Διακοπες στην πελοπόννησο... που?

mousoudagr

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
καλησπέρα και πάλι!! τελικα δεν ειχαμε σκεφτει οτι μπορουμε να παρουμε καραβι απο χανια και να μας παει στο γυθειο. οποτε γλυτωνουμε ασκοπα χιλιομετρα!!
εφοσον λοιπον θα ερθουμε γυθειο που να παμε εκει? ετσι κι αλλιως σε 5 μερες δεν μπορουμε να παμε και παντου!
σκεφτομαστε αρχικα να μεινουμε σε μια περιοχη που να εχει τριγυρω μερη να δουμε για 3 μερες και μετα τις αλλες 2 μερες να κατσουμε γυθειο που να παμε και στο σπηλαιο διρου!
τι λετε??
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Η Μονεμβασια είναι μια ώρα και κάτι και πρεπει να πατε οπωσδηποτε.
Πολύ γραφικά επίσης είναι στο Γερολιμενα και μπορείτε να πάτε μετά το σπηλαιο.
Πολύ κοντά είναι και το Λιμενι πού έχει ψαροταβερνα πάνω στο κύμα με φρεσκοτατο ψαρι (να πατε οπωσδηποτε) και μετά συνεχίζετε την βολτα σας για Οιτυλο.
Αν εχετε όρεξη για θάλασσα πάτε Νεάπολη και περνάτε Ελαφόνησο για μπανιο στην πασιγνωστη παραλία του Σίμου
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Μόλις επέστρεψα από Μάνη κι έχω να πω τα καλύτερα!Εμεινα 8 μέρες στο Οίτυλο ένα παραθαλάσσιο χωριό 20 λεπτά από το Γύθειο,στο προτείνω μόνο αν σου αρέσει η ησυχία γιατί είναι πανέμορφος ο κόλπος αλλά σχεδόν ερημικός.Αφού δε θέλετε θάλασσα θα σου πρότεινα να μείνετε Αρεόπολη,πολύ γραφική και με ωραία μπαράκια στα στενά πλακόστωτα σοκάκια της αλλά και Γύθειο να μείνετε όμορφα είναι με πολλές επιλογές.Να πάτε οπωσδήποτε σπήλαιο Διρού και Λιμένι για φαγητό η ποτό είναι φανταστικά!Από το Γύθειο η Μονέμβασιά είναι 1 ώρα και κάτι ψιλά και φυσικά αξίζει να πάτε,από τα ωραιότερα τοπία της Πελοποννήσου!!Επίσης μου άρεσε πάρα πολύ ο αρχαιολογικός χώρος του Μυστρά 10 λεπτά από Σπάρτη (Γύθειο-Σπάρτη 45 λεπτά).Βρίσκεται στους προποδες του Ταύγετου αφού ζήτησες βουνό,η θέα είναι καταπληκτική!Για παραλίες δε σου γράφω αφού δεν είναι το ζητούμενο.Το σίγουρο είναι ότι θα μαγευτείτε από τα τοπία!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Και εμείς χθες γυρίσαμε μετα απο 9 μερες σε όλο τον Νότο της πελοποννήσου ,απο άκρη σε άκρη
(θα τα γραψω κιόλας ,να πουμε και τις ευχαριστίες στους φίλους μας )

8 μέρες στο Οίτιλο ???? και δεν έκανες ''χαρακίρι'' ???? για μπάνιο που πήγες ???

Στον Τακη στο Λιμένι έφαγες ???
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Στον Τακη στο Λιμένι έφαγες ???
Το ονομα της ταβερνας που σου πρότεινα και εγώ. Είναι θεσμος στην περιοχή.
Μυστρας παραλειψη μου που δεν στο πρότεινα και εγώ.
Μονεμβασια νομιζω ότι αξιζει να κανετε μια διανυκτερευση μέσα στο κάστρο φυσικά και να απολαυσετε πρωινο μεσα και ποτακι χαλαρό κατα τη δύση του ηλίου
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Το ονομα της ταβερνας που σου πρότεινα και εγώ. Είναι θεσμος στην περιοχή.
Μυστρας παραλειψη μου που δεν στο πρότεινα και εγώ.
Μονεμβασια νομιζω ότι αξιζει να κανετε μια διανυκτερευση μέσα στο κάστρο φυσικά και να απολαυσετε πρωινο μεσα και ποτακι χαλαρό κατα τη δύση του ηλίου

Το πέρσμα για ψαρι απο τον Τάκη έιναι ''θεσμός'' για την περιοχή όπως μου λέγατε πρίν πάω !!!΄
Σαν καλός μαθητής πήγα δις και το προτείνω πλέον ,απλά το καλό ψάρι είναι και ακριβό ...ως αρκετά ακριβό .
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Το πέρσμα για ψαρι απο τον Τάκη έιναι ''θεσμός'' για την περιοχή όπως μου λέγατε πρίν πάω !!!΄
Σαν καλός μαθητής πήγα δις και το προτείνω πλέον ,απλά το καλό ψάρι είναι και ακριβό ...ως αρκετά ακριβό .
Δστυχως τη σημερον ημερα, νομίζω οτι το καλό ψαρι είναι παντού ακριβό.
Ασχετο! Στην Πόλη με την πεθερα αυτη τη φορά;:haha::haha::haha:
Αντε δεν προτείνεις και εσύ κανά μερος στην όλη περιοχή.
Για Ηλιεια που βρίσκομαι εχεις να προτείνεις κάτι ψαγμενο για την αυριανη τελευταία μέρα μας;
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
λες ν απάω με πεθερά στην πόλη ????? πλάκα θα'χε

Για εκεί που είσαι φίλε εχω μαυρα μεσανυχτα
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
λες ν απάω με πεθερά στην πόλη ????? πλάκα θα'χε

Για εκεί που είσαι φίλε εχω μαυρα μεσανυχτα
Χρήστο well come back! Είμαστε στην αναμονή για τις πληροφορίες σου! (μόνο μην αργήσεις ε? :D)
 

mousoudagr

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
μηπως ξερει κανεις να μου προτεινει ξενοδοχεια σε νορμαλ τιμες?? ψαχνω ολη μερα!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.062
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom