Γερμανία Διαμονή κ tips για Μόναχο

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Pattyy κι εγώ περιμένω από τώρα την ιστορία! Καλά και η ιστορία της anny καταπληκτική! Με βάλατε στην πρίζα τώρα! Θα βάλω επόμενο προορισμό Βαυαρία -Αυστρία!!! αχχχχχχχχχ

συμφωνώ και εγώ !!!!!!
θα ήθελα πολύ ενα ταξιδάκι εκεί και λυπάμαι γιατί δεν θα έρθει σύντομα :(
θα περιμένω λοιπόν και εγώ την ιστορία της pattyy να με ταξιδέψει!!!!!
pattyyy ,περιμένουμε πολλές χριστουγεννιάτικες φωτο!!!!!
 

birlas

Member
Μηνύματα
23
Likes
1
Από συμβουλές όμως δεν βλέπω τίποτα... Δεν έχει να προτίνει κανείς τίποτα για φαγητό ή πράγματα που δεν πρέπει να χασούμε στο Μόναχο ή κ στη Νυρεμβέργη?? μάλλον εκεί καταλήγουμε για μονοήμερη μετά τις περιγραφές σας... Όσο για ξενοδοχείο έκλεισα σε αυτό Booking.com: Motel One M φαίνεται καλό κ ήταν αρκετά οικονομικό!!
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
σε ξενοδοχεια της αλυσιδας motel one,έχω μεινει και στο μοναχο και στη νυρεμβεργη και σε αλλες γερμανικες πολης....ειναι πολυ καλα...ντιζαινατα αλλα φθηνα....ομως αυτο που διαλεξες ειναι μεν κοντα στο γερμανικο μουσειο αλλα αρκετα μακρια απο το κεντρο...αυτο εδω ειναι πολυ πιο κεντρικο(έχω μεινει)...δε ξερω γιατι αυτη τη στιγμη δε το βρισκω στο booking,κανονικά υπαρχει ,δεσ το ομως εδω
Motel One - Motel One
παμπολλες πληροφοριες για μοναχο θα βρεις κανοντας αναζητηση στο φορουμ ή κανοντας κλικ στη λεξη μοναχο που εμφανιζεται με μπλε χρωμα...
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Από συμβουλές όμως δεν βλέπω τίποτα... Δεν έχει να προτίνει κανείς τίποτα για φαγητό ή πράγματα που δεν πρέπει να χασούμε στο Μόναχο ή κ στη Νυρεμβέργη?? μάλλον εκεί καταλήγουμε για μονοήμερη μετά τις περιγραφές σας... Όσο για ξενοδοχείο έκλεισα σε αυτό Booking.com: Motel One M φαίνεται καλό κ ήταν αρκετά οικονομικό!!
στο θεμα με τους χριστουγεννιάτικους προορισμούς μόλις είδα ότι στις 8/12 για φέτος (καθε 2η πέμπτη του δεκέμβρη) στη νυρεμβέργη λαμβάνει χώρα η πορεία παιδιών με φαναράκια σε μια σκοτεινή χριστουγεννιάτικη πόλη....

όσοι απο τους τυχερούς θα βρίσκεστε εκεί δεν πρέπει να το χάσετε!!!!
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
καλησπέρα! Δεν μπορώ να αποφασίσω, μπορεί κανείς να μου προτείνει ένα από αυτά τα δύο? http://www.hostelworld.com/hosteldetails.php/MEININGER-Munich-City-Center/Munich/5947
http://www.hostelworld.com/hostelde...um=4274&dateFrom=2014-03-21&dateTo=2014-03-25
και στις δύο περιπτώσεις ενδιαφέρομαι για το 6bed female dorm ensuite. Από αυτά που έχω διαβάσει λίγο καλύτερο σε παροχές και καθαριότητα πρέπει να ναι το πρώτο και καλύτερο σε τοποθεσία το δεύτερο. Ποιο να προτιμήσω?
 

manic

Member
Μηνύματα
63
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
Kαλησπερα μια ερωτηση διαβασα οτι η περιοχη κατω και γύρω απο το σταθμο ειναι "κακοφημη" με μεταναστες κτλ. ισχυει κατι τετοιο? που θα ηταν καλυτερο να διαλεξω ?
 

Krazykat

Member
Μηνύματα
268
Likes
543
Πιο κεντρικό είναι το Stachus, σε πιο trendy περιοχή το Ghotel, πιο κοντά στην παλιά πόλη το Golden Leaf Parkhotel. Τα υπόλοιπα θέμα γούστου και εμπιστοσύνης στις κριτικές που παρατίθενται στα link που έβαλες. Καλά να περάσεις!
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Η περιοχή γύρο από το σταθμό θεωρώ ότι είναι πολύ ασφαλής. Καμία σχέση με αντίστοιχες περιοχές σε άλλες πόλεις.
Θα επέλεγα το τελευταίο γιατί η περιοχή γύρω από την πλατεία gärtnerplatz μου αρέσει πολύ. Πρόκειται για μια γειτονιά πολύ artistic με μικρά μαγαζάκια, υπέροχες boutique, πολύ όμορφα εστιατόρια και μπαράκια.
Πάντως και από τα τρία ξενοδοχεία το κέντρο είναι κοντά και πας άνετα περπατώντας.
 

manic

Member
Μηνύματα
63
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
Ευχαριστω παιδια διαλεξα το Golden Leaf Parkhotel γιατι ηταν κατα 60-70 ευρω πιο φτηνό
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom