό το Καμάκι, εξ ου και με κεφαλαίο φαντάζομαι, αλλά μην το κάνεις και θέμα αν δεν κάτσει.

Με όλες αυτές τις συζητήσεις περί καμακώματος άρχισα να νιώθω τσιπούρα.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Μη με γελουν τα ματια μου ...!
Οι Εγγλεζες ειναι οι πιο βρωμιαρες που υπαρχουν,τωρα αν θες σωνει και ντε την εμπειρια πηγαινε στην Κω ή στα Μαλια ή στο Φαληρακι γιωματος ειναι ο τοπος απο δαυτες ..

Αλλιως ο ωραιοτερος κοσμος ειναι οπου υπαρχει Σερβια .. Δηλαδη Παραλια Κατερινης,Ζακυνθος και Χαλκιδικη ..
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.484
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom