Διακοπες στη Θεσσαλονικη

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Επίσης όσον αφορά μεταφορά από το αεροδρόμιο. Φτάνω λίγο μετά τα μεσάνυχτα. Καλύτερα να έχω κάνει κράτηση ταξί από πριν ή μπορώ να βρω εύκολα στο αεροδρόμιο;
Μήπως ξέρετε καμία αξιόπιστη εταιρεία με λογικές τιμές γιατί αυτές που βλέπω στο διαδίκτυο είναι πολύ ψηλές;
 

dammys

Member
Μηνύματα
379
Likes
696
Επίσης όσον αφορά μεταφορά από το αεροδρόμιο. Φτάνω λίγο μετά τα μεσάνυχτα. Καλύτερα να έχω κάνει κράτηση ταξί από πριν ή μπορώ να βρω εύκολα στο αεροδρόμιο;
Μήπως ξέρετε καμία αξιόπιστη εταιρεία με λογικές τιμές γιατί αυτές που βλέπω στο διαδίκτυο είναι πολύ ψηλές;
Δες και στα αππ του Οασθ τι ώρα περνάει το 1Χ δηλ. το λεωφορείο από το αεροδρόμιο προς το κέντρο ...Να έχεις μαζί σου κέρματα γιατί εισιτήριο δεν θα βρεις να αγοράσεις...
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Σε ευχαριστώ Dammys αλλά θα είμαι κομμάτια. Προτιμώ ταξί.
Υπάρχει κανένα app για ταξί που να δουλεύει στη Θεσσαλονίκη;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Σε ευχαριστώ Dammys αλλά θα είμαι κομμάτια. Προτιμώ ταξί.
Υπάρχει κανένα app για ταξί που να δουλεύει στη Θεσσαλονίκη;
Freenow, αλλά ουσιαστικά πάλι ταξί είναι με ίδιες τιμές (οπότε σε αυτήν την περίπτωση καλύτερα ταξί επί τόπου)
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.749
Καλησπέρα.Εμεις τον Γενάρη βρήκαμε πολύ εύκολα ταξί,όσες φορές χρειάστηκαμε,τόσο στο αεροδρόμιο όσο κ αλλου Δεν θυμάμαι ακριβώς τιμές αλλά όσες φορές χρησιμοποιήσαμε ταξί δεν είχαμε κανένα πρόβλημα και χωρίς τη χρήση app.
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
811
Likes
10.212
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Οπως είπε ο @mourohavlos,ταξί από το αεροδρόμιο,υπάρχουν όλο το 24ωρο.
Κόστος
Αεροδρόμιο – κέντρο Θεσσαλονίκης και το αντίστροφο: 25 ευρώ
Αεροδρόμιο – κέντρο Θεσσαλονίκης και το αντίστροφο (για τις ώρες 00.00 έως 05.00): 35 ευρώ
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.749
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!! Έκλεισα το Bahar!
Μου έχουν συστήσει και το εστιατόριο Λουπινο που βρίσκεται πολύ κοντά στο Bahar. Το έχει δοκιμάσει κάποιος να μου πει απόψεις;
Τώρα είδα για το Λούπινο. Το δοκιμάσαμε αλλά δεν είχαμε τις καλύτερες εντυπώσεις. Μετριο φαγητό, υπερβολικά πολύς κόσμος,σε σημείο που να μας έχουν σερβίρει σε 5 λεπτά και να έχουμε ολοκληρώσει το φαγητό μας σε λιγότερο από μισή ώρα. Δεν ήταν τραγικό αλλά η αλήθεια είναι πως δεν φάγαμε με ηρεμία. Πιθανόν όμως να τύχαμε στη μέρα.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.877
Likes
14.381
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αχ, αγαπημένη Δόξα. Πηγαίναμε εκεί από τότε που η κόρη μου ήταν 3 ετών και η κυρία Νίκη της έδινε σοκοφρετες και μπανάνες. Τώρα ο παππούς δε μπορεί να μιλήσει γιατί έκανε εγχείρηση στο φάρυγγα κι η κυρία Νίκη είναι ξάπλα εδώ και μήνες από τη μέση της. Να’ναι καλά ο υιός που συνεχίζει την παράδοση. Ειδική μνεία στον Ροκι τον γάτο που τον έκαναν δέκα κιλά με τα κεφτεδάκια που τον τάιζαν και σήμερα τον έχουν κορνίζα κι όποτε τον θυμούνται δακρύζουν ❤
Για το ταβερνάκι του Ιορδανη έχει γράψει πολλάκις ο @duty_free .
Όσο για τα πιροσκί της αγάπης, από μένα είναι όχι. Καλύτερα πιροσκί έχει μακράν η «Σιβηρία» είκοσι μέτρα πιο νοτιοδυτικά.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.220
Για το ταβερνάκι του Ιορδανη έχει γράψει πολλάκις ο @duty_free .
συγγνώμην, δεν είχα, δεν έχω διάθεση παρεισφρύσεως, να πεταχτώ να πω την σοφία μου δηλαδή, αλλά ειναι η ώρα τέτοια και πάσα αναφορά στον Τζόρνταν προκαλεί σιελλόροια και δια του παρόντος προσπαθώ να ξορκίσω τό κακό.
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
811
Likes
10.212
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Να’ναι καλά ο υιός που συνεχίζει την παράδοση
Αν θυμάμαι καλά ο γιος αποτελεί την 3η γενιά και η ταβέρνα πήρε το όνομά της από την ποδοσφαιρική ομάδα της Δράμας απ' όπου κατάγεται η ιδιοκτησία.

Όσο για τα πιροσκί της αγάπης, από μένα είναι όχι. Καλύτερα πιροσκί έχει μακράν η «Σιβηρία» είκοσι μέτρα πιο νοτιοδυτικά.
Συμφωνώ,το πιροσκί με τυρί της Κας Γαλήνης (Γκουλνάρας) είναι καλύτερο.Να μην αναφέρω και τις μπύρες της και το πάρει είδηση ο @psilos3 :haha:

Σιβηρια.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.790
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom