Ηνωμένο Βασίλειο Διαμονή με Παιδιά στο Λονδίνο

denise_hpa

Member
Μηνύματα
17
Likes
6
Καλησπερα.
Θα πάμε Λονδίνο 3 οικογένειες μετά το Πάσχα κ θελουμε βοήθεια με ξενοδοχεία οικονομικά με πρωινό.
Δεν μας νοιάζουν τα λουξ πράγματα για έναν ύπνο θα είναι απλά να είναι κέντρο να έχουμε ο καθένας το μπάνιο του κ να έχει πρωινό για τα θηρία μας.
Έχετε να μας προτείνετε κάτι γιατί έχουμε μπερδευτεί.
Θα πάμε για 4μερες.
Καλησπέρα...Εάν δεν έχεις κλείσει ακόμη έχουμε παει 15 φορές ΗΒ και συνήθως η βάση μας είναι το Λονδίνο. Η καλύτερη περιοχη για μένα είναι πανω απο Hyde Park... Bayswater, Paddington,,Kensington δίπλα από Bayswater οχι από κάτω. Είναι πολυ καλη περιοχη τα έχεις όλα στα ποδια σου όχι από τις ακριβές περιοχες , με πολυ κόσμο όχι ερημική. Εάν μπεις booking και βάλεις φίλτρα οπως πρωινο η δωρεάν ακυρώσω θα μπορεις να το κλεισεις απο τωρα. Εγώ να φανταστείς θα παω για πρωτοχρονια το 2022-23 γιατί το ακυρωσε λόγω covid και το έχω κλείσει απο τωρα. Ότι άλλο θέλεις στείλε μήνυμα....

Επίσης μέσα από booking βλέπεις κριτικές ακόμη 6.6 βαθμολογία να δεις μην φοβηθείς έχω επισκεφθεί 15 φορές το Λονδίνο και έχω μείνει τουλάχιστον σε 12 διαφορετικά ξενοδοχείο και με παιδια. Θα σας στείλω και ότι άλλες πληροφοριες θέλετε.
 
Last edited by a moderator:

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλησπερα.
Θα πάμε Λονδίνο 3 οικογένειες μετά το Πάσχα κ θελουμε βοήθεια με ξενοδοχεία οικονομικά με πρωινό.
Δεν μας νοιάζουν τα λουξ πράγματα για έναν ύπνο θα είναι απλά να είναι κέντρο να έχουμε ο καθένας το μπάνιο του κ να έχει πρωινό για τα θηρία μας.
Έχετε να μας προτείνετε κάτι γιατί έχουμε μπερδευτεί.
Θα πάμε για 4μερες.
Κοιταξτε στο www.premierinn.com και www.travelodge.co.uk. Πολλά ξενοδοχεία σε διάφορες περιοχές της πόλης και δωρεάν πρωινό για παιδιά κάτω των 15 ετών (οι ενήλικες πληρώνουν).
 

Jiovanna

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
I am working on it...
Καλησπέρα!
Σχεδιάζοντας το επόμενο ταξίδι μας στο Λονδίνο με παιδί, έχω καταλήξει σε 2 ξενοδοχεία. Το πρώτο βρίσκεται στο Kensington και το δεύτερο στο Ealing (Ζώνη 3). Κατανοώ ότι το Kensington βολεύει περισσότερο καθώς είναι Ζώνη 1, αλλά συνολικά βγαίνει και 200 ευρώ ακριβότερο. Και τα 2 ανήκουν σε αξιόπιστες αλυσίδες ξενοδοχείων, έχουν καλές κριτικές αλλά και είναι κοντά σε μετρό. Αξίζει να κάνω την υπέρβαση και να μείνουμε Kensington ή και το Ealing θα είναι μια χαρά??? Παρακαλώ για τις γνώμες των ειδικών :)
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλησπέρα!
Σχεδιάζοντας το επόμενο ταξίδι μας στο Λονδίνο με παιδί, έχω καταλήξει σε 2 ξενοδοχεία. Το πρώτο βρίσκεται στο Kensington και το δεύτερο στο Ealing (Ζώνη 3). Κατανοώ ότι το Kensington βολεύει περισσότερο καθώς είναι Ζώνη 1, αλλά συνολικά βγαίνει και 200 ευρώ ακριβότερο. Και τα 2 ανήκουν σε αξιόπιστες αλυσίδες ξενοδοχείων, έχουν καλές κριτικές αλλά και είναι κοντά σε μετρό. Αξίζει να κάνω την υπέρβαση και να μείνουμε Kensington ή και το Ealing θα είναι μια χαρά??? Παρακαλώ για τις γνώμες των ειδικών :)
Στο Κενσινγκτον θα είστε λογικά κοντα με τα πόδια στη δυτική μεριά του Hyde Park και στο μουσειο φυσικής ιστορίας, Victoria and Albert, και Science. Δεδομένου ότι θα έχετε και παιδί μαζί νομίζω ότι αξίζει να δώσετε κάτι παραπάνω. Το Ealing είναι καλή περιοχή για να ζει κανείς αλλά δεν έχει τίποτα το ενδιαφέρον για τουρισμό.
 

Jiovanna

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
I am working on it...
Στο Κενσινγκτον θα είστε λογικά κοντα με τα πόδια στη δυτική μεριά του Hyde Park και στο μουσειο φυσικής ιστορίας, Victoria and Albert, και Science. Δεδομένου ότι θα έχετε και παιδί μαζί νομίζω ότι αξίζει να δώσετε κάτι παραπάνω. Το Ealing είναι καλή περιοχή για να ζει κανείς αλλά δεν έχει τίποτα το ενδιαφέρον για τουρισμό.
Ευχαριστώ για την απάντηση! Ούτως ή αλλως εάν επιλέγαμε το Ealing, απλά θα ήταν για το ξενοδοχείο. Κατά τα άλλα θα χρησιμοποιούσαμε μετρό για να γυρίσουμε όλα τα αξιοθέατα :)
 

dimistr

Member
Μηνύματα
176
Likes
63
Καλημέρα σας
Νομίζω ότι παίρνω κρίση πανικού χαχα
Εκεί που χαζευα την ryanair τσουπ μου πετάει ένα ωραιο εισητηρίο για Χανιά Λονδίνο...κ επειδή δεν θέλω κ πολλά κλείνω για 4μελη οικογένεια 5μερες Λονδίνο με 187πηγενε Έλα...τσάμπα το λες...
Κ τώρα αρχίζουν τα ωραία...δεν έχω ιδέα...κ βλέπω τα ξενοδοχεία γύρω στο 1500χαχα (εγκεφαλικό) στο δρόμο θα μείνουμε σιγουρακι....
Κοιτάω για Airbnb.... Κάτι πιο φτηνό θα βρω δεν γίνεται.... Αλλά σας παρακαλώ που να μείνουμε...πείτε μου περιοχές για οικογένεια με 2παιδια 8και 10ετων....
Να μπορούμε να πάμε εκεί τριγύρω σε αξιοθέατα...μέτρο κτλ ....
Α χχ έχω πάθει κρίση πανικού είμαι σίγουρη!!!!!!
 

Sugar

Member
Μηνύματα
206
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Καλημέρα σας
Νομίζω ότι παίρνω κρίση πανικού χαχα
Εκεί που χαζευα την ryanair τσουπ μου πετάει ένα ωραιο εισητηρίο για Χανιά Λονδίνο...κ επειδή δεν θέλω κ πολλά κλείνω για 4μελη οικογένεια 5μερες Λονδίνο με 187πηγενε Έλα...τσάμπα το λες...
Κ τώρα αρχίζουν τα ωραία...δεν έχω ιδέα...κ βλέπω τα ξενοδοχεία γύρω στο 1500χαχα (εγκεφαλικό) στο δρόμο θα μείνουμε σιγουρακι....
Κοιτάω για Airbnb.... Κάτι πιο φτηνό θα βρω δεν γίνεται.... Αλλά σας παρακαλώ που να μείνουμε...πείτε μου περιοχές για οικογένεια με 2παιδια 8και 10ετων....
Να μπορούμε να πάμε εκεί τριγύρω σε αξιοθέατα...μέτρο κτλ ....
Α χχ έχω πάθει κρίση πανικού είμαι σίγουρη!!!!!!
Κοίταξε την αλυσιδα Travelodge. Είχα μεινει παιδιά σε αυτό στην Covent Garden. Κεντρικότατο και οικονομικο το 2015 που πήγαμε
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
297
Likes
864
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Οι τιμές μετά τον κορονοϊό έχουν αυξηθεί σχεδόν στο τριπλάσιο....κοιτάξε και την αλυσίδα premier Inn.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλημέρα σας
Νομίζω ότι παίρνω κρίση πανικού χαχα
Εκεί που χαζευα την ryanair τσουπ μου πετάει ένα ωραιο εισητηρίο για Χανιά Λονδίνο...κ επειδή δεν θέλω κ πολλά κλείνω για 4μελη οικογένεια 5μερες Λονδίνο με 187πηγενε Έλα...τσάμπα το λες...
Κ τώρα αρχίζουν τα ωραία...δεν έχω ιδέα...κ βλέπω τα ξενοδοχεία γύρω στο 1500χαχα (εγκεφαλικό) στο δρόμο θα μείνουμε σιγουρακι....
Κοιτάω για Airbnb.... Κάτι πιο φτηνό θα βρω δεν γίνεται.... Αλλά σας παρακαλώ που να μείνουμε...πείτε μου περιοχές για οικογένεια με 2παιδια 8και 10ετων....
Να μπορούμε να πάμε εκεί τριγύρω σε αξιοθέατα...μέτρο κτλ ....
Α χχ έχω πάθει κρίση πανικού είμαι σίγουρη!!!!!!
Φανταζομαι ξερεις οτι χρειαζεστε κ 4 διαβατηρια...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.441
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom