Γενικά Διακοπες για ζευγαρι

coco_

Member
Μηνύματα
1.302
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Στην Σεριφο το καμπινγκ ειναι πολυ καλο κ καθαρο. Μπροστα σε πολυ ωραια παραλια κ το μπαρ κ το εστιατοριο αξιζουν κ εχουν καλες τιμες. Μονο μειονεκτημα οτι οι σκηνες δεν εχουν ρευμα...αρα φορτιζεις στην ρεσεψιον κ οτι τον Αυγουστο ειναι κυριολεκτικα ο ενας πανω στον αλλον...αλλα φετος φανταζομαι θα ειναι αλλιως.
Εχω ακουσει καλα λογια κ για της Σιφνου αλλα εχω αποψη προσωπικη.
 

Bessyp

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπέρα σας και από εμένα, καινούργια εδώ και χαίρομαι πολύ που σας βρήκα, έχετε όλοι πολλές πληροφορίες.. θέλω να πάω με τόν σύζυγό ένα 7 μέρος αρχές Αυγούστου,έχω πάει Σύρος, Νάξο, Τήνο, Μύκονο, Πάργα, Σαντορίνη, Λευκάδα, Χανιά Ζακύνθο, Κεφαλονιά, Ρόδο, Χαλκιδική λοιπόν σκεφτόμουν για Μήλο-Σιφνος-Σερυφο φέτος αλλά αν έχετε κάτι να μου προτείνετε όμορφα ήσυχα και οικονομικά η να μου δώσετε πληροφορίες για Μήλο ... ευχαριστώ πολύ
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Επειδή αναφέρεις Σίφνο, Μήλο, Σέριφο να υποθέσω πως σας ενδιαφέρουν μόνο Κυκλάδες;
Σίφνος και Σέριφος πιο γραφικές, Μήλος τοπ παραλίες αλλά λιγότερο γραφικό νησί.

Πάντως ήσυχα,όμορφα και συχνά οικονομικότερα από Κυκλάδες μπορείς να βρεις και σε Δωδεκάνησα ή Βόρειο Αιγαίο.
Λέρος ας πούμε. Πανέμορφα, ωραίο φαγητό, ατμοσφαιρικά καφέ με πανοραμική θέα όπως αυτό στους μύλους, αξιοθέατα όπως Πύργος-Μουσείο Μπελένη...
 

Bessyp

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Επειδή αναφέρεις Σίφνο, Μήλο, Σέριφο να υποθέσω πως σας ενδιαφέρουν μόνο Κυκλάδες;
Σίφνος και Σέριφος πιο γραφικές, Μήλος τοπ παραλίες αλλά λιγότερο γραφικό νησί.

Πάντως ήσυχα,όμορφα και συχνά οικονομικότερα από Κυκλάδες μπορείς να βρεις και σε Δωδεκάνησα ή Βόρειο Αιγαίο.
Λέρος ας πούμε. Πανέμορφα, ωραίο φαγητό, πανέμορφα καφέ με πανοραμική θέα όπως αυτό στους μύλους.
Ευχαριστώ για την απάντηση. Όχι δεν με ενδιαφέρει μόνο εκεί αλλά ήταν το πρώτο πού μου ήρθε στο μυαλό,, δώσε μου προτάσεις σε παρακαλώ
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.963
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland

Camelia

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Καλησπερα , ψαχνουμε με τον φιλο μου να παμε κατα προτιμηση σε νησι των κυκλαδων για 7-8 μερες τελη Ιουλιου.
Απορριπτουμε Ναξο ΣΙφνο Σεριφο Μηλο Μυκονο Σαντορινη. Θελουμε να εχουμε επιλογες για ποτο/φαγητο χωρις να εχει τρελο κοσμο τυπου Ιος . Ψαχνουμε κατι γραφικο με ανοργανωτες παραλιες και να εχει πραγματα να δεις μη βαρεθουμε.
Ας πουμε η Σεριφος μας φανηκε υπερβολικα ''ξερη'' απο μαγαζια κ γενικα πολυ ατονη. Ναξος υπεροχη κατι αντιστοιχο ψαχνουμε.. Ισως Παρο;;
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.302
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Καλησπερα , ψαχνουμε με τον φιλο μου να παμε κατα προτιμηση σε νησι των κυκλαδων για 7-8 μερες τελη Ιουλιου.
Απορριπτουμε Ναξο ΣΙφνο Σεριφο Μηλο Μυκονο Σαντορινη. Θελουμε να εχουμε επιλογες για ποτο/φαγητο χωρις να εχει τρελο κοσμο τυπου Ιος . Ψαχνουμε κατι γραφικο με ανοργανωτες παραλιες και να εχει πραγματα να δεις μη βαρεθουμε.
Ας πουμε η Σεριφος μας φανηκε υπερβολικα ''ξερη'' απο μαγαζια κ γενικα πολυ ατονη. Ναξος υπεροχη κατι αντιστοιχο ψαχνουμε.. Ισως Παρο;;
Αμοργο
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.963
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Ας πουμε η Σεριφος μας φανηκε υπερβολικα ''ξερη'' απο μαγαζια κ γενικα πολυ ατονη. Ναξος υπεροχη κατι αντιστοιχο ψαχνουμε.. Ισως Παρο;;
H Πάρος είναι μεγάλη και δε θα βαρεθείτε, έχει όμως κάποια σημεία με πολύ κόσμο και δεν είναι όλες οι παραλίες της ανοργάνωτες... Για 7-8 μέρες τη θεωρώ καλή επιλογή, σε συνδυασμό βέβαια με την Αντίπαρο. Όχημα θα υπάρχει;
 

Camelia

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Ναι θα υπαρχει αυτοκινητο. Μετα σκεφτομασταν Συρο αν και δεν με τραβαει τοσο..
Αμοργο θα ηθελα πολυ , η αποσταση με δυσκολευει λιγο.Το κοιταω
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.963
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Αμοργο θα ηθελα πολυ , η αποσταση με δυσκολευει λιγο.Το κοιταω
Τσέκαρε το express highspeed, πλέον 4 φορές τη βδομάδα από Πειραιά, με τιμές βέβαια φωτιά αλλά λίγες ώρες. Το θέμα είναι να βρεις και διαμονή...
 

Alpha14

Member
Μηνύματα
119
Likes
203
Δεν μπορεί να ξεκολλήσει το μυαλό μου από το πρωί, οπότε είπα να κουράσω για άλλη μια φορά τον ψηλό (και όποια/ον άλλο θέλει να βοηθήσει) και να ρωτήσω για προτάσεις.
Τα γούστα μας πιθανώς να τα θυμάσαι, έχουμε πάει Σαμοθράκη, Αμοργό, Ανάφη και πέρυσι Λειψούς-Αγαθονήσι και εκδρομή με το καραβάκι Αρκιούς, όλα υπέροχα, και σ'ευχαριστούμε για όλες τις προτάσεις, και ιδιαίτερα για τα νησάκια στα Βόρεια Δωδεκάνησα, καθώς δεν τα είχαμε καθόλου στο μυαλό μας πριν τα αναφέρεις.
Φέτος λέμε/μπορούμε δυστυχώς πάλι για Αύγουστο, με μοναδικό κριτήριο ως τώρα για το ποιες και πόσες ημέρες να είναι το ευρωπαικό πρόγραμμα του Άρη (αν δεν αποκλειστούμε πάλι από κάνα χωριό :haha: ), καθώς λόγω αλλαγής πόλης θα έχουμε φύγει από δουλειές κτλ, οπότε αν δεν πάει καλά η ομάδα, γιατί όχι και δύο νησιά αντί για ένα;
Το ένα δύσκολο είναι ότι λέμε πάλι για ελεύθερο camping, μιας και πέρυσι στον Πλατύ Γυαλό ήμασταν πάρα πολύ καλά (άλλωστε ελάχιστα καθόμαστε μέσα). Που βέβαια ξέρω ότι θα πρέπει να περιμένω να δω που θα παίξει πολύ κυνήγι ή ανεκτικότητα φέτος, καθώς με την πρόφαση του κόβιντ έχουν αλλάξει διάφορα (βλ. πχ μικρές Κυκλάδες), κι από την άλλη για τον ίδιο λόγο κάποιοι προορισμοί που είναι πιο ανεκτικοί παίζει να είναι πήχτρα (για τα δεδομένα τους) τον Αύγουστο, αν οι άλλοι συνεχίσουν να διώχνουν κόσμο.
Το άλλο δύσκολο είναι ότι λόγω αυξημένου κόστους τον Αύγουστο, και επειδή το καλοβλέπω αν βολέψει και για δύο νησιά, παραπάνω μέρες, προτιμάμε να θυσιάζουμε άλλες ανέσεις για την καλοκαιρινή ταβέρνα, κτλ, θα προτιμούσα αν υπάρχει κάποιο νησί με στοιχειώδη συγκοινωνία ή ακόμα και μικρό νησί που περπατιέται (ή συνδυασμό δύο τέτοιων νησιών), χωρίς να αποκλείουμε το ενδεχόμενο να νοικιάσουμε πχ μηχανή, αν δεν βρούμε κάτι που να μας καλύπτει.
Σκέψεις έχω διάφορες, που τίποτα δεν μου ταιριάζει 100%, αλλά δεν τις αναφέρω ακόμα για να μην επηρεάσω. 😁
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.963
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
είπα να κουράσω για άλλη μια φορά τον ψηλό
Μετά χαράς, ευχαριστώ για όσα ωραία λες. :)
(αν δεν αποκλειστούμε πάλι από κάνα χωριό :haha:
Μην άγχεσαι, κλείσε διακοπές, θ' αποκλειστούμε αφού το ξέρεις.:haha:
Άντε μια στις χίλιες να γίνει το θαύμα, θα πάμε Ευρώπη το φθινόπωρο!
λέμε πάλι για ελεύθερο camping
Εδώ δε ξέρω αν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί τα τελευταία δύο χρόνια και λόγω covid πέφτει κυνήγι.
Πάντως εφόσον έχεις αποκλείσει τα νησιά του προλόγου σου, θα σου σύστηνα με ευκολία να κοιτάξεις το συνδυασμό Τήλος-Νίσυρος, που εκτός των άλλων ενδείκνυται και για ελεύθερο.
Ήταν το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό, πάνω-κάτω στα δεδομένα που θέτεις. ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.707
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom