Διαμονή Θεσσαλονίκη

kallalex

Member
Μηνύματα
24
Likes
181
Επόμενο Ταξίδι
Λισαβόνα
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονια
Και το met φαίνετε πολύ ωραίο έχει μείνει κάποιος;
Καλησπέρα. Σαν ξενοδοχείο είναι πολύ ωραίο, αλλά βρίσκεται μακριά (σχετικά) από το κέντρο, προς τη Δυτική Θεσσαλονίκη, και χρειάζεστε αυτοκίνητο καθώς - από όσο θυμάμαι- δεν υπάρχει πρόσβαση σε λεωφορεία.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Καλησπέρα σε όλους, λόγο κάποιας αλλαγής θαφησω ανοιχτά τα εισιτήρια μας για Ρόδο και θα πάμε Θεσσαλονίκη λίγο έκτακτα, θα ήθελα λίγο τα φώτα σας γιατί θα πάμε σελιγες μέρες και θα προσπαθήσω πέρα από την δουλειά που προέκυψε να κάνουμε και καμιά βόλτα. Από τι διάβασα κέντρο είναι Τσιμισκή Αριστοτέλους Εγνατία εκεί γύρο. Βρήκα αρκετά ξενοδοχεία αλλά θα ήθελα αν κάποιος έχει μείνει κάπου ή γνωρίζει να μου πείτε κάποια γνώμη. Θέλω κάτι άνετο και για το μικρό και σε καλή περιοχή. Περιμένω τη βοήθεια σας. Ευχαριστω
Για ποιες ακριβώς ημερομηνίες ψάχνεις? Δες στο trivago κάποια είναι σε προσφορές. 400 ευρώ που διαθέτεις για 3 ημέρες είναι πάρα πολλά!!!
Δες και το Αμαλία κατάκεντρο στην Ερμού απλό και οικονομικό καθώς επίσης και το
Blue Bottle Boutique Hotel στη Συγγρού
 
Last edited:

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Για ποιες ακριβώς ημερομηνίες ψάχνεις? Δες στο trivago κάποια είναι σε προσφορές. 400 ευρώ που διαθέτεις για 3 ημέρες είναι πάρα πολλά!!!
Δες και το Αμαλία κατάκεντρο στην Ερμού απλό και οικονομικό
Για 11 με 14 Οκτωβρίου μήπως δεν μου τα εμφάνιζει όλα και λόγο διαθεσιμότητας. Αν κοίταζα σε κάποια άλλη περιοχή για να περάσουμε καλά με το μικρό και ας μην είναι κέντρο που να χει ωραία ξενοδοχεία γνωρίζει κάποιος και περνώ έστω μια φορά ταξί ή λεωφορείο για να κατέβω κέντρο

Καλησπέρα. Σαν ξενοδοχείο είναι πολύ ωραίο, αλλά βρίσκεται μακριά (σχετικά) από το κέντρο, προς τη Δυτική Θεσσαλονίκη, και χρειάζεστε αυτοκίνητο καθώς - από όσο θυμάμαι- δεν υπάρχει πρόσβαση σε λεωφορεία.
Δηλαδή με τα πόδια το ξεχνάμε από εκεί.. Κρίμα και φαίνετε πολύ ωραίο
 
Last edited by a moderator:

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Δες και ένα πεντάστερο στο κατάκεντρο The Excelsior (Νικητής trivago Awards 2018) γύρω στα 150€
και αν θέλεις να πηγαίνεις μόνο με ταξί το Grand Hotel Palace στη μοναστηρίου αρκετά μετά τον σταθμό!
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Δες και ένα πεντάστερο στο κατάκεντρο The Excelsior (Νικητής trivago Awards 2018) γύρω στα 150€
και αν θέλεις να πηγαίνεις μόνο με ταξί το Grand Hotel Palace στη μοναστηρίου αρκετά μετά τον σταθμό!
Και τα δύο τα έχω στη λίστα μου θα πάρω τηλ να δω τιμές

Ευχαριστω πολυ

Επίσης έχω και το Electra
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.630
Likes
12.448
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
@dorita18 τη μια σου φαίνονται ακριβά τα κεντρικά που σου προτείνουμε (που είναι σε νορμάλ τιμές) και την άλλη έχεις βάλεις στη λίστα σου όλη την αφρόκρεμα των ξενοδοχείων που είναι φωτιά και λάβρα.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
400 ευρώ για τρεις μέρες είναι σουπερ!
Ουσιαστικά πας σε όποιο ξενοδοχείο θες. Δεν αξίζει να μείνεις εκτός κέντρου σε καμία των περιπτώσεων. Απλό και οικογενειακό ξενοδοχείο είναι το Πέλλα στη Ι.Δραγουμη (50 ευρώ κοστίζει το δίκλινο) αν θες οικονομικο και καθαρο. Το Park για μένα είναι από τις πιο αξιολογες επιλογές.Κεντρικο ανακαινισμένο και λογικές τιμές.
Το colors είναι αξιόλογο και βγαίνει πολύ πιο κάτω από 400 σίγουρα.Μας έχεις μπερδέψει ομολογουμενως. Με μια απλη αναζήτηση μου βγάλε πολλες προσφορές παντως
 
Last edited:

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Έχετε δίκαιο με βάση της τιμές πχ λέω αν δώσω 160 που μου είπε το Colors θα τα έδινα για κάτι καλύτερο και με πρωινό ασπουμε αν το είχε το Colors 100 OK. Όσο για την λίστα μου ψάχνω ξενοδοχεία και δεν κοιτάζω απόλυτα τις τιμές του Booking γιατί πολλές φορές και από άλλα μου ταξίδια έχει μεγάλη διαφορά στην τιμή που μου δίνει από την τιμή που μου δίνει το ξενοδοχείο όταν τηλεφωνία όχι πάντα οπότε εγώ τα βάζω στην λίστα μου όταν μου αρέσουν και βλέποντας και κανοντας
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Το The Excelsior μου το δίνει στα 135 με 165 το ντελουξ δωμάτιο νομίζω για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο είναι οκ το Colors που μου φάνηκε αρκετά καλό μου δίνει 185 με πρωίνο ένα απλό δωμάτιο
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Το The Excelsior μου το δίνει στα 135 με 165 το ντελουξ δωμάτιο νομίζω για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο είναι οκ το Colors που μου φάνηκε αρκετά καλό μου δίνει 185 με πρωίνο ένα απλό δωμάτιο
Όλα τα ξενοδοχεία που προαναφέρθηκαν είναι αξιόλογα. Βρες ποιο σε βολεύει και κάνε κράτηση. Απλά σε συμβουλεύω με τα χρήματα που διαθέτεις να μείνεις σε κάποιο κεντρικό. Τέλος και το Μακεδονία παλάς στην παραλία είναι μία λύση που δεν αναφέρθηκε και μέσω ΑΜΟΜΑ 11-14/10 κοστίζει 123€ με πρωινό!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.987
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom