Διακοπες στην πελοπόννησο... που?

mousoudagr

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
μολις βρηκα ξενοδοχειο στα καλαβρυτα φανταστικο!! οποτε λεω να κανουμε 3 διανυκτερευσεις στο γυθειο ή καπου εκει τριγυρω(προτεινετε ξενοδοχεια!!!) και αλλες 3 διανυκτερευσεις στα καλαβρυτα!!
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
453
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
χμ, προσωπικά δεν θα έμενα 3 μερες Καλάβρυτα αλλα θα εκανα ενα γύρω Πελλοπονήσου και θα εμενα καθε μέρα και αλλού.Τώρα απο Καλάβρυτα μπορείτε να κάνετε εκδρομές προς Αρκαδία Δημητσάνα,Στεμνίτσα και αλλα τριγύρω να πατε προς ορεινή Αχαία, Ερύμανθο αλλα υποψη οι δρόμοι ειναι ορεινοι με πολλες στροφες και θα φατε πολύ χρονο στο αμαξι.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Και μενα 3 μερες στα Καλαβρυτα μου φαινονται πολλες. Κερδιστε το χρονο για να δειτε πιο πολλα μερη.
 

mousoudagr

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
με μπερδεψατε!! :) δεν εχω παει ποτε κι ετσι δεν ξερω!! ωραια ποιος θελει να μου πει αν ηταν στη θεση μου το προγραμμα που θα εβγαζε! απο γυθειο για αφετηρια και μετα να φυγει παλι απο γυθειο. 7 μερες ειναι συνολικα!
ειλικρινα σας ευχαριστω ολους παρα πολυ!!
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
με μπερδεψατε!! :) δεν εχω παει ποτε κι ετσι δεν ξερω!! ωραια ποιος θελει να μου πει αν ηταν στη θεση μου το προγραμμα που θα εβγαζε! απο γυθειο για αφετηρια και μετα να φυγει παλι απο γυθειο. 7 μερες ειναι συνολικα!
ειλικρινα σας ευχαριστω ολους παρα πολυ!!
θα σου προτεινα Μεσσηνια. Κορωνη, Φοινικουντα, Μεθωνη, Βοιδοκοινια, Κυπαρισσια. Πολυ ωραια μερη με απιστευτες παραλιες και οχι πολυ κοσμο.
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
8 μέρες στο Οίτιλο ???? και δεν έκανες ''χαρακίρι'' ???? για μπάνιο που πήγες ???

Στον Τακη στο Λιμένι έφαγες ???
Πήγα με δυό μωρά οπότε ήθελα ησυχία.Αν πήγαινα μόνη με το σύζυγο θα άλλαζα τουλάχιστον τρία ξενοδοχεία ως συνήθως.
Ωραία στον Τάκη και γενικώς μου άρεσε πολύ στο Λιμένι!
Μπάνιο κάθε μέρα και αλλού για ποικιλία.Η αλήθεια είναι ότι στο Οίτυλο η παραλία δεν έλεγε πολλά,μου άρεσε όμως το τοπίο.Καλύτερη παραλία ψηφίζω τα Καλύβια δίπλα στις Καμάρες,μετά Βαθύ,Γερολίμένα και ποιο πάνω Στούπα αλλά μαζέυει ύπερβολικά πολύ κόσμο.

Τώρα για να πώ τη γνώμη μου για το πρόγραμμα σου μιας και αισίως φέτος ολοκλήρωσα την Πελοππόνησο και μπορώ να έχω άποψη για τις περιοχές της πια,ωραία η πρόταση για Μεθώνη,Κορώνη κ.λ.π αλλά μιας και δε θέλεις θάλασσα θα σου πρότεινα να ανέβεις Καλάβρυτα μιας και βλέπω ότι σε καίει μείνε μια νύχτα,κάνε τον οδοντωτό που αξίζει και την επομένη πήγαινε δαγκωτό Δημητσάνα και κάνε τουρ στην περιοχή θα τρελαθείς!!!Αν σας πέρνει ο χρόνος και σας αρέσει κάνε ράφτινγκ στο Λούσιο.Μετά κατέβα πίσω Μάνη,πατε Μονεμβασιά και μετά Γύθειο και κάνε τουρ από κει στην Λακωνική Μάνη όπως προαναφέρθηκε.Τώρα από χιλιόμετρα και έξοδα βενζίνης δεν ξέρω τι είστε προετοιμασμένοι να δώσετε αλλά πιστέυω αφού δε θέλετε θάλασσα είναι από τις καλύτερες διαδρομές.
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
αξιζει να διαθεσεις χρονο να γυρισεις την λακωνικη Μανη .απο Αεροπολη και κατω τα πραγματα αγριευουν πολυ .καντε περασμα απο την Βαθεια φταστε μεχρι το Ακροταιναρο. εχει ηπια πεζοπορια (αρκει να μην φυσαει)αλλα σε αποζημιωνει τοτερμα.εαν εχετε ορεξη ανεβειτε μεχρι τους ανω μπουλιαρους -προσοχ δρομος στενος-μενεις με την θεα αλλα και με το μεγεθος των κτισματων παρα την εγκαταληψη.και η περιοχη που λεγεται Τηγανι πρεπει να ειναι ενδιαφερων-μαλλον μοιαζειμε την γραμβουσα και τον αποκωρονα εκαι στα Χανια.τωρα για διαμονη δεν γνωριζω αν και την περιοδο που αναφερεις μονο ξενους καποιας ηλικιας καλοστεκουμενους τουριστες θα συναντησεις στο δρομο σου.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
θα σου προτεινα Μεσσηνια. Κορωνη, Φοινικουντα, Μεθωνη, Βοιδοκοινια, Κυπαρισσια. Πολυ ωραια μερη με απιστευτες παραλιες και οχι πολυ κοσμο.
+1 κι από μένα, αν και από Γύθειο μπορείς να πας πολύ εύκολα και Μονεμβασιά, Σπάρτη ένα πέρασμα είναι αρκετό για μένα και φυσικά Μυστρά. Αν πας μη το χάσεις...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
θα σου προτεινα Μεσσηνια. Κορωνη, Φοινικουντα, Μεθωνη, Βοιδοκοινια, Κυπαρισσια. Πολυ ωραια μερη με απιστευτες παραλιες και οχι πολυ κοσμο.

Λοιπόν
Κορώνη ναι ( μονο για το κάστρο )

Μεθώνη αδιάφορη ( κάστρο μηδέν πλην του μοναστηριού )
ωραία σπίτια με υπέροχα μπαλκόνια

Φοινικούντα χάλια μαύρα

Βοιδοκοιλιά υπέροχη αλλά τωρα τον Αυγουστο θα γίνετε ο χαμός
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Λοιπόν
Κορώνη ναι ( μονο για το κάστρο )

Εγώ πάλι Κορώνη θα ξαναπήγαινα μόνο και μόνο για τον καλύτερο μουσακά που έχω φάει ποτέ (δυστυχώς δε θυμάμαι το όνομα του εστιατορίου).
Ο δεύτερος καλύτερος ήταν πριν άπειρα χρόνια στον Πλακιά στην Κρήτη. :haha:
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Χρήστο η διαδρομή όμως είναι από τις πιο όμορφες της Πελοπονήσου...
Στη Κορώνη anny έφαγες μουσακά (γενικώς κάνει απίστευτα μαγειρευτά ο τύπος) όπως κατεβαίνεις στη παραλία, στο αριστερό σου χέρι. "Απομακρυσμένο" από τα υπόλοιπα που είναι κατά μήκος της παραλίας το ένα δίπλα στο άλλο, σωστά;
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Στη Κορώνη anny έφαγες μουσακά (γενικώς κάνει απίστευτα μαγειρευτά ο τύπος) όπως κατεβαίνεις στη παραλία, στο αριστερό σου χέρι. "Απομακρυσμένο" από τα υπόλοιπα που είναι κατά μήκος της παραλίας το ένα δίπλα στο άλλο, σωστά;
Δεν είμαι σίγουρη αν είναι αυτό. Και επειδή είμαι κυρίως οπτικός τύπος, νομίζω ότι μόνο αν βρεθώ εκεί θα καταλάβω ποιό ακριβώς ήταν (αν υπάρχει ακόμα γιατί έχουν περάσει και μερικά χρόνια :D).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.210
Μηνύματα
883.804
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom