Κάρπαθος Διαμονή στην Κάρπαθο

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
http://www.lifo.gr/now/greece/46528
Πείτε μου μόνο ότι υπάρχει και άλλο καράβι που πάει Κάρπαθο.
Το είδα το πρωί και μ'έπιασε η καρδιά μου!! Ούτε ψύλλος στον κόρφο τους δε θα'θελα να ήμουν!!:shock::shock::shock:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
http://www.lifo.gr/now/greece/46528
Πείτε μου μόνο ότι υπάρχει και άλλο καράβι που πάει Κάρπαθο.
Το είδα το πρωί και μ'έπιασε η καρδιά μου!! Ούτε ψύλλος στον κόρφο τους δε θα'θελα να ήμουν!!:shock::shock::shock:
Τι θες και βλέπεις ειδήσεις; Ένα σου λέω... και γώ βλεπω να πέφτουν αεροπλάνα εδώ και εκεί, αλλά συνεχίζω να πηγαίνω. Δεν μπορώ να πώ περισσότερα...χαχαχαχα

Σύμφωνα με τις πιθανότητες, για να ξαναγίνει ατύχημα, θα περάσει καιρόοοος......

Και που να δείς ένας φίλος που του στέλνουν φυτά απο πάνω; Παρόλίγο να πάθει συγκοπή μην του ξεραθούν λέει!!!:haha::haha::haha:
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Αντώνη!!! Τις έχω κόψει τις ειδήσεις αυτή μου εμφανίστηκε πρωί πρωί στο φεις. Ήμαρτον!! Έχεις δίκιο εννοείται πως δε λειτουργώ έτσι(αν ήταν έτσι δε θα βγαίναμε από τα σπίτια μας μη μας έρθει καμια ζαρτινιέρα στο κεφάλι). Απλά ξες διαβασα εκει λίγο τα σχόλια κ λέγανε ότι ειναι 40 χρονών πλοίο με πολλά προβλήματα κ μπλα μπλα μπλα.
Απλά τη θάλασσα εγώ τη φοβάμαι. Πολύ!! Την αγαπώ αλλά τρεις και μία μου πάειμε τέτοια.
Κανόνισε άμα καταβούμε σώοι θα μας πας για ποτάρες!!!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αντώνη!!! Τις έχω κόψει τις ειδήσεις αυτή μου εμφανίστηκε πρωί πρωί στο φεις. Ήμαρτον!! Έχεις δίκιο εννοείται πως δε λειτουργώ έτσι(αν ήταν έτσι δε θα βγαίναμε από τα σπίτια μας μη μας έρθει καμια ζαρτινιέρα στο κεφάλι). Απλά ξες διαβασα εκει λίγο τα σχόλια κ λέγανε ότι ειναι 40 χρονών πλοίο με πολλά προβλήματα κ μπλα μπλα μπλα.
Απλά τη θάλασσα εγώ τη φοβάμαι. Πολύ!! Την αγαπώ αλλά τρεις και μία μου πάειμε τέτοια.
Κανόνισε άμα καταβούμε σώοι θα μας πας για ποτάρες!!!
κανονίστε το εσείς και θα περάσετε (σουμε) υπέροχα. Φυσικά θα σας πάω για ποτάρες!! Θα ανταποδώσετε με φαγητό. Δίκαια πράγματα... ;-)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Λοιπόν, είχα δει άλλο ένα studios είναι αλλά δεν ήμουν σίγουρος αν είναι αυτά που νόμιζα. Το μόνο είναι ότι έχει λίγο χωματόδρομο για να φτάσεις (300μ) αλλά η ησυχία με τη θέα νομίζω αποζημιώνουν το θέμα. Μπορείς να τα δεις στο booking ως Renatas villas. Δεν μπορώ να δώσω λινκ τώρα γιατί είμαι από το κινητό.
 

ivaerg

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κάρπαθος
Έκλεισα αεροπορικά για την Κάρπαθο και διαμονή στην Όλυμπο αλλά κάνοντας μια έρευνα αντιλήφθηκα ότι στο νησί δεν υπάρχει οδικό δίκτυο και ότι για την Όλυμπο από το αεροδρόμιο χρειάζεται μια ώρα σε χωματόδρομο,στροφές, δίχως φώτα κλπ. Ανησυχώ πολύ καθώς θα φτάσουμε στις 9 το βράδυ αεροπορικώς, θα νοικιάσουμε ένα αυτοκίντο στο αεροδρόμιο (ελπίζω να βρούμε και αυτοκίνητο και βενζινάδικα) καιομολογώ ότι έχω φοβηθεί από αυτά που ακούω...Help!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Μπορειτε το πρωτο βραδυ να μεινετε σε αλλο ξενοδοχειο και να πατε την επομενη μερα...μη γινεις καρδιακη.
 

ivaerg

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κάρπαθος
Σ'ευχαριστώ αλλά έχω ήδη κλείσει, είναι αλήθεια τόσο χάλια;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Δεν ξερω αν ειναι χαλια γιατι δεν εχω παει,αλλα αν ειναι ετσι,εγω προσωπικα θα πληρωνα μια ακομη διανυκτερευση για να εχω ησυχο το κεφαλι μου...
αλλα αν περιμενεις,εχουμε τον @_antonis_ που ζει στην Καρπαθο η και αλλους φιλους που θα εχουν παει...
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Έκλεισα αεροπορικά για την Κάρπαθο και διαμονή στην Όλυμπο αλλά κάνοντας μια έρευνα αντιλήφθηκα ότι στο νησί δεν υπάρχει οδικό δίκτυο και ότι για την Όλυμπο από το αεροδρόμιο χρειάζεται μια ώρα σε χωματόδρομο,στροφές, δίχως φώτα κλπ. Ανησυχώ πολύ καθώς θα φτάσουμε στις 9 το βράδυ αεροπορικώς, θα νοικιάσουμε ένα αυτοκίντο στο αεροδρόμιο (ελπίζω να βρούμε και αυτοκίνητο και βενζινάδικα) καιομολογώ ότι έχω φοβηθεί από αυτά που ακούω...Help!
Καλημέρα!
Υπάρχει μια χαρά οδικό δίκτυο, ο δρόμος είναι όντως με στροφές και δεν έχει φώτα, αλλά έχει αυτά τα ''μάτια'' που φωσφορίζουν το βράδυ και κάνουν πολλή καλή δουλειά! Σημείωση ακόμη και γω με μυωπία, βλέπω τέλεια! Και δεν είναι χωματόδρομος...αυτά! :)

Τι ημερομηνίες είναι το ταξίδι σου και γιατί θα περιμένεις να κλείσεις τότε επιτόπου αυτοκίνητο; Δεν είναι λίγο μεγάλο ρίσκο; Απο δω και πέρα είμαστε συνεχώς σε high season και θα σε συμβούλευα να κοιτάξετε το συντομότερο δυνατό για αυτοκίνητο!

Επίσης, όταν βρείτε, πρέπει να τους πείτε να είναι γεμάτο το ρεζερβουάρ, γιατί τέτοια ώρα δε θα βρείτε ανοιχτό βενζινάδικο και αφού θα είστε Όλυμπο, θα χρειαστείτε βενζίνη.

Κάτι άλλο, πόσες μέρες θα μείνετε;;;
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Υπεροχη η Καρπαθος....!!!!!..ατμοσφαιρική και εντος και εκτος τουριστκής σεζόν ειναι πολυ ομορφη...Πας παντου με μηχανή ( ιδανικό) ή αυτοκινητο βραδυ ή πρωί, αλλα οδηγεις σιγά και χαλαρα...οχι τρελαμένα σαν να εισαι σε μεγαλούπολη...
 

ivaerg

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κάρπαθος
Ευχαριστώ για τη βοήθεια, θα μείνουμε 8 μέρες(7 νύχτες), έχω λίγο τρομάξει με την απόσταση από το αεροδρόμιο μέχρι την Όλυμπο, μπορείς να μου πεις, πόση ώρα είναι για κάποιον που δε γνωρίζει το μέρος;Χρειάζεται να νοικιάσουμε 4x4; Στο δρόμο υπάρχουν κατολισθίσεις ή έχει μεγενθυθεί ένα μεμονωμένο περιστατικό;Για την ενοικίαση αυτοκινήτου έριξα μια ματιά και διαπίστωσα ότι τα γραφεία τους στο αεροδρόμιο κλείνουν στις 21:00 (την ώρα που φτάνει το αεροπλάνο από αθήνα), καθώς και ότι είναι πάρα πολύ ακριβή η ενοικίαση σε σχέση με άλλα νησιά. Επίσης διάβασα ότι δεν υπάρχει βενζινάδικό εκτός πρωτεύουσας. Η Κάρπαθος είναι ταξίδι ζωής για εμένα, δεν έχω καταγωγή από εκεί(Πάτρα μένω), αλλά ονειρεύομαι το νησί αυτό από όταν ήμουν μικρή και διάβαζα για αυτή σε ταξιδιωτικά περιοδικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.230
Μηνύματα
884.357
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom